اشتراک گذاری

آموزش نصب بازی پلی استیشن 5

نصب بازی پلی استیشن 5 ساده است و کاربر با یادگیری مراحلی که در این مقاله ذکر می شود، می تواند آن را انجام دهد. پس از این که شرکت سونی ps5  را روانه بازار کرد، بسیاری از کاربران برای نصب بازی های آن سردرگم شدند. این نسخه در مقایسه با پلی استیشن 4 تفاوت هایی دارد. از این رو بر آن شدیم که در ادامه بحث نحوه نصب بازی PS5 را بیان کنیم. چنانچه شما نیز در این زمینه دچار مشکل شده اید، تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.

نصب بازی پلی استیشن 5

نحوه نصب بازی پلی استیشن 5

امروز در بازار مصرف پلی استیشن ۵ به دو شکل دیجیتال و استاندارد وجود دارد.‌ در انواع استاندارد هم امکان نصب بازی های دیجیتال برای کاربر فراهم است و هم نصب بازی هایی که روی سی دی هستند. در مدل های دیجیتال کاربر فقط می تواند گیم های دانلودی را نصب کند.

با خریداری دیسک گیم به سهولت می توانید بازی را نصب کنید. برای این کار تنها باید سی دی گیم را داخل کنسول بگذارید و فرآیند نصب را مرحله به مرحله انجام دهید.

چنانچه قصد دارید از نسخه دیجیتال گیم استفاده کنید، برای نصب بازی پلی استیشن 5 مراحل بیشتری پیش رو دارید. برای دانلود بازی باید در گام نخست وارد حساب کاربری خود شوید. سپس از طریق حساب کاربری خود وارد کتابخانه دستگاه شده و گیم مورد نظر خود را دانلود کنید.

خرید اکانت قانونی

بسیاری از افرادی که علاقمند به گیم هستند، از طریق خرید اکانت قانونی به انواع بازی دسترسی پیدا می کنند. این اکانت‌ها که اشتراکی هستند، دارای ظرفیت های گوناگون بوده که هر کس متناسب با نیاز خود اقدام به خریداری آن ها می کند. از جمله آن ها می توان این موارد اشاره کرد:

  • ظرفیت 1: این نوع اکانت تنها در حالت آفلاین قابلیت استفاده دارد.
  • ظرفیت 2: در هر دو حالات آفلاین و آنلاین به کار می رود.
  • ظرفیت 3: در حالت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش نصب اکانت قانونی روی پلی استیشن 5

مرحله اول

برای نصب بازی پلی استیشن 5 در گام نخست لازم است که از اکانت خود خارج شوید. پس از قسمت سمت راست و گوشه صفحه کاری خود روی آواتار بزنید و بعد از آن گزینه  Switch Use را انتخاب کنید. در نهایت روی Add User بزنید.

آموزش نصب اکانت قانونی روی پلی استیشن 5

مرحله دوم

اکنون باید روی گزینه Get Started کلیک کرده، تا به یک صفحه جدید هدایت شوید. در صفحه مذکور گزینه I Agree را برگزینید و سپس دکمه Confirm را انتخاب کنید.

مرحله سوم

زمانی که اکانت قانونی بازی را خریداری می کنید، یک ایمیل و پسورد در اختیار شما قرار می گیرد. در این مرحله ایمیل و پسورد را در کادرهای خواسته شده وارد کنید و روی دکمه Sign In کلیک نمایید.

نصب اکانت قانونی روی پلی استیشن

مرحله چهارم

در مرحله بعد وارد صفحه ای می شوید که باز هم از شما خواسته می شود، گزینه I Agree را تیک بزنید. پس از آن دکمه Confirm را انتخاب کرده تا وارد صفحه بعدی شوید. حال در دو صفحه بعد روی گزینه‌ Do This Later کلیک کنید.

مرحله آخر

اکنون به راحتی وارد اکانت خود می شوید و می توانید به بخش کتابخانه بروید و بازی های دلخواه خود را دانلود کنید. گیم های قابل دانلود و همچنین بازی هایی را که قبلا خریده اید، را از قسمت بخش Your Collection می توانید ببینید. هر کدام از گیم ها را که انتخاب کنید به راحتی می توانید آن ها را نصب و اجرا نمایید.

نصب اکانت روی پلی استیشن

شیوه جدید ورود به حساب کاربری برای نصب بازی PS5

شرکت سونی علاوه بر استفاده از ایمیل و پسورد که در بالا ذکر شد، اخیرا روش جدیدی برای ورود به حساب کاربری تعریف کرده است. در این روش از طریق QR-Code ورود به اکانت صورت می پذیرد.

برای نصب بازی PS5 و ورود به اکانت خود باید ابتدا نرم افزار PS App را از گوگل پلی دانلود کنید. پس از این کار ایمیل و پسورد خود را وارد کرده و به اکانت ورود کنید. اکنون باید روی آیکون تنظیمات کلیک کرده و گزینه Sign In on PS5  را انتخاب کنید.

پس از این کار دوربین گوشی روشن می شود. پس از انتخاب کنترلر دوال سنس و کلیک روی Get Started می توانید QR-Code را که در تلویزیون نمایش داده شده است را اسکن کنید. اکنون به راحتی وارد اکانت خود شده و می توانید نصب بازی پلی استیشن 5 را انجام دهید.