اشتراک گذاری

علت کار نکردن فن لپ تاپ

فن یکی از قطعات اصلی لپ تاپ است که مسئولیت خنک سازی سیستم را برعهده دارد. روند کاری این قطعه بر روی سلامت سایر قطعات تشکیل دهنده ی لپ تاپ تاثیر گذار است. بنابراین معضل کار نکردن فن لپ تاپ موضوع مهمی است که باید در اسرع وقت برطرف شود. فن لپ تاپ، شامل دو بخش پره و سینک می باشد. پره‌ ی موجود در فن با چرخش خود سبب جابه جایی هوای اطراف می‌گردد.

در واقع سیستم کاری فن با انتقال گرمای اجزای لپ تاپ توسط سینک به پره و سپس بیرون فرستادن آن از سیستم شکل می گیرد. از کار افتادگی فن لپ تاپ عموما با علائمی چون داغی بیش از حد لپ تاپ و یا خروج صدای نا به هنجار از پره های فن پدیدار می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با جنبه های گوناگون مشکل کار نکردن فن لپ تاپ و راهکارهای رفع آن آشنا سازیم. با نمایندگی لپ تاپ سونی همراه باشید.

دلایل کار نکردن فن لپ تاپ سونی و راهکارهای رفع آن

دلایل کار نکردن فن لپ تاپ سونی و راهکارهای رفع آن

گاهی می توان مشکل کار نکردن فن لپ تاپ را تنها با یک عملیات پاکسازی اصولی از بین برد. بسیاری از مشکلات پیش آمده در فن ها به دلیل خرابی این قطعه نبوده و از آلودگی بیش از حد فن نشات می گیرد. بنابراین از تمیزی و پاک بودن فن پیش از اقدامات تعمیراتی اطمینان حاصل کنید.

توجه داشته باشید که بسته به میزان آلودگی های محیطی که در آن از لپ تاپ خود استفاده می نمایید؛ به صورت دوره ای فن لپ تاپ را گردگیری کنید. این موضوع زمانی به شدت با اهمیت می شود که CPU لپ تاپ نیز از نوع گران قیمتی باشد. عدم توجه به گردگیری و پاکسازی فن لپ تاپ، پایین آمدن دور فن CPU، بالا رفتن دمای CPU و در نهایت کاهش کارایی سیستم را در پی خواهد داشت.

تعمیر و یا تعویض فن لپ تاپ

همان طور که اشاره شد مشکل کار نکردن فن لپ تاپ باید برای حفظ سلامت USB و قطعات مادربرد سیستم در اسرع وقت رفع گردد. تشخیص ضرورت تعمیر و یا تعویض فن لپ تاپ بستگی بر میزان خرابی این قطعه دارد. پارت  تعمیر و تعویض فن لپ تاپ یکی از پارت های فعال و مجزای نمایندگی تعمیرات سونی است که تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این بخش را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که در صورت ضرورت یافتن پروسه ی تعویض فن لپ تاپ های سونی جهت بازیابی کارکرد اولیه ی سیستم، جایگزینی با نمونه ی اورجینال مشابه خواهد شد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی مجموعه ای فوق تخصصی است که انواع لپ تاپ های برند محبوب سونی را در بالاترین سطح کیفی ممکن ترمیم می نماید. خدمات و سرویس های ویژه ی این نمایندگی دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سخت افزاری و تداخلات نرم افزاری لپ تاپ های سونی را در بر می گیرد.

خاطرنشان می نماییم که توجه به پارامترهای استاندارد ویژگی بارز اقدامات تعمیراتی نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی می باشد که تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای کاربران به ارمغان می آورد.