اشتراک گذاری

آموزش دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی

در بسیاری از تلویزیون های هوشمند کنونی یک منوی پنهان وجود دارد که می توان با کمک آن، تنظیمات اصلی تلویزیون را تغییر داد. این تغییرات می تواند شامل تنظیم کنتراست تصویر، میزان روشنایی و نیز شدت تصویر یا نوع پخش صدا باشد. همچنین این تغییرات می تواند شامل فعال کردن یا غیر غعال کردن بعضی از قابلیت های تلویزیون باشد. البته حتما با مراقب نحوه تنظیمات باشید، زیرا با انجام تنظیمات نادرست و ناپایدار، ممکن است تلویزیون یا قطعات داخلی صدمه بخورد. در این مقاله قصد داریم در مورد دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی توضیح دهیم.

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی

منوی مخفی تلویزیون سونی

تلویزیون های جدید، ویژگی های فراوانی دارندکه از جمله آن ها اتصال به وای فای و سیستم عامل جداگانه است. در تلویزیون های سونی این قابلیت وجود دارد که منوی مخفی امکان دسترسی به منوها، گزینه های پیشرفته و تغییر تنظیمات داخلی را می دهد. این تنظیمات داخلی می تواند شامل ارتفاع، طول و عرض تصویر، رنگ ها، صفحه آبی و موقعیت باشد. این منو همچنین می تواند میزان روشنایی و نسبت کنتراست را تنظیم کند.

حالا ببینیم این قابلیت منوی مخفی به چه دلیل طراحی شده است. دلیل این طراحی آن است که کاربران این تلویزیون ها بتوانند از حداکثر توان تلویزیون استفاده کنند. حالا این سوال پیش می آید که چرا این منو مخفی شده است؟  این بدان دلیل است که کاربران عادی نیازی به دسترسی به منوی پیشرفته تر ندارند و همان تنظیمات اندک منوی اصلی تنظیمات برای آن ها معمولا کفایت می کند.

کاربرد منو مخفی در تلویزیون سونی

افراد زیادی از بسیاری امکانات تلویزیون های هوشمند خود و نیز دستگاهی الکترونیکی مانند لپ تاپ، تلفن همراه خود آگاه نیستند. به عبارت دیگر بسیاری از کاربران حتی یک بار در طول زمان استفاده از آن ها از برخی قابلیت های مهم دستگاه خود استفاده نمی کنند. حال در این جا که سخن از دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی است، باید بگوییم که مجموعه گسترده ای از تنظیمات و قابلیت ها وجود دارد که به شما امکان استفاده موثرتر از امکانات سیستم تان می دهد. تنظیم هایی مانند رنگ تصویر و نسبت کنتراست ها، تنظیمات صدا و نیز نمایشگر تلویزیون از جمله این ویژگی هاست. مهم است که بدانید برای استفاده از منوی مخفی باید اطلاعات دقیق و کافی برای استفاده از آن داشته باشید، زیرا در غیر این صورت ممکن است تنظیمات اشتباه انجام دهید و این موجب آسیب به تلویزیون شما شود.

نحوه دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی

همان طور که قبلا هم گفتیم، تنظیمات تلویزیون کاربرد بسیار دارد. حالا می خواهیم به برخی از روش های دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی اشاره کنیم.

روش اول ورود به منوی پنهان تلویزیون

ابتدا با کنترل ریموت، تلویزیون تان را خاموش کنید. بعد دکمه های ریموت را به روش زیر با سرعت فشار دهید.

Display (or i+) > 5 > Volume Up > Power

با انجام این دستورها، منوی مخفی روی نمایشگر شما پدیدار می شود.

روش دوم برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی

در این روش باید تلویزیون را در حالت استندبای قرار دهید.

 • برای این کار، دکمه Home  را روی ریموت کنترل فشار دهید و سپس به قسمت Select Apps در تنظیمات بروید.
 • در این قسمت به دنبال گزینه Select Timers بگردید و آن را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد، گزینه On  را انتخاب کنید. یک منو باز می شود که در آن باید حالت Standby را انتخاب نمایید.
 • یادتان باشد که گزینه ها را به ترتیب و با سرعت بزنید تا دستور اجرا شود.

این مقاله را از دست ندهید: اتصال تلویزیون سونی به اینترنت

روش سوم دسترسی به منوی hidden تلویزیون

دسترسی منوی Service Mode تنها از طریق بوت مستقیم تلویزیون امکان دارد. برای ورود به منوی مخفی از این روش، ابتدا تلویزیون تان را خاموش کنید و مراحل زیر را خیلی سریع انجام دهید و بعد از آن با ریموت کنترل آن را روشن کنید.

Display > 5 > VOL + > Power

دسترسی به منوی hidden تلویزیون

روش چهارم دسترسی به منوی پنهان

در این روش، مراحل زیر را پیش بروید.

DISPLAY > 5 > POWER

روش پنجم رفتن به secret منو در تلویزیون sony

 DISPLAY > 5 > PICTURE > POWER

توجه کنید که در این روش تلویزیون تان باید روشن باشد.

روش ششم برای وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون

DISPLAY > 5 > VOL+ > PICTURE > POWER

وارد شدن به منوی مخفی تلویزیون

نکات مهمی در مورد دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی

اگر با استفاده از موارد بالا دسترسی به منوی مخفی تلویزیون سونی پیدا نکردید، از سلامت ریموت کنترل تان مطمئن شوید. همچنین می توانید به ترتیب از راست به چپ دکمه های Left + Right + Mute + Center button + Mute + Menu را خیلی سریع بزنید. اگر هم ریموت کنترل تان به هر دلیلی دچار مشکل شده است، در صورتی که موبایل مجهز به اشعه ماورا بنفش دارید، می توانید از اپلیکیشن های مخصوص گوشی، تلویزیون را کنترل کنید.

به علاوه با فشار دادن دکمه Display + 5 + Volume Down + Power، وارد حالت self check mode شوید. شما به احتمال زیاد با یکی از روش های بالا می توانید روشی را که مناسب دستگاه شماست پیدا کنید.

روش خروج از منوی مخفی تلویزیون

اگر تنظیمات دلخواه خود را انجام داده اید و می خواهید این منو را ببندید، دکمه Power را فشار دهید تا از حالت منوی مخفی خارج شوید. اگر هم تصمیم دارید که تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید باید آن را reset factory کنید. برای این کار لازم است که دکمه 8 را بزنید و خیلی سریع پس از آن دکمه Enter را فشار دهید. با این روش تنظیمات به حالت اولیه بر می گردد.

برخی نکات لازم برای استفاده از منو مخفی

استفاده از منوی مخفی در دستگاه تلویزیون سونی چند نکته دارد به طوری که با دانستن آن، می توانید کار با این منو را بهتر انجام دهید و سرعت تان نیز را هم افزایش دهید.

برای این موضوع نکات زیر را برای شما توضیح می دهیم.

 • برای رفتن به حالت های Digital Chassis و یا VPC، دکمه Menu یا Option را در ریموت فشار دهید و سپس حالت دلخواه تان را انتخاب نمایید.
 • اگر قصد دارید که بین گزینه ها حرکت کنید، می توانید از دکمه های 1 یا 4 استفاده نمایید. برای تغییر و نیز برای اصلاح باید از دکمه های 3 یا 6 استفاده کنید.
 • برای ذخیره کردن تنظیمات دکمه های Mute + 0 یا Enter را بزنید.
 • اگر قصد دارید به فهرست بعدی بروید، دکمه 1 را بزنید.
 • اگر قصد دارید به فهرست قبلی بروید از دکمه 4 استفاده کنید.
 • برای رفتن به دسته بعدی از دکمه 2 استفاده نمایید.
 • برای رفتن به دسته قبلی دکمه 5 را بزنید.
 • دکمه 3 برای تنظیمات بالا استفاده می شود.
 • دکمه 6 برای تنظیمات پایین استفاده می شود.
 • اگر می خواهید به حالت پیش فرض برگردید دکمه 8 را فشار دهید و خیلی سریع بعد از آن Enter را بزنید.
 • در صورت تمایل به ذخیره کردن تنظیمات جدیدی که انجام داده اید، Enter و Mute را فشار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × دو =