اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی

یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده شده در لپ تاپ های سونی، مشکل صدا و اسپیکر است. در صورت خرابی اسپیکر لپ تاپ سونی، امکان شنیدن صدا‌های موجود در فیلم‌ها و ویدئوهای پخش شده وجود ندارد و کاربر ناچار است قید شنیدن صداها را بزند. خرابی‌های پیش آمده در اسپیکر موبایل ممکن است هم به دلیل وجود اشکالات سخت افزاری و هم به دلیل وجود اشکالات نرم افزاری در لپ تاپ اتفاق بیفتد.

از این رو نیاز است تا در صورت عدم پخش صدا توسط لپ تاپ، تنظمیات نرم افزاری و بخش‌های سخت افزاری مربوطه، توسط کارشناسان تعمیر لپ تاپ بررسی گردد. خوشبختانه در غالب موارد عیوب ایجاد شده در اسپیکر لپ تاپ سونی با اندک دستکاری رفع می‌گردند و هزینه چندانی هم ندارند. در بخش‌های آتی به روش تعمیر اسپیکر  لپ تاپ سونی و رفع اشکالات پیش آمده در آن بیشتر خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه می‌توانید به مرکز تعمیرات لپ تاپ سونی مراجعه نمایید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی با گارانتی

علائم خرابی و آموزش تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی

در صورتی که صدای پخش شده توسط اسپیکرهای لپ تاپ و یا هدفون وصل شده به لپ تاپ غیرطبیعی و نابهنجار باشد احتمال اینکه اختلالاتی در نرم افزار مربوط به کارت صدا ایجاد شده باشد، بالاست. برای رفع این اشکال، توصیه کارشناسان تعمیرات لپ تاپ سونی آن است که نرم افزار راه انداز کارت صدا را پاک و مجدداً نصب نمایید.

اگر با نصب نرم افزار راه انداز، مجدداً شاهد وجود اشکال در دستگاه بودید، سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید. در بخش زیر برخی دیگر از شایع‌ترین علل ایجاد کننده اشکال در اسپیکر لپ تاپ سونی و شیوه رفع این اشکالات شرح داده شده است.

معیوب بودن کارت صدا

اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل اسپیکر لپ تاپ سونی نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است. از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت: اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید. روش دیگر برای حل این مشکل آن است که از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید. برای بررسی تخصصی دستگاه می‌توانید به مرکز تعمیر لپ تاپ سونی مراجعه نمایید.

خش‌دار بودن صدای اسپیکر

در صورتی که از اسپیکرهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمی‌کند، احتمالاً علت وقوع این امر می‌تواند خرابی اسپیکری لپ تاپ باشد. بنابراین صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید.

اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از اسپیکرها میباشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد. خدمات مرتبط با این اشکال با حضور در مرکز تعویض و تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی قابل دریافت است.

کار کردن یکی از اسپیکرهای لپ تاپ سونی و خرابی دیگری

اگر یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمیکند اما اسپیکری دیگر به خوبی کار میکند؛ در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم. علت بروز این مشکل می‌توان آن باشد که تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است. بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو اسپیکر وصل باشند و صدای یکی از اسپیکر ها قطع نباشد.

همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از اسپیکر ها متمایل شده و سبب قطع اسپیکری دیگر شده باشد. البته این امکان نیز وجود دارد که تنها یکی از اسپیکر ها خراب باشد. در اینصورت، در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به آن وصل کنید.

اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات لپ تاپ سونی و حضور در پارت تعویض و تعمیر اسپیکر لپ تاپ سونی تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با این بخش را دریافت نمایید.

تعویض اسپیکر لپ تاپ سونی

نمایندگی لپ تاپ سونی

نمایندگی لپ تاپ سونی ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر تعمیر، بهسازی، ارتقاء و فروش به متقاضیان آن است. سرویس های ارائه شده در نمایندگی لپ تاپ سونی به دست مجموعه‌ای متشکل از «کارشناسان زبده و مجرب» و «تجهیزاتی پیشرفته و سازگار» انجام می‌پذیرد. تلفیق این دو مجموعه منجر به تشکیل کارگروهی متخصص و کارامد در حوزه تعمیر لپ تاپ گشته است که به اذعان بسیاری از همکاران، از معدود مراکز پیشرو در ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای تعمیرات و فروش لپ تاپ است.

سرویس لپ تاپ سونی و انواع بوردهای الکترونیکی در نمایندگی لپ تاپ سونی با تجهیزاتی پیشرفته و مدرن چون BGA Machine Ersa 550، Clean Room، PC3000،TEXAS INSTRUMENTS EV 2300 و دیگر تجهیزات تعمیر و لحیم‌کاری روز جهان به صورت تخصصی و صد در صد تضمینی انجام می‌گیرد.