اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش پروکسی پلی استیشن

پروکسی پلی استیشن، سرویسی است که برای تغییر دادن آی پی در این دستگاه کاربرد دارد. درواقع برخی از پلی استیشن ها برای دسترسی به بازی های آنلاین نیاز به پروکسی دارند؛ این مسئله به دلیل تحریم های موجود علیه کشورمان اتفاق می افتد. برخی از سرویس دهندگان اینترنت، دسترسی به شبکه پلی استیشن را محدود کرده اند.

در نتیجه کاربران به بسیاری از بازی های آنلاین دسترسی ندارند و برای از بین بردن این محدودیت، باید از پروکسی استفاده کنند. در ادامه این مطلب، تنظیم پروکسی پلی استیشن را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه هم می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پلی استیشن سونی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

آموزش پروکسی پلی استیشن

پروکسی پلی استیشن چه کاربردی دارد؟

پیش از آموزش مراحل و روش های تنظیم پروکسی در پلی استیشن، بد نیست بدانید که این سرویس چیست و اساسا چه کاربردی دارد. proxy server، سروری است که به عنوان سرور میانی بین سیستم شما و سیستم مقصد قرار می گیرد. وقتی سرویس اینترنتی که به آن وصل شده اید نمی تواند IP Address اصلی را تشخیص دهد، نیاز به سرویسی است که به نوعی پادرمیانی کرده و مشکل را حل کند. در این شرایط می توانید با استفاده از پروکسی پلی استیشن، به سرور اصلی متصل شده و به بازی های آنلاین دسترسی داشته باشید.

نحوه تنظیم و استفاده از پروکسی ps4

برای تنظیم کردن پروکسی پلی استیشن و از بین بردن محدودیت ها، وارد منوی اصلی کنسول شده و تنظیمات (Settings) را باز کنید. از بین گزینه هایی که نمایش داده می شوند، روی Network کلیک کنید. در صفحه باز شده روی Set Up Internet Connection  ضربه بزنید و با توجه به نحوه اتصال به اینترنت، روی یکی از گزینه های Use Wi-Fi یا Use a LAN Cable بزنید. در ادامه مراحل تنظیم پروکسی برای ps4، روی گزینه Custom کلیک کنید.

سپس از بخش DHCP Host Name گزینه Do Not Specify  را انتخاب کنید. پس از باز شدن صفحهDNS Settings ، گزینه Automatic را انتخاب کنید. همچنین MTU Settings  را نیز روی Automatic قرار دهید. در صفحه Proxy Server که باز می شود، گزینه Use را انتخاب کنید. در ادامه باید آی پی و پورت پروکسی خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و روی Next بزنید. در نهایت تغییرات شما اعمال خواهد شد و می توانید از پروکسی در کنسول خود استفاده کنید.

نحوه تنظیم و استفاده از پروکسی ps4
نحوه تنظیم و استفاده از پروکسی ps4
نحوه تنظیم و استفاده از پروکسی ps4
آموزش پروکسی پلی استیشن و استفاده از پروکسی در ps4
نحوه تنظیم و استفاده از پروکسی ps4
آموزش تنظیم پروکسی در PS4