اشتراک گذاری

تعمیر تیونر تلویزیون سونی

تیونر دستگاه تلویزیون قطعه ی حساس و ظریفی است که در فرآیند تشکیل و نمایش تصاویر سیستم نقش دارد. تعمیر تیونر تلویزیون سونی با توجه به ظرافت ساختاری این قطعه مستلزم دانش به روز تکنسین های ماهر حوزه ی تعمیرات تلویزیون سونی است. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی سونی با استفاده از ابزار و دستگاه های پیشرفته و با تکیه بر دانش فنی بالای خود، تخصصی ترین سطح تعمیرات تلویزیون را ارائه می دهند. خاطرنشان می نماییم که هر گونه اقدام ناشیانه در راستای بازیابی و تعمیر تیونر تلویزیون سونی و یا سایر برندهای موجود در بازار می تواند باعث افزایش آسیب های وارده بر تیونر شود و آن را به جزیی غیرقابل تعمیر تبدیل سازد. قطعه مورد بحث جز قطعات و بخش های کمتر شناخته شده ی تلویزیون های امروزیست. به همین دلیل قصد داریم در  این مقاله از نمایندگی سونی به شناسایی کلیه جوانب تعمیر تیونر تلویزیون سونی بپردازیم.

تعمیر تیونر تلویزیون سونی

نحوه ی عملکرد تیونر تلویزیون سونی

تعمیر تیونر تلویزیون سونی در گرو آشنایی کامل تعمیرکار با این قطعه است. تیونر فرکانس های مختلف را دریافت کرده و پس از اعمال پردازش های لازم، آن ها را به صدا و تصویر تبدیل می کند. این بخش از تلویزیون یکی از اجزای داخلی  گیرنده های دیجیتال بوده و تنها در تلویزیون هایی دیده می شود که دارا گیرنده های دیجیتال می باشند. عملکرد این قطعه به نحوی است که کاربر بتواند به راحتی هریک از شبکه های مورد نظر خود را در تلویزیون تنظیم کرده و برنامه های آن را دریافت کند. در تلویزیون های دارای تیونر، ورودی آنتن مستقیما به این قطعه متصل شده و تیونر نیز به صورت برد بر روی شاسی اصلی سیستم قرار می گیرد. به طور کلی عملکرد این بخش از تلویزیون پیچیده بوده و در صورت خرابی نیازمند تعمیرات تخصصی تحت نظر کارشناسان مجرب است.

نشانه های خرابی تیونر تلویزیون sony

یکی از اصلی ترین علائم پیدایش نیاز به تعمیر تیونر تلویزیون سونی ضعیف شدن سیگنال های دریافتی توسط دستگاه است. در چنین شرایطی تصویر و صدای تلویزیون قطع و وصل می شود. البته این مشکل زمانی ریشه در خرابی تیونر خواهد داشت که آنتن سیستم در صحت کامل به سر ببرد. در این بین ممکن است یکی از سه ترانزیستور MOSFET، دوال گیت، آی سی TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جدا کننده سه باند و فیلتر میان گذر خروجی تیونر معیوب شده و قادر به دریافت سیگنال ها یا ارائه درست آن ها نباشند. چنین اختلالاتی می توانند تا قطعی کامل تصویر و نداشتن سیگنال تلویزیون نیز ادامه دار شوند.

بازیابی و تعمیر تیونر تلویزیون سونی

تعمیر تیونر تلویزیون سونی باید در فضایی حرفه ای و توسط تکنسین هایی مجرب انجام شود. لازم به ذکر است که بروز خطا در روند ترمیم و بازیابی این قطعه می تواند منجر به ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در ساختار کلی دستگاه تلویزیون شود. آنچه که در این میان حائز اهمیت است، عیب یابی دقیق اجزای تیونر از جمله ترانزیستورها، آی سی ها و فیلترهای مختلف آن است. کارشناسان ما در نمایندگی مجاز سونی تیونر تلویزیون های بزرگ و کوچک ساخت سونی را به بهترین شیوه ی کاری ممکن بازیابی می نمایند. آن ها پس از اعمال دقیق مراحل عیب یابی اجزای معیوب تیونر را شناسایی کرده و کلیه عیوب موجود را توسط ابزارآلات پیشرفته در بالاترین سطح کیفی تعمیر می نمایند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی مجموعه ای تخصصی در راستای ترمیم و بازیابی انواع تلویزیون های سونی است. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات ساختاری تلویزیون های سونی را در بر می گیرد. مراحل عیب یابی و تعمیر تلویزیون های معیوب ضمن به کارگیری دانش کارشناسان مجرب نمایندگی تلویزیون سونی شکل گرفته و براساس پارامترهای استاندارد ارائه می گردند. رفع مشکلات مین برد، پنل، اسپیکر، پاور و بک لایت برخی از خدماتی می باشند که با حضور در نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی قابل دریافت هستند.