اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تنظیمات کانال تلویزیون سونی

برای تنظیمات کانال تلویزیون سونی پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید. اگر تلویزیون جدید خریده اید و یا اینکه در اثر جا به جایی تلویزیون، کانال های آن به هم ریخته اند، باید آنها را مجدداً تنظیم کنید. اگرچه در بسیاری از مدل ها می توانید از طریق دفترچه راهنمای تلویزیون اقدام به راه اندازی کانال های تلویزیون سونی کنید اما ممکن است این دفترچه را در اختیار نداشته و یا درک آن برای شما مشکل باشد. از این رو تصمیم گرفتیم مقاله امروز را به تنظیمات کانال های تلویزیون اختصاص دهیم. کانال یا به اصطلاح موج تلویزیون، در هر منطقه متفاوت بوده و سیگنال به خصوصی دریافت می کند.

نه تنها در تلویزیون های سونی بلکه در تمامی برندها جهت استفاده از کانال های تلویزیونی تنظیماتی در نظر گرفته شده است. کاربر با استفاده از این تنظیمات می تواند شبکه های تلویزیونی موجود را شناسایی و پس از ذخیره، در هر زمان آنها را دریافت کند. تلویزیون باتوجه به میزان کانال های موجود در هر منطقه، تمامی آنها را جستجو کرده و در اختیار کاربر قرار می دهد. چنانچه شما نیز می خواهید کانال های تلویزیونی را دریافت کنید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

تنظیمات کانال تلویزیون سونی

تنظیمات کانال تلویزیون سونی در چه شرایطی انجام می شود؟

شما همیشه به تنظیمات کانال نیاز ندارید. این موضوع تنها در برخی شرایط لازم و ضروری است. یکی از مواقعی که باید تنظیمات کانال تلویزیون سونی را انجام داد، هنگامی است که تلویزیون را خریداری می کنید. تلویزیون در این زمان در حالت تنظیمات پیش فرض قرار دارد و با روشن کردن آن هیچ کانالی دریافت نمی کنید.

حالت دوم نیز جا به جایی تلویزیون است. اگر تلویزیون سونی را به دلیل مهاجرت یا نقل مکان، به جای دیگری ببرید. برای مثال 40 کیلومتر از مکان فعلی دور شوید کانالی دریافت نمی کنید و باید تنظیمات را مجددا اعمال کنید. گاهی نیز قصد شخصی سازی کانال ها، مانند تغییر ترتیب کانال ها، را دارید. در این شرایط نیز باید به تنظیمات کانال بروید.

نحوه تنظیمات کانال تلویزیون سونی

برای تنظیمات کانال در تلویزیون های سونی باید وارد منو یا تنظیمات آن شوید. این منو از طریق دکمه HOME بر روی کنترل قابل دریافت است. شما برای تنظیمات کانال تلویزیون سونی باید تنظیمات آنالوگ و دیجیتال را انجام دهید. این تنظیمات می توانند به صورت خودکار و یا دستی انجام شوند. موج يابی خودکار آنالوگ تمام کانالهای آنالوگ موجود را به صورت خودکار موج یابی می کند. در تنظیمات دستی، قبل از انتخاب مسیر / AFT]] //، باید PROG +/–  را برای انتخاب شماره برنامه به همراه کانال فشار دهید. پس از یافتن کانال می توانید آنها را مرتب سازی کنید.

موج یابی خودکار دیجیتال نیز تمامی کانال ها را به صورت خودکار جستجو کرده و ذخیره می کند. در تنظیمات کانال تلویزیون سونی دو نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل پیش روی شما قرار دارد. موج یابی نرمال، کانال های موجود در منطقه یا کشور را جستجو کرده و موج یابی کامل نیز کانال های موجود را بدون توجه به منطقه یا کشور جستجو می کند. در هر صورت، تلویزیون، کانال هایی را جستجو می کند که قادر به دریافت سیگنال آنها باشد.

نحوه تنظیم کانال تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی، همگام با استانداردهای کمپانی سونی تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات شایسته کاربران ایرانی را به آنان ارائه کند. تکنسین های نمایندگی سونی از میان نخبگان فنی و باتجربه کشور گزینش شده اند و از دانش و آگاهی جامع با ساختار تلویزیون های سونی و نحوه تعمیر آنها برخوردار هستند. این موضوع در کنار تجهیزات پیشرفته و مدرن سبب شده تا میزان موفقیت تعمیرات تلویزیون در این مرکز با بیشترین درصد همراه بوده و اکثر مشتریان مراجعه کننده، دستگاه خود را کاملاً سالم تحویل بگیرند. لازم به ذکر است این نمایندگی تنها از قطعات اورجینال استفاده می کند. همین امر سبب شده تا پس از تعمیرات تلویزیون، کیفیت دستگاه افت نکرده و مشابه یک دستگاه نو قابل استفاده باشد.

روش های کانال یابی تلویزیون سونی

کانال یابی دستی تلویزیون سونی

این نوع کانال یابی زمانی کاربرد دارد که به دنبال یافتن کانالی خاصی باشید که می دانید در چه فرکانسی است. برای آنکه بتوانید به صورت دستی تلویزیون خود را کانال یابی کنید، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • از روی کنترل تلویزیون دکمه home را فشار دهید.
 • منوی setting را باز کرده و سپس digital set-up را انتخاب کنید.
 • در منویی که باز می شود، گزینه digital manual Tuning را انتخاب کنید.
کانال یابی دستی تلویزیون سونی
 • در بخش scan type یکی از گزینه های frequency یا channel را انتخاب کنید.
 • سپس بسته به تنظیماتی که نمایش داده می شود، هر اطلاعات دیگری که از شما خواسته شده است را وارد کنید.
 • یکی از دو گزینه Scan Up یا Scan Down را انتخاب کنید.
 • وقتی کار تمام شد، مجدداً دکمه home را بزنید تا از منوی تنظیمات خارج شوید.

کانال یابی خودکار تلویزیون سونی

در کانال یابی تلویزیون سونی به صورت خودکار نیازی به وارد کردن فرکانس نیست. دستگاه به طور خودکار تمام کانال هایی که در محدوده دریافت کننده دیجیتال داخلی و آنتن شما هستند را دریافت کرده و به لیست کانال ها اضافه می کنند. برای این کار کافی است طبق مراحل زیر عمل کنید. توجه داشته باشید که اگر برای یک تنظیم دو مسیر عنوان می کنیم، به دلیل تفاوتی است که مدل های مختلف تلویزیون سونی با یکدیگر دارند.

 • از روی کنترل دکمه menu یا home را فشار دهید.
کانال یابی خودکار تلویزیون سونی
 • بسته به مدل تلویزیون خود، به دنبال یکی از این مسیرها، در تنظیمات باشید. (عبارات قبل و بعد از اسلش موارد متغیر بین مدل ها هستند.)

Settings > Digital settings/Set-up > channel set-up > Digital set-up > Digital Auto Tuning/ Auto tuning

کانال یابی automatic تلویزیون سونی
 • با انتخاب این تنظیمات کانال یابی خودکار آغاز شده و شما باید منتظر بمانید تا فرآیند به پایان برسد. در نهایت تمام کانال هایی که در محدوده دریافت آنتن شما است، لیست خواهند شد.

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمود نائینی
  13 مارس 2023 10:16 ب.ظ

  با سلام تلویزیون من سونی براویا مدل ex710 هست تا دو هفته قبل تمامی کانالهای دیجیتال را بدون مشکل داشتم چندی قبل به خاطر جابجایی منزل تلویزیون من دو هفته به برق متصل نبود الان که دوباره کانال یابی کردم هیچ کانالی را پیدا نمیکنه و فقط کانالهای آنالوگ را سرچ میکنه البته بدون پیدا کردن کانالی ضمنا هیچ تنظیمی وجود نداره که بتونم روی کانال یابی دیجیتال تنظیم کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • وقت بخیر. با انتن دیگه چک کنید در صورت رفع نشدن مشکل احتمالا ایراد از تلویزیون میتواند باشد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × سه =