اشتراک گذاری

وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث

وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث یکی از مشکلاتی است که از سوی کاربران گزارش شده است، به همین دلیل در نوشتار پیش رو به این مسئله خواهیم پرداخت. با فعال بودن قابلیت اتصال به بلوتوث تلویزیون می تواند به تمام دستگاه هایی که از این فناوری پشتیبانی می کنند، همچون صفحه کلید، موبایل، هدفون، اسپیکر و… متصل شود. در ادامه راه کارهایی را جهت برطرف کردن ایراد عدم اتصال تلویزیون سونی به بلوتوث بیان می کنیم.

وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث

عیب یابی مشکل وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث

برای این که متوجه شوید مسئله وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث از کجا آب می خورد، نخست باید مراحل عیب یابی را به طور دقیق انجام دهید. پس اول از همه مطمئن شوید که دستگاه شما دارای قابلیت پشتیبانی از بلوتوث هست یا نه؟ همچنین دیوایسی را که قصد دارید به تلویزیون متصل کنید، از نظر دارا بودن فناوری بلوتوث چک کنید.

در مرحله بعدی لازم است که اسپیکر، تلفن هوشمند یا هر وسیله دیگری که مدنظر شماست، به اندازه کافی شارژ باتری داشته باشد. چون در صورت کم بودن شارژ ممکن است که ارتباط به خوبی انجام نگیرد.

 در انتها نیز بررسی نمایید که هیچ تداخلی در ارتباط بی سیم دیده نشود. به طور کلی دستگاه هایی که دارای فناوری بلوتوث هستند، باند 2.4 گیگاهرتزی را مورد استفاده قرار می دهند. پس احتمال دارد که اتصال به بلوتوث به خاطر وجود تداخلات بی سیم به خوبی انجام نپذیرد. بهتر است مشکل توسط تکنسین تعمیر تلویزیون سونی بررسی شود.

چگونه مشکل وصل نشدن تلویزیون sony به بلوتوث را برطرف کنید؟

برای رفع ایراد وصل نشدن تلویزیون sony به بلوتوث می توانید روش های زیر را امتحان نمایید:

 • آپدیت تلویزیون سونی

چنانچه تلویزیون به آخرین نسخه موجود بروزرسانی نشده باشد، دستگاه های مختلف مانند موبایل، تبلت و… نمی توانند به آن وصل شوند. برای مثال دیوایس های صوتی قادر نیستند به تلویزیون های قبل از سال 2016 اتصال پیدا کنند. به همین دلیل برای برطرف کردن مشکل وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث آپدیت تلویزیون الزامی است.

 • اعمال مجدد تنظیمات بلوتوث

راه کار دیگر این است که طبق مراحل زیر تنظیمات بلوتوث را دوباره انجام دهید:

 • از روی ریموت کنترل دکمه مربوط به صفحه اصلی را بفشارید.
 • وارد بخش تنظیمات شوید، سپس گزینه شبکه و لوازم جانبی را انتخاب کنید.
 • اکنون به بخش تنظیمات بلوتوث بروید و روی گزینه بلوتوث بزنید.
 • آیتم بلوتوث را غیر فعال نمایید؛ سپس مجددا آن را روی حالت ON بگذارید. اکنون چک کنید که اختلال برطرف شده یا نه؟

نحوه اتصال دستگاه ها برای رفع ایراد عدم اتصال تلویزیون سونی به بلوتوث

به منظور وصل کردن دیوایس های مختلف اگر به دقت مطابق مراحل زیر عمل نمایید، می توانید به راحتی مسئله عدم اتصال تلویزیون سونی به بلوتوث را حل کنید:

 • دکمه مربوط به منوی اصلی را روی کنترل تلویزیون فشار دهید.
 • وارد قسمت تنظیمات شوید و گزینه Network&Accessory را برگزینید.
 • آیتم تنظیمات بلوتوث یعنی Bluetooth Settings را انتخاب کنید. دقت نمایید که این بخش حتما باید روی حالت ON قرار داشته باشد.
رفع ایراد عدم اتصال تلویزیون سونی به بلوتوث
 • در بخش پایین همین صفحه می توانید گزینه Device List را ببینید. با زدن روی آن متوجه خواهید شد که تلویزیون شما دارای قابلیت اتصال همزمان به چندین دستگاه مختلف است.
رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث
 • اکنون باید روی Add accessory کلیک کنید تا بتوانید دیوایس دلخواه خود را برای متصل شدن توسط بلوتوث انتخاب نمایید. پس از انتخاب ابزار چند لحظه بعد نام بلوتوث آن روی صفحه نمایش ظاهر شده و چند ثانیه بعد اتصال برقرار می شود.
اتصال دستگاه برای رفع ایراد عدم اتصال تلویزیون سونی به بلوتوث

چنانچه دستورالعمل های ذکر شده در این مقاله را انجام دادید، اما باز هم نتوانستید مشکل وصل نشدن تلویزیون سونی به بلوتوث را حل کنید، می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر با کارشناس نمایندگی سونی تماس بگیرید.