اشتراک گذاری

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون سونی چیست؟

زمانی که از قطع شدن صدای تلویزیون صحبت می کنیم در واقع منظور این است که تلویزیون تصویر دارد اما صدایی از آن دریافت نمی شود. این مسئله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که طیفی از بهم ریختگی تنظیمات تا مشکلات سخت افزاری را در بر می گیرد. توجه داشته باشید که قطع شدن صدا می تواند در هر تلویزیونی و از هر برندی اتفاق بیفتد. این موضوع تنها به تلویزیون های سونی محدود نمی شود.

قطع شدن صدا گاهی اوقات یک مشکل آزار دهنده است و کاربر به دنبال راهی برای رفع این مشکل می گردد. اما برای این کار، اولین قدم این است که ببینید مشکل از کجا ریشه می گیرد. به همین منظور در اینجا برخی از مهمترین دلایلی را که باعث صدا نداشتن تلویزیون سونی می شوند را گردآوری کرده ایم. امیدواریم با مطالعه آن بتوانید مشکل دستگاه خود را برطرف کنید.

قطع شدن صدای تلویزیون سونی

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون سونی

  1. بهم ریختن تنظیمات تلویزیون
  2. خرابی مین برد تلویزیون سونی
  3. خرابی اسپیکر تلویزیون

چرا صدای تلویزیون سونی قطع می شود؟

همانطور که گفتیم صدا نداشتن تلویزیون سونی دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. قبل از اینکه به مشکل سخت افزاری در دستگاه فکر کنید بهتر است تنظیمات صدا را در نظر بگیرید. ممکن است میزان صدا روی حداقل یا Minimum تنظیم شده، بلندگوها غیر فعال شده باشند و یا اینکه صدا روی هدست قرار گرفته باشد. این دلایل را می توان دلایل اولیه در قطع شدن صدای تلویزیون سونی در نظر گرفت.

در مراحل بعد و پس از بررسی تنظیمات مربوط به صدا، ممکن است خرابی بخش های سخت افزاری باعث بروز چنین مشکلی شده باشد. اولین قطعه مین برد است. مین برد تلویزیون علاوه بر صدا تمامی بخش های دستگاه را کنترل می کند. بروز اختلال در مین برد می تواند باعث قطع شدن صدا در تلویزیون شود. قطعه بعدی بلندگو است. خرابی بلندگو و پارگی اتصالات آن نیز دومین دلیل سخت افزاری قطع صدا در تلویزیون محسوب می شود.

خدمات تخصصی نمایندگی سونی: تعمیر مین برد تلویزیون

بررسی دلیل صدا نداشتن تلویزیون سونی

بهم‌ریختگی تنظیمات صدای تلویزیون سونی

همانطور که اشاره کردیم بهم‌ریختگی تنظیمات صدای تلویزیون می‌تواند دلیل صدا نداشتن تلویزیون باشد. برای اینکه مطمئن شوید اصلی‌ترین علت نداشتن صدا در تلویزیون، بهم‌ریختن تنظیمات صدای آن است یا خیر؟

می‌توانید با کمک ریموت کنترل و فشار دادن دکمه “+” صدای تلویزیون را زیاد کنید یا اینکه دکمه Action MENU را نگه دارید و بلندگوها را انتخاب کنید. درصورتی که هر یک از این کارها را انجام دادید و باز هم هیچ صدایی از تلویزیون نشنیدید باید احتمال خرابی مین برد آن را در نظر بگیرید و این دستگاه را جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی بسپارید.

خرابی برد اصلی تلویزیون سونی

متاسفانه خرابی مین برد یا برد اصلی تلویزیون سونی دیگر دلیل صدا نداشتن تلویزیون سونی است. اگر با عملکرد و نقش مین برد در تلویزیون آشنا باشید می‌دانید که برد اصلی در تلویزیون همه کاره است چراکه تمامی دستورات کاربر مانند: روشن یا خاموش شدن تلویزیون را مین برد به قطعات مورد نظر انتقال می‌دهد. درواقع مین برد مانند مدیر عامل یک شرکت عمل می‌کند به گونه‌ای که وظایف هر یک از قطعات و بخش‌های تلویزیون را تعیین می‌کند.

سایر نشانه‌های خرابی مین برد تلویزیون شامل: خاموش شدن ناگهانی تلویزیون و روشن نشدن این دستگاه است. مهم‌ترین عاملی هم که موجب خرابی مین برد تلویزیون می‌شود نوسان برق و استفاده از کابل غیر اورجینال برای اتصال به تلویزیون است. با این وجود به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از خرابی مین برد تلویزیون حتماً از یک محافظ برق استفاده کنید تا جلوی نوسانات برق را بگیرد و از همه مهم‌تر اینکه از اتصال کابل‌های غیر اورجینال به تلویزیون خودداری کنید.

رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون سونی

راهکارهای رفع مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون سونی

 برای رفع این مشکل اولین کاری که باید انجام دهید این است که با ریموت کنترل، میزان صدای تلویزیون را بازبینی کرده و در صورت نیاز تغییر دهید. راهکار دیگر این است که دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. پس از روشن کردن دستگاه میزان ولوم آن را افزایش دهید. اگر با این اقدامات مشکل برطرف نشود، باید دستگاه را برای بررسی تخصصی به تعمیرکاران نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی بسپارید.

در این مرکز برای رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سونی، مین برد و بلندگو مورد بررسی و عیب یابی قرار می گیرند. در صورت خرابی هر یک از قطعات، چنانچه آسیب های وارد شده جزئی باشد، تعمیر می شوند اما اگر میزان صدمات بالا بوده و یا دچار سوختگی شده باشند، باید تعویض شوند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

رفع مشکل صدا نداشتن تلویزیون، رفع مشکلات تلویزیون سونی ، تعمیر ال سی دی، رفع پیکسل سوختگی پنل، تعمیر مین برد، تعویض برد پاور، تعمیر بلندگوی تلویزیون، تعمیر ورودی و خروجی های تلویزیون و.. از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی هستند. این مرکز با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، مدرن و استاندارد، تعمیر تلویزیون های سونی را با بالاترین کیفیت انجام می دهد.

تکنسین هایی که در این مرکز، تعمیر تلویزیون سونی را برعهده دارند، علاوه بر تجربه و تخصص در تعمیر تلویزیون و لوازم الکترونیکی، آموزش های بین المللی تعمیر تلویزیون های سونی را نیز فراگرفته و به خوبی با ساختار این دستگاه ها آشنایی دارند. همچنین قطعاتی که در مرکز تعمیرات تلویزیون سونی مورد استفاده قرار می گیرند، قطعات اصلی و فابریک هستند. مجموعه این ویژگی ها سبب ارائه خدماتی مطلوب و باکیفیت به مشتریان گرامی شده است.