اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعویض لامپ پروژکتور سونی به دست تکنسین‌های ماهر نمایندگی سونی

Rate this post

نور و روشنایی در ویدئو پروژکتور حرف اول را می‌زند چرا که موجب نمایش تصاویر بر روی پرده پروژکتور می‌شود و این لامپ ویدئو پروژکتور است که وظیفه تولید نور و روشنایی در این دستگاه را برعهده دارد. به گونه‌ای که هر چه لامپ کیفیت بیشتری داشته باشد میزان نوری که از ویدئو پروژکتور بر روی پرده نمایش ساطع می‌شود بیشتر است. البته لامپ پروژکتور یک قطعه مصرفی است. به این معنا که طول عمر مشخصی دارد و پس از مدتی نیاز به تعویض خواهد داشت. ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما را با دلایل زود خراب شدن لامپ پروژکتور، نکات کلیدی جلوگیری از خرابی لامپ این دستگاه و همچنین مرکزی معتبر جهت تعویض لامپ پروژکتور سونی آشنا کنیم.

تعویض لامپ پروژکتور سونی

دلایل خرابی  و تعویض لامپ ویدئو پروژکتور چیست؟

  • قرار دادن دستگاه ویدئو پروژکتور در محیطی خیلی گرم

دستگاه ویدئو پروژکتور هم مانند سایر دستگاه‌های الکترونیکی دارای فن می‌باشد که این فن با از بین بردن گرمای ناشی از کار کردن قطعات این دستگاه از داغ کردن بیش از اندازه پروژکتور و آسیب‌دیدگی اجزا آن به ویژه لامپ پروژکتور خودداری می‌کند. در صورتی که دستگاه ویدئو پروژکتور را در مکانی خیلی گرمی قرار دهید فن آن نمی‌تواند گرمایی که از محیط خارج به داخل پروژکتور وارد می‌شود را مهار کند. همین مسئله موجب می‌شود که گرمای خروجی پروژکتور به کمک گرمایی که در خود این دستگاه تولید می‌شود بیاید و به تمامی اجزاء این دستگاه به ویژه لامپ آن فشار وارد کند و موجب سوختن آن شود.

 


 

  • سرویس نکردن دوره‌ای پروژکتور

تجمع گرد و غبار بر روی فیلترها و قطعات ویدئو پروژکتور موجب خرابی اجزاء این دستگاه به ویژه لامپ پروژکتور می‌شود. به همین دلیل ویدئو پروژکتور به سرویس‌های دوره‌ای و مرتب نیاز دارد تا هر بار با تمیز کردن فیلترها و لامپ این دستگاه از گرد و غبار بتوان طول عمر قطعات به ویژه لامپ پروژکتور را افزایش داد. با این وجود بی‌توجهی به سرویس نکردن دوره‌ای پروژکتور می‌تواند موجب جمع شدن گرد و غبار بر روی لامپ پروژکتور و سوختن آن شود. شما می‌توانید برای استفاده از خدمات سرویس و تعویض لامپ پروژکتور سونی با نمایندگی تعمیرات سونی تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز در آدرس مورد نظر شما حاضر شده و این خدمات را به شما ارائه می‌دهند.

 


 

  • کشیدن کابل برق پروژکتور از پریز برق بلافاصله بعد از خاموش کردن این دستگاه

مهم‌ترین دلیل سوختن لامپ پروژکتور، کشیدن این دستگاه از برق بلافاصله بعد از خاموش کردن آن است. چرا که کشیدن دستگاه پروژکتور از برق بلافاصله بعد از خاموش کردن این دستگاه موجب می‌شود که فن‌های آن متوقف شوند و گرمای لامپ پروژکتور را مهار نکنند. تکرار این کار برای چندین بار به صورت پیاپی موجب سوختن لامپ پروژکتور می‌شود چراکه گرمای لامپ پروژکتور مهار نشده و موجب کاهش عمر این قطعه می‌شود.

چگونه از خرابی لامپ پروژکتور جلوگیری کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم لامپ پروژکتور یک قطعه مصرفی است که طول عمر مشخصی دارد و بعد از مدتی باید آن را تعویض کرد. منتهی رعایت یکسری نکات موجب می‌شود که لامپ پروژکتور دیرتر نیاز به تعویض داشته باشد. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که از قرار دادن دستگاه ویدئو پروژکتور در محیطی گرم خودداری کنید، حتماً سرویس‌های دوره‌ای پروژکتور را جدی بگیرید تا گرد و غبار جمع شده بر روی فیلترها و لامپ پروژکتور موجب خرابی آن نشوند. مهم‌تر از همه اینکه بعد از خاموش کردن دستگاه ویدئو پروژکتور کابل آن را از برق نکشید و اجازه دهید فن‌ها لامپ این دستگاه را خنک کرده و گرمای آن را مهار کنند. با رعایت این سه نکته می‌توانید از خرابی و تعویض لامپ پروژکتور سونی زودتر از موعد جلوگیری کنید.

چه زمانی باید لامپ ویدئو پروژکتور را تعویض کرد؟

زمانی که میزان روشنایی لامپ پروژکتور به حد قابل توجهی کاهش پیدا کند یا اینکه هیچ نوری از لامپ پروژکتور بر روی پرده نمایش ساطع نشود در حالی که پروژکتور روشن باشد به این معناست که زمان تعویض لامپ پروژکتور رسیده است. البته اکثر دستگاه‌های ویدئو پروژکتور دارای یک شمارشگر داخلی هستند که این شمارشگر میزان طول عمر لامپ را ثبت کرده و به کاربر اطلاع می‌دهد. هر بار که لامپ پروژکتور عوض می‌شود این شمارنده نیز از نو تنظیم می‌شود. اگر پروژکتور شما نیز چنین نشانه‌هایی دارد باید بدانید که لامپ آن سوخته است و زمان تعویض آن رسیده است. جهت تعویض لامپ پروژکتور سونی می‌توانید با نمایندگی تعمیرات پروژکتور سونی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل مورد نظر لامپ این دستگاه را تعویض کنند.

برای تعویض لامپ پروژکتور سونی در محل با ما تماس بگیرید

در صورت سوختن لامپ پروژکتور نیازی نیست که خودتان دست به کار شوید یا اینکه دستگاه پروژکتور را به مرکز تعمیرات ببرید. تنها کافیست که برای تعویض لامپ پروژکتور سونی با نمایندگی رسمی سونی تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز با حاضر شدن در محل مورد نظر و ارائه خدمات تعمیر در محل موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما هنگام تعویض لامپ پروژکتور می‌شوند.