اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5

برای لذت بردن از پلی استیشن 5 باید بتوانیم بازی های خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم و با دوستان مان بازی کنیم. برای این منظور به اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5 نیاز است. با افزودن دوست در ps5 می توان علاوه بر لذت بردن از فضای گرافیکی بسیار هیجان انگیز بازی ها، با انجام بازی های گروهی مشترک با دوستان، از بازی کردن لذت بیشتری برد.

بازی های گروهی بسیار زیادی برای پلی استیشن 5 وجود دارد که با نصب و داشتن آنها می توان هیجان بالایی را با دوستان خود تجربه کرد. برای استفاده از این بازی ها باید دوستان را به لیست دستگاه افزود. در این آموزش از نمایندگی تعمیرات پلی استیشن  به بررسی نحوه اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5 می پردازیم.

آموزش اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5

مراحل اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5

برای این که بتوانید دوستان تان را به پلی استیشن 5 اضافه کنید باید ابتدا دستگاه را روشن کرده و آن را به تلویزیون وصل کنید. البته قبل از انجام تمام مراحل زیر باید یک اکانت ps5 هم داشته باشید. با کمک گرفتن از آموزش ساخت اکانت ps5 می توانید این مرحله را پشت سر بگذارید. حالا برای افزودن دوست در ps5 مراحل زیر را دنبال کنید:

  • با زدن دکمه روی دسته DualSense به منوی کنترل پنل بروید.
  • در این منو گزینه Game Base را انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که باید در آن گزینه View All Friends را انتخاب کرد.
  • حالا با زدن این گزینه می توانید برای اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5 از گزینه search استفاده کنید و دوستانی که می خواهید را به لیست اضافه نمایید.
  • با انتخاب نام دوستان مورد نظرتان و بررسی مشخصات آنها می توانید با زدن گزینه Add Friend، آنها را به لیست دوستان خود بیافزایید.
مراحل اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5
اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5
مراحل اضافه کردن دوست در ps5

به این ترتیب دوستان شما به لیست بازی اضافه شده اند. البته که برای بازی با آنها باید دوستان تان نیز همزمان آنلاین باشند تا بتوانید با هم بازی کنید. در نظر داشته باشید که شما می توانید تا ظرفیت 99 نفر را به لیست دوست های پلی استیشن تان اضافه کنید.

به اشتراک گذاشتن بازی با دوستان

بعد از اضافه کردن دوست در پلی استیشن 5 شما می توانید بازی ها را با آنها به اشتراک بگذارید، برای آنها دعوتنامه بفرستید یا تجربیاتی مانند دیدن بازی از دید دوستان را داشته باشید. برای این منظور باید بعد از انتخاب گزینه Game Base و ایجاد گروه مورد نظر خود، گزینه Voice Chat را انتخاب کنید و join را بزنید. در این صفحه باید Star Share Screen را زده و سپس با زدن گزینه Share Play، بازی خود را با آنهایی که می خواهید به اشتراک بگذارید.

با گزینه Visitor Play as You شما این اجازه را به دوستان تان می دهید تا به جای شما بازی کنند. حتی اگر دوستان شما بازی که شما دارید را نداشته باشند هم می توانند با زدن این گزینه آن را تجربه کنند. با گزینه Play With the Visitor هم می توانید با دوستان تان تجربه بازی هایی مانند بازی Overcooked را داشته باشید.

برای نصب بازی در  ps5  این مطلب را بخوانید. 

به اشتراک گذاشتن بازی با دوستان
اشتراک گذاشتن بازی با دوستان