اشتراک گذاری

چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود؟

سفید شدن صفحه لپ تاپ را در این مقاله ریشه یابی می کنیم و به شما آموزش می دهیم که چطور این مشکل را برطرف کنید. در این حالت نمایشگر لپ تاپ کاملا سفید می شود و عملا تصویری نمایش نمی دهد. وضعیتی بسیار نگران کننده که می تواند نشان دهنده بروز یک ایراد جدی در دستگاه باشد. اما نگران نباشید!

در پایان این مقاله دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ سونی را خواهید دانست و علاوه بر آن، باید بدانید که دلایل این مشکل در برندهای مختلف معمولا مشترک است. البته در شرایطی که ایراد سخت افزاری بوده و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات باشد، تیم تعمیرات لپ تاپ نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران کنارتان هستند تا مشکل را به بهترین شکل برطرف کنند.

سفید شدن صفحه لپ تاپ

دلایل سفید شدن صفحه لپ تاپ سونی

اگر به دنبال علت سفید شدن نمایشگر لپ تاپ هستید، آدرس را درست آمده اید. در این بخش باهم بررسی می کنیم که چرا صفحه لپ تاپ سفید می شود و دلیل بروز این مشکل چیست. به طور کلی مشکلات نمایشگر و اختلالاتی که در فرایند نمایش تصویر ایجاد می شوند، معمولا ناشی از lcd یا کارت گرافیک هستند. البته احتمال خرابی مادربرد لپ تاپ هم وجود دارد.

اما جالب است بدانید که علت اصلی سفید شدن صفحه لپ تاپ سونی و هر برند دیگری، شل شدن اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر است. یعنی این کابل به دلایل مختلفی شل شده و در نتیجه تصویر به نمایشگر نمی رسد. دلیل دوم، خرابی نمایشگر است. به این معنی که ال سی دی یا کابل های آن آسیب دیده اند و تصویر را به درستی نمایش نمی دهند. در نهایت ممکن است کارت گرافیک درست کار نکند و یا مادربرد، آسیب دیده یا اتصالات و اسلات های آن شل شده اند.

عیب یابی سفید شدن نمایشگر لپ تاپ sony

اگر وقتی لپ تاپ را روشن می کنید نمایشگر آن سفید می شود، باید مطمئن شوید که ایراد از کدام بخش است. آیا صفحه نمایش مشکل دارد و یا مسئله مربوط به کارت گرافیک و مادربرد است. برای عیب یابی سفید شدن صفحه لپ تاپ، می توانید سیستم را به یک مانیتور دیگر وصل کنید. یک مانیتور را به پورت VGA در پشت یا کنار لپ تاپ متصل کنید. پس از آن خروجی ویدیو را از حالت External به حالت Internal تغییر دهید. در برخی از لپ تاپ ها می توانید برای تغییر وضعیت خروجی تصویر از کلیدهای ترکیبی  Fn و F5 یا کلیدهای دیگر استفاده کنید. اگر تصویر در نمایشگر دیگر نشان داده شد، یعنی نیازی به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ یا مادربرد آن نیست و مشکل از ال سی دی آن است.

رفع مشکل صفحه سفید در لپ تاپ سونی

1. ترمیم اتصال بین کابل تصویر و نمایشگر

اگر مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ sony ناشی از شل شدن کابل های انتقال تصویر باشد، باید با تعمیر فلت و یا تعویض آنها مسئله را حل کرد. برای این منظور باید دستگاه باز شده و ضمن بیرون آوردن نمایشگر، به فلت ها دسترسی داشته باشید. این کار نیاز به ابزار ویژه و البته مهارت بسیار بالایی دارد. لذا بهتر است که برای تعمیر یا تعویض فلت ها یا همان کابل های انتقال تصویر، از تکنسین های مجرب تعمیرات لپ تاپ سونی کمک بگیرید.

2. تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ

گاهی مشکل بسیار جدی تر است و سفید شدن صفحه لپ تاپ، حاکی از آسیب دیدگی یا خرابی جدی نمایشگر است. در این صورت باید بسته به شدت و نوع آسیب دیدگی صفحه نمایش، اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه کنید. اولویت همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی، ترمیم این بخش است. اما ممکن است شدت خرابی ال سی دی لپ تاپ به اندازه ای باشد که نتوان این قطعه را ترمیم کرد. در این صورت می توان با تعویض نمایشگر لپ تاپ مشکل را برطرف کرد. البته نمایشگر جدید باید حتما اصل باشد تا کارایی مناسب در دستگاه داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است موجب خرابی بیشتر قطعات و آسیب دیدگی شدیدتر لپ تاپ شود.

3. تعمیر مادربرد لپ تاپ سونی

روش موثر دیگر برای رفع مشکل سفید شدن صفحه لپ تاپ، تعمیر یا تعویض مادربرد است. البته معمولا مشکل آنقدر حاد نیست که نیاز به تعویض مادربرد باشد و در بیشتر موارد این قطعه قابل ترمیم است. با توجه به این که مادربرد لپ تاپ با تمامی اجزا در ارتباط است ضروری است که تعمیر یا تعویض این قطعه توسط تکنسین های مجرب و با ابزار و تجهیزات مخصوص انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 + 12 =