اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور پروژکتور سونی

کارشناسان مرکز سخت افزار ایران برای تعمیر برد پاور پروژکتور سونی از تجهیزات و قطعات مخصوصی استفاده می کنند. برد پاور یکی از قطعات اصلی دستگاه به شمار می رود و وظیفه تأمین انرژی مورد نیاز اجزای مختلف را بر عهده دارد. عملکرد و فعالیت تمامی قطعات به سالم بودن برد پاور بستگی دارد و چنانچه این قسمت با مشکل مواجه شود، دستگاه با اختلال مواجه شده و عملکرد مناسبی نخواهد داشت. نه تنها در ویدئو پروژکتور بلکه در تمامی دستگاه های الکترونیکی، قسمتی به عنوان برد پاور یا منبع تغذیه وجود دارد که جریان برق 220 ولت را به جریان مورد نیاز برای قطعات تبدیل می کند.

برد پاور، خود از قطعات مختلفی مانند ترانزیستور، خازن و دیود تشکیل شده و بروز مشکل یا خرابی در هریک از این قطعات، عملکرد کلی آن را مختل می کند. خرابی برد پاور در ویدئو پروژکتور SONY با نشانه هایی همراه است که در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم. به طور کلی پاور پروژکتور، تامین انرژی و تغذیه لامپ، فن و قطعات داخلی پروژکتور را برعهده دارد و در صورتی که برد پاور ویدئو پروژکتور ضعیف شود عمر پروژکتور نیز کم خواهد شد و احتمال سوختن فن یا لامپ دستگاه نیز وجود خواهد داشت.

تعمیر برد پاور پروژکتور سونی

نشانه های خرابی برد پاور پروژکتور سونی

نشانه های متعددی ممکن است هنگام خرابی برد پاور بروز پیدا کنند. شاید اصلی ترین و مهمترین نشانه، روشن نشدن دستگاه و یا خاموش شدن ناگهانی آن باشد. همانطور که گفتیم، پاور وظیفه تأمین برق مورد نیاز دستگاه را دارد. بنابراین درصورت خرابی این قسمت، برقی وارد دستگاه نشده و در نتیجه پروژکتور روشن نمی شود. از نشانه های دیگر خرابی این قطعه که تعمیر برد پاور پروژکتور سونی را به همراه دارد، ضعیف شدن نور لامپ و یا از کار افتادن آن است.

ضعیف شدن و خرابی لامپ پروژکتور می تواند در مراحل اولیه خرابی برد پاور اتفاق بیفتد. معمولاً در این زمان، عملکرد پاور افت پیدا کرده و نمی تواند انرژی کاملی را به قطعه تحویل دهد. از کار افتادن فن پروژکتور نیز نشانه دیگری از وجود اشکال در برد پاور است. در صورت بروز هریک از این نشانه ها به واحد تعمیرات پروژکتور سونی مراجعه کنید تا کارشناسان فنی، دستگاه شما را به دقت مورد بررسی قرار دهند و مشکل آن را برطرف نمایند.

تعویض یا تعمیر برد پاور پروژکتور سونی ؟

برد پروژکتور سونی از جمله قطعات قابل تعمیر این دستگاه است. چنانچه برخی از قطعات روی برد آسیب دیده باشند، در این صورت تکنسین های فنی مرکز سخت افزار ایران با تعویض این قطعات مشکل برد را برطرف می کنند. اما در برخی از مواقع تعمیر پروژکتور سونی با برد معیوب امکان پذیر نیست و باید تعویض شود. سوختن برد، شکستگی آن و خرابی قطعات اصلی برد، از مواردی است که باید نسبت به تعویض برد پاور اقدام کرد.

امکان پذیر بودن یا نبودن تعمیر برد پاور پروژکتور سونی تنها با تشخیص کارشناسان و عیب یابی قطعه مشخص می شود. مهندسین مرکز سخت افزار ایران در وهله اول تلاش دارند برای کاهش هزینه های کاربران، برد را تعمیر کنند اما در صورتی که چاره ای جز تعویض برد وجود نداشته باشد، در این صورت آن را با یک برد اورجینال و فابریک تعویض می کنند.

خدمات تخصصی تعمیرات پروژکتور سونی

نمایندگی تعمیرات پروژکتور سونی

واحد تعمیرات تخصصی پروژکتور در نمایندگی سونی، در تمامی ایام هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه خود می توانید با این مرکز تماس گرفته و از کارشناسان بخواهید دستگاه را برای شما تعمیر کنند. برای تعمیر نیز نیاز نیست دستگاه را به مرکز بیاورید بلکه با استفاده از خدمات سرویس در محل می توانید آن را در محل خود تعمیر کنید. هدف تمامی پرسنل مرکز سخت افزار ایران رفع مشکلات کاربران و ارائه خدمات مطلوب به آنان می باشد.