اشتراک گذاری

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی

می توان گفت یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی که کاربر هنگام کار کردن با ریموت کنترل تلویزیون با آن مواجه می شود، کار نکردن بعضی از کلیدهای کنترل یا بد کار کردن آن هاست؛ البته گاهی اوقات اوضاع وخیم تر می شود و کنترل تلویزیون به طور کامل از کار میفتد.

اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در کنترل تلویزیون سونی مواجه شده اید و به دنبال دلیل و راهی برای رفع این مشکل می گردید؛ یا می خواهید بدانید که امکان تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی وجود دارد یا خیر؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را بگیرید.

تعمیر ریموت کنترل تلویزیون سونی

مشکلات رایج ریموت کنترل تلویزیون سونی

از رایج ترین مشکلاتی که برای ریموت کنترل تلویزیون سونی به وجود می آیند و برای رفع آن ها باید به تعمیر ریموت کنترل تلویزیون تن دهید، می توان به کار نکردن یا بد کار کردن بعضی از کلیدهای کنترل و همچنین از کار افتادن کامل کنترل اشاره کرد؛ که در ادامه به بررسی هر یک از این مشکلات خواهیم پرداخت.

خرابی کلیدهای ریموت کنترل

پس از استفاده طولانی مدت از ریموت کنترل تلویزیون، فرسوده شدن کلیدهای آن امری بدیهی است؛ به گونه ای که یا بعضی از پر استفاده ترین کلیدهای کنترل مانند کلید خاموش / روشن کردن و کلید کم و زیاد کردن صدا اصلا کار نمی کنند یا به سختی کار می کنند. دلیل اصلی بروز چنین مشکلی بعد از گذشت چند وقت استفاده از ریموت کنترل تلویزیون، این است که از ماده ای به نام گرافیت به عنوان رسانا در تولید ریموت کنترل ها استفاده می شود؛ چراکه گرافیت به مرور زمان با اکسیژن هوا ترکیب شده و یک روغن خاص تولید می کند که این روغن عایقی را بین سطوحی که باید با یکدیگر در ارتباط باشند، ایجاد می کند.

این مسئله در ابتدا موجب می شود که کلیدهای کنترل به سختی کار کنند و کاربر مجبور باشد، خیلی محکم آن ها را فشار دهد تا عمل کنند؛ که همین فشار دادن زیاد کلیدها موجب می شود که لایه گرافیت به طور کامل از بین برود و کلیدهای کنترل کاملا از کار بیفتند. به همین دلیل اگر با مشکل سخت کار کردن کلیدهای کنترل مواجه شدید، بهتر است به جای فشار دادن بیش از اندازه آن ها تمامی قطعات کنترل را پنبه و الکل تمیز کنید؛ به گونه ای که ابتدا باتری ریموت کنترل را از آن خارج کرده و سپس کنترل را باز کرده، قطعات و دکمه های آن را با پنبه و الکل تمیز کنید. اگر با این کار مشکل ریموت کنترل حل نشد، بهتر است تعمیر ریموت کنترل تلویزیون را به نمایندگی تلویزیون سونی بسپارید.

از کار افتادن کامل ریموت کنترل

گاهی اوقات نه تنها بعضی از کلیدهای کنترل به سختی کار نمی کنند، بلکه هیچ یک از آن ها اصلا کار نمی کنند؛ حتی با فشار دادن زیاد کلیدها. در این حالت احتمال دارد که مشکل از کنترل تلویزیون نباشد و باتری آن تمام شده باشد؛ به همین دلیل بهتر است اول از همه باتری ریموت کنترل تلویزیون خود را با یک باتری نو تعویض کنید. اگر مشکل از کار افتادن کامل ریموت کنترل تلویزیون با این کار برطرف نشد یعنی اینکه مشکل از خود ریموت کنترل است نه باتری آن.

همانطور که اشاره کردیم اکثر اوقات این مشکل زمانی اتفاق می افتد که کلیدهای ریموت کنترل به سختی کار می کنند و کاربر به جای تعمیر ریموت کنترل تلویزیون، دائم سعی می کند با فشار دادن زیاد کلیدها آن ها را به کار بیندازد. به همین دلیل مجددا توصیه می کنیم که وقتی کلیدهای ریموت کنترل تلویزیون شما به سختی کار می کنند، به جای فشار دادن بیش از اندازه آن ها، ریموت کنترل خود را به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی بسپارید؛ تا مورد تعمیر قرار بگیرد و دوباره بتوانید از آن استفاده کنید.

آیا امکان تعمیر ریموت کنترل تلویزیون وجود دارد؟

اگر زمانی که کلیدهای کنترل تلویزیون شما به سختی کار می کنند، ریموت کنترل خود را به تکنسین های نمایندگی سونی بسپارید تا مورد تعمیر قرار بگیرد، تکنسین های این مرکز با جایگزین کردن لایه گرافیت از بین رفته کاری می کنند که کنترل تلویزیون شما دوباره قابل استفاده باشد؛

اما اگر بعد از اینکه متوجه شدید کلیدهای کنترل تلویزیون به سختی کار می کنند، تعمیر ریموت کنترل تلویزیون را پشت گوش بیندازید و دائم کلیدهای روی کنترل را با فشار زیاد مجبور به کار کردن کنید؛ تا حدی که کل کلیدهای کنترل کاملا از کار بیفتد، دیگر امکان تعمیر کنترل تلویزیون وجود ندارد و باید به سراغ خرید یک ریموت کنترل جدید بروید که در این صورت باید به پرداخت هزینه زیادی تن دهید.