اشتراک گذاری

چگونه بفهمیم تلویزیون سونی تیونر دیجیتال دارد؟

در گذشته تلویزیون های سونی برای گرفتن و نمایش کانال های تلویزیونی به گیرنده های آنتن نیاز داشتند. اما امروزه با پیشرفت های فناوری ساخت این محصولات دیگر به داشتن آنتن نیازی نیست و می توان از سایر گزینه های در دسترس برای گرفتن کانال ها استفاده کرد. یکی از این موارد تیونر دیجیتال تلویزیون سونی است.

این تیونرهای داخلی نقش گیرنده های دیجیتالی را ایفا می کنند که به تلویزیون امکان دریافت سیگنال شبکه ها و پخش آنها را می دهد. در نتیجه گرفتن کانال ها و تماشای برنامه های تلویزیونی بسیار راحت تر و حتی با کیفیت تر از قبل می شود. اما چطور می توان فهمید که کدام دستگاه به این تیونرهای دیجیتالی مجهز است؟ ادامه ی مطلب را در وب سایت تعمیر تلویزیون سونی مطالعه نمایید.

تشخیص تیونر دیجیتال تلویزیون سونی

روش های تشخیص تیونر دیجیتال تلویزیون سونی

در درجه اول سال ساخت محصول می تواند به شما در تشخیص این که آیا تلویزیون تیونر دیجیتال دارد یا خیر کمک کند. عمده تلویزیون هایی که سال ساخت آنها از 2007 به بعد است به این تیونرها مجهزند. با این حال می توان از چند طریق دیگر مطمئن شد که آیا امکان استفاده از تیونر دیجیتال تلویزیون سونی را دارید یا خیر که این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  • دنبال کردن علامت ها روی تلویزیون سونی
  • بررسی دفترچه راهنمای تلویزیون
  • چک کردن مدل دستگاه در وب سایت سازنده
  • بررسی کانال ها

دنبال کردن علامت ها روی تلویزیون سونی

اولین چیزی که می تواند به شما در فهمیدن این که آیا تلویزیون سونی مورد نظر تیونر دیجیتال دارد یا خیر کمک کند، علامت ها و نوشته های روی تلویزیون است. جلو و پشت تلویزیون سونی خود را نگاه کنید و به دنبال کلمات و نشانه هایی مانند ATSC، DTV، Digital Ready، HD Ready، HDTV، Digital Tuner، Integrated Digital Tuner یا Digital Receiver بگردید. وجود هر یک از این نشانه ها می تواند مشخص کننده وجود تیونر دیجیتال تلویزیون سونی شما باشد.

بررسی دفترچه راهنمای تلویزیون سونی

ساده ترین گزینه ای که می تواند در تشخیص وجود تیونر دیجیتال تلویزیون سونی به شما کمک کند دفترچه راهنمای دستگاه است. با بررسی دفترچه راهنمای تلویزیون مورد نظر می توانید به فهرست کاملی از مشخصات و قابلیت های آن پی ببرید. در نتیجه اگر تلویزیون به تیونر دیجیتال داخلی مجهز باشد قطعا در دفترچه راهنمای آن ذکر شده و حتی روش فعال سازی و استفاده از آن هم در دفترچه وجود دارد.

چک کردن مدل دستگاه در وب سایت سونی

اگر به هر دلیلی به دفترچه راهنمای تلویزیون دسترسی ندارید، گزینه دیگری که می توانید وجود تیونر دیجیتال تلویزیون سونی را در آن چک کنید وب سایت سازنده است. می توانید از تیم پشتیبانی یا جست و جوی آنلاین وب سایت استفاده کرده و با بررسی مدل های تلویزیون سونی و اطلاعات تلویزیون مطمئن شوید که آیا دستگاه به تیونر دیجیتالی مجهز است یا خیر. معمولا اگر محصول اصلی را خریداری کرده باشید تمامی اطلاعات آن در وب سایت سازنده وجود دارد.

بررسی کانال های تلویزیون sony

در نهایت گزینه ای که می تواند به شما در بررسی وجود تیونر دیجیتال تلویزیون سونی کمک کند، چک کردن کانال های تلویزیون sony است. در صورتی که تلویزیون سونی مورد نظر به تیونر دیجیتال مجهز باشد کانال های فرعی و کانال های معمولی را شامل می شود. در صورتی که علاوه بر کانال های معمولی، کانال های فرعی را نیز در تلویزیون سونی مورد نظر مشاهده کردید می توانید مطمئن شوید که دستگاه به تیونر دیجیتالی مجهز است.