اشتراک گذاری

شارژ کردن لپ تاپ سونی

شارژ کردن لپ تاپ سونی از جمله دغدغه‌هایی است که بسیاری از کاربران با آن روبرو هستند. سؤالاتی از قبیل: در بار اول، دستگاه چه مدت برای شارژ اولیه در برق باشد؟ هنگام استفاده از لپ تاپ با جریان مستقیم برق، بهتر است باطری را جدا کرد یا نه؟ چه زمانی لپ تاپ را شارژ کنیم؟ لپ تاپ سونی چه مدت برای شارژ در برق باشد؟ و سؤالات زیاد دیگری که ما در اینجا تلاش داریم با ارائه نکاتی، نحوه صحیح استفاده از شارژر لپ تاپ سونی را به شما بیاموزیم تا هر چه بیشتر باعث طول عمر باتری لپ تاپ خود باشید. یکی از قطعاتی که در لپ تاپ اهمیت زیادی دارد باطری است.

خرابی باطری می‌تواند هزینه قابل توجهی را به شما تحمیل کند. بنابراین اگر می‌خواهید مجبور به خرید باتری لپ تاپ نشوید، سعی کنید شیوه صحیح شارژ آن را فراگیرید.

شارژ کردن لپ تاپ سونی

شارژ کردن لپ تاپ سونی در بار اول

اگر لپ تاپ سونی خریده‌اید و قصد شارژ کردن آن را دارید، ممکن است از خود بپرسید که بهتر است در بار اول لپ تاپ چه مدت در شارژ باشد. برخی از کارشناسان توصیه کرده‌اند برای شارژ اولیه باطری لپ تاپ بین 8 تا 12 ساعت آن را به برق بزنید. اما این موضوع از نظر علمی صحیح نیست. چراکه هنگامی باطری کاملاً شارژ شود جریان الکتریسته آن قطع شده و عملاً برق وارد باطری نمی‌شود. بنابراین لزومی ندارد پس از پر شدن باطری در زمان شارژ اولیه آن را مدت طولانی در برق نگهدارید.

درآوردن باطری هنگام شارژ کردن لپ تاپ سونی

اینکه آیا هنگام شارژ لپ تاپ باید باطری را بیرون کشید یا نه سؤال بسیاری از کاربران است. پاسخ این سوال بسته به شرایط می‌تواند متفاوت باشد. در شرایطی که باتری لپ تاپ سونی کامل شارژ شده است، متصل بودن لپ تاپ به برق هیچ مشکلی ندارد. در این شرایط با رسیدن شارژ باطری به ۱۰۰ درصد، ورود جریان برق به آن قطع شده و لپ تاپ مستقیماً از سیستم پاور، انرژی مورد نیاز را دریافت می‌کند. توجه داشته باشید این موضوع در شرایطی است که درحال انجام یک کار معمولی با لپ تاپ هستید اما اگر لپ تاپ در حال پردازش برنامه‌های سنگین مانند بازی است، بهتر است آن را از دستگاه جدا کنید. جدا نکردن آن ممکن است باعث بیش از حد داغ شدن لپ تاپ سونی شود.

ابتدا آداپتور را به برق بزنید

یک نکته مهم که در مورد روش صحیح شارژ کردن لپ تاپ سونی باید به آن توجه کرد این است که ابتدا دوشاخه آداپتور را به برق زده سپس سوکت لپ تاپ را وصل کنید. شاید بپرسید خب چه اهمیتی دارد؟ اهمیت این موضوع از این نظر است که وقتی دوشاخه را به پریز متصل می‌کنید، برقی که به طور ناگهانی وارد آداپتور می‌شود داراي نوسان است و با همان جریان وارد باطری می‌شود. اما وقتی اول دوشاخه به برق متصل شود، بعد از چند لحظه کوتاه، برق توسط آداپتور از AC به DC تبدیل شده و نوسان آن گرفته می‌شود. این موضوع سبب افزایش طول عمر باطری لپ تاپ می‌شود.

خالی شدن باطری برای شارژ لپ تاپ

در بین برخی از کاربران این تصور وجود دارد که باید زمانی اقدام به شارژ باطری لپ تاپ کرد که کاملاً خالی شده و دستگاه خاموش شود. توجه داشته باشید این حالت به باتری لپ‌تاپ شوک زیادی وارد کرده و حتی ممکن است به آن آسیب بزند. بنابراین هرگز اقدام به چنین کاری نکنید. سعی کنید به جای دشارژ کامل باطری و سپس شارژ کردن کامل آن تا ۱۰۰ درصد، لپ تاپ خود را در زمانی که سطح باطری بین 20 تا 30 درصد بود شارژ کنید و فاصله شارژ کردن را هم زود به زود انجام دهید.

نمایندگی لپ تاپ سونی

اگر تاکنون از نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ سونی آگاهی نداشتید و به باطری یا قسمت‌های دیگر لپ تاپ آسیب رسیده است، می‌توانید با مراجعه به نمایندگی لپ تاپ سونی اقدام به تعویض باتری یا تعمیر قطعات آن کنید. حتی اگر شما تمام نکات نگهداری از شارژ و باطری را رعات کنید باز هم با ایرادات مختلفی روبرو خواهید شد. این به دلیل ماهیت لوازم الکترونیکی و طول عمر آنها می‌باشد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که حتماً قطعات لپ تاپ خود را از مراکزی تهیه کنید که ضمانت اصل بودن آن را به عهده بگیرند.

همچنین اگر لپ تاپ سونی نیاز به تعمیر داشت، کیفیت تعمیرات نیز تضمین گردد. می‌پرسید چرا؟ چون که استفاده از قطعات غیراصلی باعث آسیب رساندن به دیگر قطعات لپ تاپ شده و اگر تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف لپ تاپ سونی به دست افراد مبتدی و غیرمجاز صورت گیرد، در این صورت هیچ تضمینی برای عملکرد مناسب دستگاه شما پس از تعمیر وجود ندارد. بنابراین اگر نیاز به تهیه قطعه داشتید و یا می‌خواهید لپ تاپ خود را تعمیر کنید، حتماً آن را به نمایندگی لپ تاپ سونی تحویل دهید. این مرکز، تنها نمایندگی مجاز شرکت سونی بوده و تخصص بالا در تعمیر لپ تاپ سونی، از ویژگی‌های اصلی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × سه =