اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

خرابی تصویر تلویزیون

یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده شده در تلویزیون های سونی مشکل کج بودن و ناراست بودن تصویر این دستگاه‌هاست. به وجود آمدن این اشکال معمولاً به دلایل متعددی اتفاق می‌افتاد که در این میان، برخی از این علل سخت افزاری و برخی دیگر نرم افزاری هستند. در صورتی که مشکل خرابی تصویر تلویزیون ناشی از درست نبودن تنظیمات این دستگاه باشد، می‌توان با دنبال کردن موارد درج شده در بخش‌های آتی این مشکل را برطرف کرد.

در غیر اینصورت، یعنی در صورتی که مشکل پیش آمده به دلیل وجود ایراد سخت افزاری در دستگاه باشد، لازم است تلویزیون سونی توسط کارشناسان تعمیر بررسی شده و اقدامات لازم بر روی آن انجام پذیرد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع مشکل کج بودن تصویر تلویزیون سونی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در همین وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی سونی تماس بگیرید. (در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده را با اوپراتور در میان بگذارید).

خرابی تصویر تلویزیون

برای رفع خرابی تصویر تلویزیون سونی موارد زیر را امتحان کنید

1. نخستین گام برای رفع خرابی تصویر تلویزیون بازبینی اتصال آنتن (هوایی)/کابل است. آنتن (هوایی)/کابل را از سایر کابل‌های اتصال دور نگه دارید.

2. هنگام نصب یک دستگاه اختیاری، بین دستگاه و تلویزیون سونی مقداری فاصله قرار دهید.

3. دکمه ACTION MENU را فشار دهید، سپس با رفتن به آدرس تصویر، تنظیمات پیشرفته، حرکت، Motionflow، یکی از دو مورد استاندارد یا خاموش را انتخاب کنید. (این کار را فقط برای مدل‌های سازگار با Motionflow انجام دهید)

4. توجه داشته باشید که مدل‌های سازگار با Motionflow دارای گزینه Motionflow در بخش تنظیمات، نمایش، تصویر، تنظیمات پیشرفته و حرکت می‌باشند.

5. می‌توانید برای رفع خرابی تصویر تلویزیون سونی، تنظیم فعلی حالت فیلم را به تنظیم دیگری تغییر دهید. برای این کار دکمه ACTION MENU را فشار دهید، سپس مسیر تصویر، ‏تنظیمات پیشرفته، حرکت و حالت فیلم را انتخاب کنید.

6. تنظیمات از پیش تنظیم کردن دستی برنامه را بررسی نمایید. برای این کار دکمه HOME را فشار دهید، سپس ‎مسیر تنظیمات‎، ‏تنظیم کانال، ‏تنظیم آنالوگ ‏از پیش تنظیم کردن دستی برنامه را انتخاب کنید.

7. برای بهبود دریافت تصویر، LNA را روی خاموش تنظیم نمایید. (LNA بسته به موقعیت/منطقه/کشور ممکن است در دسترس نباشد.)

8. توصیه دیگر برای رفع مشکل خرابی تصویر تلویزیون سونی آن است که AFT را در از پیش تنظیم کردن دستی برنامه اجرا کنید تا تصویر مربوط به دریافت آنالوگ بهبود یابد.

9. مطمئن شوید که آنتن (هوایی) با استفاده از یک کابل کواکسیال 75 اهمی با کیفیت بالا وصل شده است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره با کارشناسان ما در نمایندگی تلویزیون سونی تماس بگیرید.

برترین خدمات پس از فروش در نمایندگی تلویزیون سونی

نمایندگی تلویزیون سونی بهترین مکان برای دریافت خدمات مرتبط با تعمیر و فروش انواع تلویزیون سونی اعم از تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی، تلویزیون‌های هوشمند، تلویزیون‌های پلاسما، OLED، QLED و … است. در نمایندگی تلویزیون Sony تیمی از خبره‌ترین کارشناسان فروش و تعمیر تلویزیون حضور دارند تا خدمات مرتبط با این دو حوزه را به متقاضیان ارائه نمایند. برخی از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی مجاز تلویزیون سونی عبارت است از:

دریافت مشاوره‌های تخصصی و عمومی در ارتباط با هر یک از تلویزیون‌های سونی، تعمیر تلویزیون سونی (تعمیر تلویزیون‌های LED، LCD، OLED، QLED، پلاسما و …)، تعویض قطعات معیوب تلویزیون‌های سونی، عیب‌یابی تلویزیون و برآورد هزینه تعمیر، تعمیر در محل تلویزیون سونی و  … . کاربرانی که به هر دلیل امکان مراجعه به نمایندگی تلویزیون سونی را ندارند می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را به صورت سرویس در محل دریافت نمایند. وجه اشتراک کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی سونی –چه در فروشگاه مرکزی سونی و چه در پارت تعمیرات- گارانتی بودن آنها توسط بخش پشتیبانی نمایندگی سونی است.