اشتراک گذاری

چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟

صدا نداشتن سینمای خانگی همیشه یک مشکل حاد نیست، زیرا گاهی از طریق تنظیمات مناسب دستگاه می توانید صدا را به سینمای خانگی خود برگردانید. البته بروز مشکل در سخت افزارهای دستگاه نیز باعث صدا نداشتن آن می شود. در غالب مواقع مشاهده شده که علت اصلی قطع شدن صدا در سینما خانگی سونی، عدم آشنایی کاربر با تنظیمات آن بوده است. سینما خانگی سونی در منوی تنظیمات خود، بخشی را به عنوان تنظیمات صدا دارد.

در صورت عدم آشنایی با این بخش ممکن است صدای دستگاه را به طور کلی قطع کنید. سینمای خانگی سونی به دلیل پخش صدای باکیفیت و مطلوب از محبوبیت برخوردار است. از این رو اگر با مشکل صدا نداشتن مواجه شود، قطعاً بسیار ناخوشایند و دردسرساز خواهد بود، با این حال اگر با این سوأل مواجه شده اید که چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟ با ما همراه باشید تا این مسئله را موشکافی کنیم و راهکارهایی نیز برای رفع مشکل به شما ارائه کنیم.

چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟

بررسی دلایل صدا نداشتن سینمای خانگی سونی

همانطور که گفتیم دلایلی مختلفی برای صدا نداشتن دستگاه وجود دارد که می توان آن را به دو دسته بهم ریختگی تنظیمات و اختلال در سخت افزار دستگاه تقسیم کرد. سینمای خانگی دارای تنظیمات مربوط به صدا است و درصورت بهم ریختگی آن، ممکن است صدا به کلی قطع شود. در این بخش روش تنظیم صدای سینمای خانگی سونی را توضیح می دهیم.

از دیگر دلایل صدا نداشتن سینمای خانگی وجود اختلال در سخت افزار دستگاه است. خرابی آی سی آمپلی فایر، خرابی پاور و قطع شدن اتصالات مربوط به اسپیکرها از مهمترین دلایل سخت افزاری بروز این مشکل می باشد. توجه داشته باشید که بررسی این موضوع توسط تکنسین های تعمیر سینمای خانگی سونی انجام می شود.

رفع مشکل صدا نداشتن سینمای خانگی

برای رفع مشکل فوق بهتر است ابتدا تنظیمات مربوط به صدای دستگاه را بررسی کنید. برای این منظور، تنظیمات صدا را از طریق روش های زیر انجام دهید. توجه داشته باشید که ممکن است نحوه تنظیمات صدا در مدل های سینمای خانگی سونی متفاوت باشد، اما به طور کلی روش زیر، راهکار مشترکی برای تمامی مدل هاست. راهکار دیگر برای رفع مشکل صدا نداشتن سینمای خانگی، تعمیر سخت افزاری دستگاه است. همانطور که گفتیم این مورد توسط تکنسین های فنی انجام می شود.

تنظیم صدای سینمای خانگی سونی

برای تنظیم کردن صدای سینمای خانگی، دکمه ACTION MENU را فشار دهید، سپس گزینه‌ی بلندگوها و سیستم صوتی را انتخاب نمایید. پس از این مرحله باید گزینه هدفون/خروجی صدا را روی ‎خروجی صدا (ثابت)‎ قرار دهید. اگر دستگاه با فناوری Dolby Digital یا DTS سازگار نیست، در منوی تنظیمات، گزینه‌ی ‏صدا، ‏خروجی صدای دیجیتال را روی PCM قرار دهید. چنانچه با تنظیمات اعمال شده، همچنان شاهد صدا نداشتن سینمای خانگی سونی خود بودید تنظیمات سیستم سوتی تلویزیون را تغییر دهید.

روش دوم تنظیم صدای سینمای خانگی سونی

برای تغییر سیستم پخش تلویزیون و رفع مشکل صدا نداشتن سینمای خانگی سونی، دکمه HOME ریموت کنترل آن را فشار دهید. به مسیر تنظیمات کانال> تنظیم آنالوگ > از پیش تنظیم کردن دستی برنامه > سیستم تلویزیون بروید. اگر بلندگوهای سینمای خانگی روی بلندگوی تلویزیون و ‎افزایش مقیاس دقت تصویر بالا (DSEE HX)‏‎ اتوماتیک تنظیم شود، ‎DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)‎ صدای آن قطع شده و پخش نمی‌شود، باید خروجی صدای ديجيتال را بر روی حداکثر تنظیم کنید. با این تنظیمات به احتمال زیاد صدای سینمای خانگی شما وصل می شود.

تعمیر سینمای خانگی سونی در محل

در صورت بروز چنین مشکلات مشابه و یا مشکلاتی نظیر روشن نشدن سینمای خانگی و خاموش شدن ناگهانی دستگاه می توانید برای رفع آنها از خدمات سرویس در محل نمایندگی سونی استفاده نمایید. در این مرکز تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر سینمای خانگی در محل مشتری انجام می شود. پس از تماس با این مرکز و ثبت درخواست شما، کارشناسان با توجه به موقعیت مکانی شما در شهر تهران، تکنسین های نزدیک ترین شعبه را به محل شما اعزام می کنند. لازم به ذکر است تمامی خدمات سرویس در محل همانند خدماتیست که در مرکز انجام می شود.