اشتراک گذاری

روت کردن موبایل سونی چگونه انجام می شود ؟

قبل از پرداختن به روت کردن موبایل سونی، چند جمله ای درباره روت کردن گوشی و کاربردهای آن صحبت کنیم. Root از نظر لغوی به معنی ریشه است. در اصطلاح فنی، روت به معنی دسترسی ریشه ای به دستگاهی است که سیستم عامل آن اندروید باشد. در واقع روت کردن به این امر اشاره دارد که از طریق نرم افزاری به تنظیمات سیستمی تلفن همراه دسترسی پیدا کنید و بتوانید آن را تغییر دهید. از طریق روت کردن موبایل اندرویدی، می توان فایل های سیستمی و یک سری کدهای پیش فرض دستگاه را تغییر داده و شخصی سازی کرد.

تنظیمات محیط روت با تنظیمات محیط معمولی تلفن تفاوت دارد. تنظیمات عمومی دستگاه تنظیماتی هستند که شرکت سازنده آن ها را تعریف کرده است اما با روت کردن می توان تنظیمات ریشه ای دستگاه را شخصی سازی کرد. با این توضیح اکنون به این مسئله می پردازیم که چگونه موبایل سونی را روت کنیم؟ موبایل های سونی نیز از سیستم عامل اندروید برخوردار هستند و می توان آنها را از طریق روش هایی که در ادامه گفته می شود، روت کرد.

روت کردن موبایل سونی چگونه انجام می شود ؟

نحوه روت کردن موبایل سونی

روت کردن گوشی سونی از طریق نرم افزارهای مختلفی انجام می گیرد. شما برای این کار نیاز به سیستم کامپیوتری، کابل رابط و نرم افزار روت سیستم دارید. نرم افزارهای مختلفی در این زمینه ارائه شده اما پیشنهاد ما دو نرم افزار کاربردی Eroot_V1.3.4 و نرم افزار King root است. البته توصیه می شود در صورت عدم آشنایی با این نرم افزارها، برای روت کردن موبایل سونی از تکنسین های نمایندگی موبایل سونی کمک بخواهید.

اقدامات اشتباه و عدم آشنایی با محیط این نرم افزارها ممکن است به نرم افزارها و تنظیمات دستگاه آسیب زده و اختلالاتی از قبیل روشن نشدن گوشی به وجود آورد. نکته دیگر اینکه حتماً قبل از روت کردن دستگاه از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید چراکه ممکن است تمامی اطلاعات ذخیره شده در آن پاک شوند. با در نظر گرفتن این نکات مهم، نحوه روت کردن تلفن همراه سونی را در زیر دنبال کنید.

روت کردن موبایل سونی از طریق Eroot_V1.3.4

در ابتدا باید برنامه Eroot_V1.3.4 را در رایانه خود نصب کنید. سپس گوشی خود را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کرده و گزینه هایunknown sources و usb debugging را در تنظیمات security و Developer tools گوشی فعال نمایید. 

روت کردن موبایل سونی از طریق Eroot

پس از آن برای روت کردن موبایل سونی، نرم افزار  Eroot_V1.3.4 را اجرا کرده و در قسمت Root کلیک کنید. 

root کردن موبایل سونی از طریق

تمامی فرایند‌های root کردن از قبیل نصب درایور‌های مورد نیاز، تنظیمات شخصی و … توسط نرم ‌افزار صورت می گیرد. این نرم افزار معمولاً عمل روت کردن را به طور خودکار انجام می دهد و نیازی به اقدامی از سوی کاربر نیست.

روت کردن موبایل سونی از طریق  King Root

یکی از دیگر نرم افزارهای قابل استفاده برای روت کردن گوشی سونی، نرم افزار King root است. این نرم افزار را از اینترنت دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید. گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید. همانند توضیحاتی که در بالا گفته شد، بخش های unknown sources و usb debugging گوشی را فعال کنید. زمانی که نرم افزار را اجرا می کنید در پنجره باز شده گزینه Connect را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی آن، اتصال گوشی و نرم افزار برقرار می شود و وارد صفحه ابتدایی روت می شوید. در نهایت برای روت کردن موبایل سونی روی عبارت Start to Root کلیک کرده تا روت کردن آن آغاز شود. پس از اتمام روت شدن، پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می شود.

نمایندگی موبایل سونی

نمایندگی موبایل سونی، افتخار دارد به عنوان یکی از معتبرترین مراکز خدماتی کشور، نیازهای کاربران را در سطوح گوناگون پاسخ دهد. علاوه بر خدماتی که در بخش فروش ارائه می گردند، در بخش پس از فروش و تعمیرات موبایل نیز خدماتی تخصصی ارائه می شود. جهت پاسخگویی به موقع به مشتریان، نمایندگی سونی اقدام به راه اندازی شعبه های متعدد در تهران و شهرستان ها کرده است. از این رو، نه تنها شهروندان تهرانی می توانند خدمات خود را در حوزه تعمیرات از نمایندگی موبایل سونی دریافت کنند بلکه تمامی کاربران شهرستانی نیز از طریق ارسال دستگاه می توانند خدمات مورد نیاز خود را از این مرکز درخواست نمایند. والاترین هدف نمایندگی موبایل سونی، نشاندن لبخند رضایت و خرسندی بر لبان مشتریان است.