اشتراک گذاری

روشن نشدن سینمای خانگی سونی

روشن نشدن سینمای خانگی سونی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. این دستگاه یک سیستم الکترونیکی است که تمامی اجزای آن در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند. بنابراین خرابی در هریک از بخش های مهم این دستگاه سایر اجزای آن را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. سینمای خانگی یک دستگاه DVD پلیر است که دارای حدود شش اسپیکر شامل لفت فرونت، رایت فرونت، مفت پیر، رایت پیر، ساب وافر و سنتر می باشد. نکته متمایز کننده سینمای خانگی از تلویزیون، صدای خروجی آن است که توسط اسپیکرها انجام می شود.

شما می توانید صدای تلویزیون را نیز از طریق سینمای خانگی بشنوید و لذت بیشتری از صدای آن ببرید. تعداد اجزای تشکیل دهنده سینمای خانگی که در تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرند، تا حدودی شما را از رفتن به سینما بی نیاز می گردانند. یکی از شرکت هایی که به تولید سینمای خانگی پرداخته است شرکت SONY می باشد. دستگاه های این کمپانی در انواع مختلف و با قدرت های متفاوتی عرضه شده است و کاربران می توانند با توجه به مساحت محیط زندگی و نوع نیاز خود، یکی از این دستگاه ها را خریداری کنند. با این حال سینمای خانگی سونی نیز در برخی از مواقع دچار مشکل می شود. یکی از این مشکلات روشن نشدن دستگاه می باشد که امروز در این مطلب قصد داریم به بررسی این مشکل بپردازیم. با نمایندگی مجاز سونی همراه باشید و مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

دلایل روشن نشدن سینمای خانگی سونی

اگر اقدام به روشن کردن سینمای خانگی کرده اید اما دستگاه روشن نشد باید گفت مشکل از دو حالت خارج نیست. یا مسیر اتصال دستگاه به برق مشکل دارد و یا اینکه قسمت های سخت افزاری سینمای خانگی دچار ایراد شده است. در حالت اول با بررسی اتصالات و در صورت لزوم تعویض آنها می توان مشکل دستگاه را برطرف کرد اما در حالت دوم برای رفع مشکل روشن نشدن سینمای خانگی سونی باید دستگاه را به کارشناسان خبره تحویل داد تا با بررسی قطعات مختلف و تعویض آنها، ایراد دستگاه را برطرف نمایند. در اینجا نقش سه عامل مؤثر در روشن نشدن سینما خانگی SONY و رفع مشکل سینمای خانگی را با یکدیگر مرور می کنیم.

ایراد در اتصالات سینمای خانگی سونی

 منظور از اتصالات، قسمتی است که دستگاه را به برق متصل می کند. سیم برق، دوشاخه و پریز برق، اتصالات خارجی دستگاه محسوب می شوند. چنانچه هر یک از این بخش ها مشکل داشته باشد، سینما خانگی روشن نمی شود. برای اطمینان از سالم بودن یا نبودن دوشاخه و پریز بهتر است دستگاه را با یک کابل برق سالم به یک پریز دیگر متصل کنید. چنانچه دستگاه روشن شود در این صورت مشکل از اتصالات آن بوده است.

این مقاله را از قلم نیندازید: چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟

خرابی پاور سینمای خانگی سونی

سینمای خانگی نیز مانند بسیاری دیگر از لوازم الکترونیکی، قسمتی به نام پاور دارد که جریان الکتریکی را بین بخش های دستگاه منتقل می کند. زمانی که این قطعه دچار آسیب و مشکل شود، اولین نشانه آن روشن نشدن دستگاه است. در برخی مواقع که پاور ضعیف باشد، توان کافی برای تامین جریان مورد نیاز دستگاه و مخصوصا بخش آمپلی فایر را ندارد و با گرم شدن و افزایش جریان و یا زیاد کردن ولوم، ناگهان دستگاه خاموش می شود.

خرابی IC های آمپلی فایر سینمای خانگی سونی

خرابی در بخش آمپلی فایر نیز ممکن است مشکل مشابهی را ایجاد کند. اگر آی سی های این قسمت نتوانند جریان لازم برای خروجی ها را فراهم کنند در این صورت احتمال روشن نشدن دستگاه و یا خاموش شدن ناگهانی آن وجود دارد. نقش آی سی آمپلی فایر در سینمای خانگی سونی بسیار مهم است و بسیاری از عملکردهای دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد.

رفع مشکل روشن نشدن سینمای خانگی سونی

اگر مشکل دستگاه شما از پاور و سایر اجزای سخت افزاری دستگاه باشد باید برای تعمیر آن اقدام نمایید. برای این کار می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید. این مرکز از کارشناسان ماهری برخوردار است که سال ها تجربه موفق در زمینه تعمیر و رفع مشکل انواع سینمای خانگی را دارند. اگر برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن سینمای خانگی سونی نیاز به تعویض قطعات باشد، این کار در این مجموعه با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات فابریک انجام می شود. معمولاً مهمترین دلیل روشن نشدن سینما خانگی خرابی پاور است. از این نظر ابتدا پاور عیب یابی شده سپس در صورتی که قابلیت تعمیر داشته باشد، در این مرکز تعمیر می شود.

خدمات نمایندگی سونی: تعمیرات تخصصی ساندبار سونی

نمایندگی تعمیر سینمای خانگی سونی

درصورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه خود می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید. این مرکز واحد تعمیرات تخصصی سینما خانگی SONY را راه اندازی کرده تا کاربران این محصول بتوانند خدمات ویژه خود را تنها از این واحد دریافت کنند. رفع اشکالات کیفیت آمپلی فایر، تعمیرات برد DVD Player، تعویض آی سی ها و قطعات chip، رفع اشکالات روی مدار دی وی دی پلیر و برنامه ریزی آی سی های برد Programing از جمله خدمات این بخش می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت خدمات مورد نیاز، با شماره تلفن این مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − دوازده =