اشتراک گذاری

آموزش قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون

قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون به شما این امکان را می دهد که دو برنامه را به صورت هم زمان در نمایشگر ببینید. به عنوان مثال ممکن است درحالی که فرزندتان درحال بازی کردن است، بخواهید مسابقه فوتبال تیم محبوبتان را نیز تماشا کنید. در این صورت ویژگی دو تصویر هم زمان یا PIP به کمک شما می آید و کار را ساده می کند. برخی از تلویزیون ها از قابلیت PIP پشتیبانی می کنند و می توان با طی کردن مراحلی بسیار ساده، این ویژگی را در آنها فعال کرد.

در ادامه این مطلب، به شما آموزش می دهیم که چطور متوجه شوید تلویزیون شما از قابلیت تصویر در تصویر پشتیبانی می کند یا نه. همچنین مراحل فعال سازی قابلیت PIP تلویزیون را آموزش داده و نکات مربوط به آن را نیز بررسی می کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان هم می توانید با نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

قابلیت تصویر در تصویر در تلویزیون

نحوه پیدا کردن قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون سونی

اگر می خواهید از قابلیت pip استفاده کنید، باید مطمئن شوید که تلویزیون شما از این آپشن کاربردی پشتیبانی می کند. نکته دیگر این که برای استفاده از این قابلیت، باید بیش از یک منبع به تلویزیون متصل باشد. در این شرایط باید منبع s یا بازدیدکنندگان را جستجو و پیدا کنید.

  • برای پیدا کردن قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون سونی و دیگر برندها باید دکمه PIP را روی ریموت کنترل فشار دهید. 
  • با این کار یک جعبه کوچک در یک گوشه از صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده می شود که برنامه دوم در آن قرار داده شده است. دقت کنید که در بسیاری از تلویزیون ها دکمه inpute یا source روی ریموت کنترل وجود دارد و باید از این کلیدها استفاده کنید. 
  • اگر بعد از نمایش دو تصویر در کنار هم سردرگم شدید، دکمه PIP را باید دیگر فشار دهید تا جعبه ابزار کوچک کنار صفحه پاک شود.
نحوه پیدا کردن قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون سونی

نحوه استفاده از قابلیت دو تصویر هم زمان تلویزیون sony

برای فعال سازی و استفاده از قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون های سونی، باید دستگاه را روشن کرده و دکمه INPUT را روی ریموت کنترل فشار دهید. 

  • در گام بعدی باید گزینه TOOLS را انتخاب کنید. 
  • سپس گزینه PIP را انتخاب کنید تا قابلیت تصویر در تصویر برای شما فعال شود.
  • بسته به مدل تلویزیون، گزینه های مختلفی برای تنظیمات این ویژگی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها حالت های نمایش تصویر و … را مطابق میل و سلیقه خود تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو + ده =