اشتراک گذاری

چگونه لپ تاپ گمشده را ردیابی کنیم؟

گمشدن لپ تاپ می تواند تجربه ناراحت کننده ای برای شما باشد، اما امروزه با استفاده از ابزارها و تکنیک های مناسب می توانید لپ تاپ خود را ردیابی کرده و پیدا کنید. روش های زیادی در این رابطه وجود دارند. در این مقاله، به بررسی روش های ردیابی لپ تاپ گمشده می پردازیم و این رویکرد ها را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

ردیابی لپ تاپ گم شده

روش های ردیابی لپ تاپ گمشده

بطور کلی روش های بسیار متعدد و گوناگونی برای ردیابی لپ تاپ گمشده وجود دارند. از جمله این موارد می توان به استفاده از سرویس های ردیابی، استفاده از نرم افزار های ردیابی کننده تخصصی، استفاده از سرویس های ردیابی کننده موبایل، استفاده از کارت های ردیابی بلوتوث، اطلاع رسانی به مراکز امنیتی مانند اداره پلیس، استفاده از جیمیل برای بررسی آی پی دستگاه، استفاده از ردیاب داخلی در لپ تاپ اشاره کرد. در ادامه به این روش ها به صورت دقیق تری می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

استفاده از سرویس ردیابی کننده دستگاه

لپ تاپ های ویندوزی

اگر لپ تاپ شما با سیستم عامل ویندوز کار می کند، می توانید از سرویس «Find My Device» استفاده کنید. برای فعال سازی این سرویس طبق مراحل نامبرده پیش بروید:

1. ابتدا به تنظیمات ویندوز بروید.

2. در قسمت «بروزرسانی و امنیت» گزینه «یافتن دستگاه من» را انتخاب کنید.

3. سپس «یافتن دستگاه من» را فعال کنید.

ردیابی لپ تاپ مفقود شده

لپ تاپ های macOS

برای لپ تاپ هایی که از سیستم عامل macOS استفاده می کنند، می توانید از سرویس «Find My» بهره مند شوید. برای فعالسازی این سرویس طبق مراحل زیر پیش بروید:

1. ابتدا به تنظیمات دستگاه خود بروید.

2. در بخش «آیکلود» گزینه «Find My Mac» را فعال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: دلیل کار نکردن فن لپ تاپ چیست؟

استفاده از نرم افزارهای ردیابی تخصصی

استفاده از نرم افزارهای ردیابی که به صورت مستقیم روی لپ تاپ نصب می شوند، یک گزینه مفید است. برخی از این نرم افزارها امکاناتی مانند تعیین مکان، عکس برداری از سارق، و حتی قفل کردن دستگاه را فراهم می کنند.

استفاده از سرویس های ردیابی موبایل

اگر لپ تاپ شما دارای اتصال اینترنتی است، می توانید از سرویس های ردیابی موبایل استفاده کنید. برخی از این سرویس ها امکان دسترسی به موقعیت لپ تاپ از راه دور را فراهم می کنند.

برای بهره مندی از خدمات تعمیر لپ تاپ سونی، با شماره های 54414-021 و 62948-021 در تماس باشید.

استفاده از کارت های ردیابی بلوتوث

کارت های ردیابی بلوتوث می توانند به لپ تاپ شما وصل شوند و از طریق اپلیکیشن مرتبط با آن ها، شما را در پیدا کردن موقعیت مکانی لپ تاپ یاری کنند.می ‌توانید با استفاده از یک ردیاب بلوتوثی مانند Tile به سرعت مکان لپ تاپ سرقت‌ شده خود را پیدا کنید. این ردیاب ‌ها با ارسال یک سیگنال قابل پیگیری توسط یک برنامه در تلفن همراه شما کار می‌ کنند و شما را به مکان مورد نظر هدایت می ‌کنند.

اطلاع رسانی به مراکز امنیتی

یکی از اقدامات موثر باید گزارش سرقت به پلیس باشد. به پلیس تمام اطلاعات ممکن در مورد لپ تاپ را ارائه دهید، از جمله مدل، شماره سریال و ویژگی‌ های خاص دستگاه خود را به اداره پلیس ارائه دهید. این گام به یافتن کامپیوتر شما کمک خواهد کرد و به عنوان یک سوابق رسمی از سرقت برای امور بیمه استفاده می‌ شود. اگر لپ تاپ شما به دلیل دزدیده شدن یا گم شدن به مراکز امنیتی گزارش شده باشد، اطلاع رسانی به این مراکز می تواند کمک زیادی به پیدا کردن آن داشته باشد و باعث ردیابی لپ تاپ گمشده شما شود.

خدمات تخصصی لپ تاپ در نمایندگی سونی: تعمیر باتری لپ تاپ

استفاده از Gmail برای پیگیری آدرس IP

یکی دیگر از راه های ردیابی لپ تاپ گمشده استفاده از جیمیل برای پیگیری آدرس آی پی است. زمانی که لپ تاپ سرقت ‌شده شما سعی می ‌کند به حساب Gmail شما وارد شود، آدرس IP آن ثبت می‌ شود. با استفاده از این آدرس IP، می‌ توانید مکان تقریبی دستگاه خود را محاسبه کنید.

ایجاد اطلاعات تماس روی دستگاه

مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما (شماره تلفن یا آدرس ایمیل) روی لپ تاپ قرار داده اید. در صورتی که کسی لپ تاپ را پیدا کرد، می تواند با شما تماس بگیرد. با اعمال این گام ها، شما می توانید لپ تاپ خود را با موفقیت ردیابی کرده و به دست آوردن آن راحت تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 + 17 =