تعمیر برد موبایل سونی

دلیل خاموش شدن ناگهانی موبایل سونی چیست؟ چرا موبایل سونی بوت نمی شود؟ دلیل هنگ کردن مداوم و ریستارت شدن دائمی گوشی سونی چیست؟ چرا گوشی سونی روشن نمی شود؟ متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات در گوشی سونی به خرابی برد این دستگاه اشاره می کند؛ به ویژه اگر گوشی موبایل دچار آبخوردگی، ضربه خوردگی و نوسان برق شده باشد یا برای شارژ کردن آن از شارژر یا کابل شارژ غیر استاندارد استفاده کرده باشید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا ضمن آشنایی با نقش برد در موبایل با نشانه ها و عواملی که موجب تعمیر برد موبایل سونی می شوند، آشنا شوید.

نقش برد در موبایل چیست؟

بهتر است قبل از اینکه به سراغ عوامل خرابی و تعمیر برد موبایل سونی برویم، کمی با نقش برد در موبایل آشنا شویم. نام های دیگر برد گوشی، مین برد و مادربرد است، پس اگر به جای برد گوشی هر یک از این اصطلاحات را شنیدید، تعجب کنید. می توان گفت که برد گوشی، مهم ترین قطعه این دستگاه است؛ چراکه تمامی قطعات موبایل به برد آن متصل هستند، از دوربین ها گرفته تا صفحه نمایش، اسپیکرها، میکروفن، سی پی یو، جی پی یو و … . جدا از این، برد گوشی دو وظیفه خیلی مهم را برعهده دارد که عملکرد و بازدهی موبایل را تحت شعاع قرار می دهد؛ به گونه ای که هم نقش و مسئولیت هر یک از قطعاتی که به آن متصل هستند را تعیین می کند و هم اینکه ارتباط لازم بین تمامی قطعات گوشی را شکل می دهد.

با این اوصاف بدیهی است که اگر برد گوشی دچار مشکل شود، بازدهی و عملکرد کلی موبایل زیر سوال می رود؛ به گونه ای که گوشی به دستگاهی بلااستفاده که هیچ کاری نمی توانید با آن انجام دهید، تبدیل می شود. از طرفی تعویض یا تعمیر برد موبایل سونی می تواند هزینه زیادی را روی دوش شما بگذارد، پس تا جایی که می توانید باید مراقب گوشی خود باشید تا با خرابی برد آن مواجه نشوید. در ادامه عواملی که موجب خرابی برد موبایل می شوند را بررسی خواهیم کرد تا با توجه به این عوامل بتوانید از خراب شدن برد موبایل خود جلوگیری کنید.

تعمیر برد موبایل سونی

چه عواملی در خراب شدن برد موبایل دست دارند؟

وارد شدن ضربه به موبایل، آبخوردگی، نوسان برق و استفاده از شارژر یا کابل شارژ متفرقه و غیر استاندارد، همه از عواملی هستند که در خرابی برد موبایل دست دارند و درنتیجه موجب تعمیر برد موبایل سونی یا حتی موجب تعویض آن می شوند.

گاهی اوقات امکان دارد در حالیکه با گوشی خود کار می کنید، ناگهان از دستتان رها شود و با شدت به زمین برخورد کند؛ در این حالت یکی از اولین قطعاتی که امکان آسیب دیدن آن وجود دارد، برد گوشی است. جدا از وارد شدن ضربه به موبایل، نفوذ رطوبت به گوشی قاتل برد آن است و در اکثر مواقع موجب سوختن آن می شود. با این وجود باید از وارد شدن ضربه به موبایل یا آبخوردگی آن خودداری کنید.

علاوه بر این بهتر است هنگام شارژ کردن موبایل آن را به محافظ برق متصل کنید؛ چراکه امکان دارد هنگام شارژ شدن این دستگاه نوسان برق رخ دهد و به برد آن آسیب جدی وارد کند. به عنوان آخرین نکته، حتما از شارژر و کابل شارژ اصل و مخصوص گوشی خود برای شارژ کردن آن استفاده کنید؛ چراکه شارژر و کابل شارژ غیر استاندارد، آسیب جدی به برد گوشی وارد می کند.

از کجا بفهمیم برد موبایل خراب شده است؟

بروز برخی مشکلات در گوشی سونی نشان می دهند که زمان تعمیر برد موبایل سونی و حتی تعویض آن رسیده است؛ در ادامه به این مشکلات اشاره کرده ایم که بهتر است درصورت بروز هر یک از آن ها در گوشی سونی، این دستگاه را بلافاصله به تکنسین های نمایندگی تعمیرات موبایل سونی بسپارید.

  • هنگ کردن دائم موبایل
  • ریستارت شدن مداوم موبایل
  • خاموش و روشن شدن پی در پی گوشی
  • بالا نیامدن گوشی و گیر کردن آن روی لوگوی سونی
  • کار نکردن اسپیکر، دوربین یا میکروفن گوشی
  • شارژ نشدن گوشی یا زود خالی شدن شارژ آن
  • روشن نشدن صفحه نمایش گوشی در حالیکه خود گوشی روشن است

آیا امکان تعمیر برد موبایل سونی وجود دارد؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که کاربران موبایل سونی درصورت مواجه شدن با خرابی برد این دستگاه از تعمیرکاران موبایل می پرسند، این است که آیا امکان تعمیر برد موبایل سونی وجود دارد یا نه؛ پاسخ این سوال بستگی به میزان آسیبی دارد که به برد موبایل سونی وارد شده باشد که تشخیص میزان آسیب وارد شده به آن نیز به عیب یابی تخصصی این دستگاه نیازمند است. با این وجود درصورتی که با هر یک از علائم خرابی برد موبایل مواجه شدید، این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات موبایل سونی بسپارید تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق میزان آسیب وارد شده به برد موبایل را بررسی کرده و تشخیص دهند که آیا امکان تعمیر برد موبایل سونی وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد.

مطالب مرتبط

فهرست