اشتراک گذاری

آموزش اتصال سینمای خانگی به تلویزیون

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون، به شما این امکان را می دهد که صدای فیلم ها و فایل های موسیقی را با کیفیتی متفاوت در منزل خود بشنوید. با این کار درواقع یک سینمای کوچک در خانه خواهید داشت که شنیدن صداها را برای شما لذت بخش تر می کند. اسپیکرهای سینمای خانگی، صدا را در نقاط مختلف منزل پخش می کنند و همین ویژگی باعث تفکیک صداها از یکدیگر می شود.

اگر شما هم برای پخش هرچه بهتر صداها از سینما خانگی استفاده می کنید، ادامه مطلب به شما کمک می کند که اتصال این دستگاه را به درستی انجام داده و از تمامی قابلیت ها و مزایای آن بهره مند شوید. ما ضمن آموزش روش ها و مراحل اتصال سینمای خانگی به تلویزیون، نکات و ترفندهای این کار را نیز به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان و یا خدمات تخصصی هم می توانید با نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون

اتصال سینمای خانگی به تلویزیون با HDMI

یکی از رایج ترین روش ها برای وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون سونی یا هر برند دیگری، استفاده از پورت اچ دی ام ای است. البته برای استفاده از این روش، باید هر دو دستگاه (هم تلویزیون و هم سینما خانگی) دارای پورت HDMI باشند. نکته مهم این روش این است که در صورت بروز مشکل در مراحل اتصال، باید تمامی دستگاه های جانبی متصل به تلویزیون را جدا کنید. برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون، مراحل زیر را اجرا کنید:

  • پیش از هر کاری، یک کابل HDMI با ورژن 1.4 به بالا خریداری کنید.
  • یک سر کابل را به پورت (HDMI ARC) موجود در تلویزیون وصل کنید.
  • سر دیگر کابل را به پورت( HDMI OUT(TV-ARC موجود بر روی بلندگوی مورد نظرتان وصل کنید.
  • حالا کافی است بلندگوها را روشن کنید تا صدا از طریق آنها شنیده شود.
اتصال سینمای خانگی به تلویزیون با HDMI

وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون با کابل دیجیتال اپتیکال

یکی دیگر از روش های رایج برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون sony و سایر برندها، استفاده از کابل Optical است. اپتیکال، یک کابل فیبر نوری است که برای انتقال حرفه ای صدا طراحی شده است. با استفاده از این کابل، صدا با کیفیت بسیار بالا و به صورت دیجیتال پخش می شود. کابل کواکسیال هم کابل دیگری است که می توان از آن برای اتصال تلویزیون به سینمای خانگی استفاده کرد.

این کابل از جنس مس است و انعطاف کابل اپتیکال را ندارد. به همین دلیل بیشتر کارشناسان تعمیر سینما خانگی سونی، استفاده از کابل های اپتیکال را پیشنهاد می دهند. برای وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون از طریق کابل اپتیکال، اول از همه باید مطمئن شوید که هر دو دستگاه این درگاه را دارند. پس از آن، پورت خروجی تلویزیون را از طریق این کابل به پورت ورودی بلندگوی مورد نظر وصل کنید.

وصل کردن سینمای خانگی به تلویزیون با کابل دیجیتال اپتیکال

پخش صدای تلویزیون از سینمای خانگی با AUX

استفاده از AUX هم روش خوبی برای اتصال سینمای خانگی به تلویزیون است. بدین منظور باید از یک کابل 2 به 2 یا همان کابل های سفید و قرمز استفاده کنید. پشت گیرنده، سه پورت زرد، قرمز و سفید کنار یکدیگر قرار دارند. پورت زرد رنگ برای تصویر است که مستقیما به تلویزیون وصل می شود.

پورت های سفید و قرمز هم برای صدا طراحی شده اند و باید کابل را به آنها وصل کنید. در قسمت پشتی سینما خانگی هم بخشی به نام  AUX وجود دارد که باید سر دیگر کابل را به دو پورت آن بزنید. سپس ورودی سینما خانگی را ازطریق کنترل، روی AUX  تنظیم کنید تا صدا از طریق بلندگوهای خارجی پخش شود.

پخش صدای تلویزیون از سینمای خانگی با AUX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 3 =