اشتراک گذاری

دلیل بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی چیست؟

دلیل قاطی شدن رنگ ها در تلویزیون سونی چیست؟ اگر شما هم با مشکل بهم ریختگی رنگ تلویزیون مواجه شده اید و به دنبال دلیل آن می گردید، لازم است بدانید که سه عامل خیلی جدی در بروز این مشکل دست دارند؛ به گونه ای که یا پنل تلویزیون شما به دلیل ضربه خوردگی و آبخوردگی آسیب دیده است.

یا بک لایت تلویزیون شما به دلیل استفاده از قطعاتی باکیفیت متوسط در ساخت آن، جدا شدن لامپ های بک لایت از شاسی دستگاه و بالا بودن بیش از حد نور بک لایت در تنظیمات تلویزیون آسیب دیده است؛ و یا تلویزیون شما به دلیل روشن ماندن طی ساعات طولانی دچار پیکسل سوختگی شده است. ادامه این مطلب از نمایندگی سونی را از دست ندهید تا شما را بیشتر با عواملی که در قاطی شدن رنگ ها در تلویزیون سونی دست دارند، آشنا کنیم.

دلیل بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی چیست؟

3 دلیل بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی

خراب شدن پنل تلویزیون

منظور از پنل تلویزیون همان صفحه نمایش تلویزیون است که درصورت بروز مشکلی برای آن، تلویزیون به دستگاهی بلااستفاده تبدیل خواهد شد. متاسفانه یکی از عواملی که در بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی دست دارد، خراب شدن پنل این دستگاه است. دو عامل در خراب شدن پنل تلویزیون دخیل هستند که یکی وارد شدن ضربه شدید به آن و دیگری نفوذ رطوبت به آن است. در چنین شرایطی لازم است تعویض پنل تلویزیون انجام شود.

جالب است بدانید که حتی کوچکترین میزان رطوبت نیز می تواند پنل تلویزیون را از پا درآورد. متاسفانه اکثر اوقات زمانی پنل تلویزیون به دلیل نفوذ رطوبت آسیب می بیند که کاربران این دستگاه برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون مایع تمیز کننده را به صورت مستقیم بر روی آن اسپری می کنند. طریقه درست تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون به این شکل است که مایع تمیز کننده را بر روی دستمالی خشک اسپری کرده و آن را بر روی صفحه نمایش تلویزیون بکشید.

خراب شدن بک لایت تلویزیون

بک لایت تلویزیون سونی، نقش تامین کننده نور پس زمینه در تلویزیون را بازی می کند؛ چراکه تصاویر برای اینکه بر روی صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده شوند به یک نور پس زمینه نیاز دارند. در تلویزیون های ال سی دی از لامپ های فلورسنت و در تلویزیون های ال ای دی از لامپ های LED برای ایجاد نور در پس زمینه استفاده می شود؛ که درواقع این لامپ ها بر روی یک صفحه قرار می گیرند که به آن بک لایت می گویند. یکی از علائمی که می تواند نشان دهنده خراب شدن بک لایت تلویزیون باشد، بهم ریختگی رنگ تلویزیون است.

سه عامل در خراب شدن بک لایت تلویزیون نقش دارند که شامل: استفاده از قطعاتی باکیفیت متوسط، جدا شدن لامپ های بک لایت از شاسی دستگاه، تنظیم کردن نور بک لایت تلویزیون بر روی بالاترین میزان می باشند. متاسفانه در ساخت برخی از مدل های تلویزیون های میان رده و اقتصادی سونی از قطعاتی باکیفیت متوسط برای ساخت بک لایت استفاده شده است که همین عامل موجب خراب شدن بک لایت تلویزیون به مرور زمان می شود.

از طرفی وارد شدن ضربه به تلویزیون می تواند موجب جدا شدن لامپ های بک لایت از شاسی دستگاه شود و خراب شدن آن شود. علاوه بر این برخی از کاربران برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سونی، نور بک لایت این تلویزیون را در بالاترین حد خود قرار می دهند؛ که این کار موجب داغ شدن بیش از اندازه لامپ های بک لایت و خراب شدن آن ها به مرور زمان می شود.

سوختن پیکسل های تلویزیون

آخرین عاملی که می تواند در بهم ریختگی رنگ تلویزیون سونی دست دارد، سوختن پیکسل های این تلویزیون است. برای شکل گیری تصاویر بر روی صفحه نمایش تلویزیون هزاران هزار پیکسل در کنار یکدیگر قرار می گیرند؛ که به وسیله ترانزیستورها کنترل می شوند و برای نمایش تصاویر به یکی از سه رنگ قرمز، سبز و آبی یا بهتر است بگوییم RGB در می آیند.

درصورتی که تلویزیون را ساعت ها بدون اینکه خاموش کنید، روشن نگه دارید به مرور زمان با مشکل سوختن پیکسل ها مواجه می شوید؛ به همین دلیل توصیه می شود که بعد از چهار ساعت روشن ماندن تلویزیون به صورت پیاپی، حداقل 30 دقیقه آن را خاموش کنید تا نفسی بکشد؛ اینگونه می توانید از بروز مشکل پیکسل سوختگی تلویزیون و درنهایت بهم ریختگی رنگ در این دستگاه جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شش + 13 =