اشتراک گذاری

باتری لپ تاپ سونی

یکی از اصلی ترین اجزای لپ تاپ که روند کاری آن را کنترل می کند، باتری است. این قطعه ی قابل شارژ، مسئولیت تامین انرژی لپ تاپ را بر عهده داشته و امکانی را فراهم می کند که لپ تاپ بدون نیاز به برق کار کند. از این رو نحوه ی تعمیر باتری لپ تاپ سونی امر مهمی است که نیازمند اعمال تعمیرات تخصصی و مراجعه به مراکز معتبر می باشد.

بروز مشکل در باتری، علاوه بر اینکه فرآیند شارژ کردن لپ تاپ را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند در بلند مدت نیز موجب شکل گیری اختلالاتی در قطعات دستگاه گردد. به طور کلی باطری لپ تاپ سونی و یا هر برند دیگری دارای عمر مفید مشخصی است. اما با رعایت نکات مراقبتی می توان تعویض باتری لپ تاپ را به تعویق انداخت. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با علائم خرابی باتری لپ تاپ سونی آشنا شوید.

باتری لپ تاپ سونی

علت اصلی خرابی باتری لپ تاپ سونی

همان طور که اشاره شد باتری قطعه ی مصرفی لپ تاپ به شمار می رود و پس از مدتی دیگر قادر به ارائه ی عملکرد اولیه ی خود نیست. در واقع خراب شدن باتری لپ تاپ سونی پس از مدت زمان طولانی، کاملا طبیعی است. اما مشکل اینجاست که ممکن است باطری لپتاپ خیلی زودتر از آنچه که فکرش را کنید، خراب شود. مهم ترین عاملی که موجب خرابی باتری سیستم رایانه ای لپ تاپ می گردد، نوسانات برقی است. از این رو اکیدا توصیه می نماییم که  ابتدا دو شاخه ی کابل شارژر را به برق بزنید و سپس فیش آداپتور را به لپ تاپ متصل کنید. زیرا همواره احتمال خرابی باتری در اثر نوسانات جریان برقی که  به طور ناگهانی وارد کابل می ‌شود، وجود دارد.

چه زمانی به تعمیر باتری لپ تاپ sony نیاز داریم؟

پایان عمر باتری لپ تاپ سونی و پیدایش نیاز به تعمیر و یا تعویض آن برخلاف خرابی بسیاری از قطعات رایانه ای لپ تاپ، نشانه‌های بسیار واضحی دارد. این وضوح به گونه‌ای است که هر کاربر مبتدی را نیز از خرابی منبع انرژی سیستم لپ تاپ مطلع می سازد. برخی از رایج ترین علائم خرابی باتری لپ تاپ sony عبارتند از:

خالی شدن سریع شارژ باتری

یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی باتری لپ تاپ سونی کاهش بازدهی در نگهداری شارژ است. این مشکل امکان دارد در حدی پیش برود که پس از فول شارژ شدن باتری لپ تاپ سونی، حتی یک ساعت هم شاهد ماندن شارژ کافی سیستم نباشید. توجه کنید که از وجود چنین اختلالی نباید چشم پوشی کرد. نمایندگی مجاز سونی مناسب ترین انتخاب در راستای رفع مشکلات شارژدهی باتری لپ تاپ های sony است.

داغی بیش از حد سیستم رایانه ای لپ تاپ

اگر در حین کار کردن با لپ تاپ احساس می‌کنید که باتری سیستم و در واقع قسمت زیرین لپ تاپ به شدت داغ است، احتمالا باتری دچار اختلالات ساختاری می باشد. اگر این مشکل به صورت پیاپی رخ می‌دهد، مطمئن باشید که زمان تعویض باتری لپ تاپ مورد نظر رسیده است. در چنین شرایطی سعی کنید سریعا برای تعویض باتری لپ تاپ خود اقدام کنید، چراکه گرمای بیش از اندازه ی باتری می‌تواند موجب گرم شدن سایر قطعات لپ تاپ و درنتیجه آسیب‌دیدگی آن‌ها شود.

خاموشی ناگهانی لپ تاپ

خاموشی ناگهانی لپ تاپ مشکل بسیار دردسرساز و آزاردهنده ای است که در اکثر موارد حاصل از خرابی باتری سیستم می باشد. خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ نشان دهنده ی آن است که باتری قادر به تهیه توان لازم برای اجرای برنامه ها باز شده در لپ تاپ نیست و باید به سرعت تعمیر یا تعویض شود. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی sony چنین اختلالاتی را طی مراحل ریزبینانه ی عیب یابی برطرف می سازند.

تعویض باتری لپ تاپ سونی

گاهی اوقات احتمال دارد آسیب وارده بر باتری لپ تاپ sony در حدی گسترش بیابد که  جهت رفع مشکلات ناشی از خرابی باتری راهی جز تعویض آن وجود نداشته باشد. مهم ترین نکته در هنگام تعویض باتری لپ تاپ سونی استفاده از نمونه ی اورجینال در راستای جایگزینی باتری معیوب است. باتری های تقلبی کیفیت لازم برای کار در  لپ تاپ را نداشته و ممکن است باعث بروز مشکلات جدی در قطعات دیگر سیستم شوند. از طرفی عملیات تعویض باید توسط افرادی پدید آید که قبلا بارها این کار را انجام داده اند. شکل گیری فرایند تعویض باتری لپتاپ سونی وایو توسط تعمیرکاران مبتدی می تواند موجب آسیب اجزای داخلی لپ تاپ شود. خاطرنشان می نماییم که تعویض باتری لپ تاپ سونی در نمایندگی مجاز سونی تحت نظر کارشناسان مجرب شکل گرفته و با نمونه ی اورجینال مشابه انجام می شود.

تعمیرات لپ تاپ سونی همراه با گارانتی

نمایندگی لپ تاپ سونی مجموعه ای فوق تخصصی است که به تعمیر و بازیابی لپ تاپ های قدیم و جدید سونی می پردازد. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سیستماتیک لپ تاپ های سونی موجود در بازار را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که توجه به فاکتورهای استاندارد و ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از اولویت های اصلی سیستم کاری نمایندگی لپ تاپ سونی می باشد. این امر تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای کاربر به دنبال دارد.