اشتراک گذاری

پیکسل معیوب مانیتور سونی

پیش از پرداختن به روش‌های موجود جهت تعمیر پیکسل معیوب مانیتور سونی ، بد نیست نگاهی به ساختار پیکسل‌ها و شیوه کار آنها داشته باشیم. پیکسل‌ها در واقع نقاطی از صفحه نمایش هستند که در کنار هم قرار گرفته‌اند و تجمع آنها سبب پیدایش صفحاتی شفاف و با کیفیت شده است. تصویر ارائه شده توسط صفحات نمایش، به لحاظ فنی، متشکل از صدها پیکسل است که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

با این حال این پیکسل ها روی مانیتورهای CRT، LCD و LED ثابت نیستند. این نمایشگرها برای نمایش تصاویر متحرک و در حال حرکت، باید قادر به تغییر رنگ ها نیز باشند. نخستین مرحله در تعمیر پیکسل معیوب مانیتور سونی ، شناسایی و تشخیص پیکسل های مشکل‌دار است. در حال حاضر تشخیص پیکسل های معیوب، به روش‌های متعددی امکان‌پذیر است که در این میان، استفاده از نرم افزارهای موجود یکی از ساده‌ترین هاست.

البته در صورت گارانتی بودن مانیتور سونی، معمولا تعمیر پیکسل معیوب –حتی در صورت نیاز به تعویض مانیتور- توسط نمایندگی رسمی سونی پذیرفته می‌شود. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت گارانتی نبودن دستگاه و جدی بودن اشکال پیش امده در مانیتور به نمایندگی تعمیرات سونی مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیرات تخصصی مانیتور سونی را دریافت نمایید.

پیکسل معیوب مانیتور سونی

عیب یابی و تعمیر پیکسل معیوب مانیتور سونی

اگرچه شناسایی پیکسل های معیوب به روش‌های گوناگونی امکان‌پذیر است اما از میان تمامی روش‌های پیشنهاد شده، استفاده از ابزار‌های آنلاین و اپلیکیشن های موجود جهت این کار، یکی از بهترین‌هاست. استفاده از این اپلیکیشن ها کمک می‌کند تا پیکسل های معیوب در اسرع وقت شناسایی شده و تعمیر مانیتور سونی با موفقیت هر چه تمام تر به سرانجام رسد.

ابزار LCD2 یکی از ابزارهای موجود برای این کار است که بصورت آنلاین قابل استفاده است. گزینه Massage the Pixel که در این ابزار وجود دارد، پیکسل های گیر کرده و معیوب را تحریک و جهت رفع آن ها اقدام می‌نماید. در این نرم افزار حالت Fix My Screen نیز وجود دارد که امکان اجرای آزمون های موجود را برای مدت زمان بیشتری به کاربر می‌دهد تا احیای پیکسل های آسیب دیده به خوبی انجام شود.

در صورت استفاده از این نرم افزار و تداوم اشکالات پیش آمده اکیدا توصیه می‌شود جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پیکسل معیوب مانیتور سونی صرفاً به نمایندگی‌های مجاز و استاندارد این حوزه –نظیر مرکز تعمیر مانیتور سونی مراجعه نمایید.

تعمیر پنل‌های سوخته، خط‌دار، آبخورده در نمایندگی سونی به دست کارشناسان مجرب و متعهد درکمترین زمان و با بهترین کیفیت انجام می‌شود؛ تمامی اقدامات صورت گرفته در این نمایندگی به کمک تجهیزات پیشرفته‌ی تعمیر و ابزارآلات ترمیم انجام می‌پذیرد. با بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته‌ی تعمیر علاوه بر سرعت‌بخشی به عملیات ترمیم و بازسازی، امکان ارائه‌ی سطح بالاتری از خدمات تعمیر فراهم گشته است.

علل خرابی پیکسل مانیتور سونی

اگر چه خرابی‌های پیش آمده در پیکسل مانیتور ممکن است دلایل متعددی داشته باشد، اما عمده‌ترین دلیل خرابی پیکسل معمولاً عدم توزیع درست و صحیح کریستال مایع در زیر پیکسل ها است. در صورتی که تمام زیر پیکسل ها تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته باشند می توان گفت که با یک پیکسل موقتاً خاموش مواجه هستید.

خراب شدن ترانزیستور و در نتیجه آن خاموش شدن دائم پیکسل سناریوی دیگری است که در این رابطه بیان می شود. عدم توانایی در تعمیر ترانزیستورهای معیوب سبب می شود تا پیسکل مرده بدترین حالتی به شمار برود که ممکن است برای یک نمایشگر به وجود بیاید. در نقطه ی مقابل احتمال رفع مشکلات مربوط به کریستال مایع و تعمیر مانیتور سونی بیشتر است.

اکیدا توصیه می‌شود جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پیکسل معیوب مانیتور سونی صرفاً به نمایندگی‌های مجاز و استاندارد این حوزه مراجعه نمایید. شایان ذکر است تعمیر پنل‌های سوخته، خط‌دار، آبخورده در نمایندگی سونی به دست کارشناسان مجرب و متعهد درکمترین زمان و با بهترین کیفیت انجام می‌شود.

نمایندگی مجاز سونی در تهران

نمایندگی مجاز سونی در تهران با بهره‌مندی از حضور کارشناسان زبده و امکانات تخصصی خویش، تمامی تلاش خود را جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات و پاسخگویی به درخواست‌های شما هموطنان گرامی – در زمینه فروش و تعمیر محصولات سونی – به کار گرفته است. نمایندگی سونی در «بخش فروش»، تأمین‌کننده‌ی کالاها و تولیدات کمپانی سونی و در بخش « خدماتِ پس از فروش » به تعمیر، بازسازی و ترمیم محصولات سونی می‌ پردازد

. تلاش زنجیره وار تمامی واحدها به ویژه تعمیرکاران این مجموعه سبب گشته تا نمایندگی مجاز سونی در تهران در طول سالهای اخیر بدل به انتخاب نخست تمامی کاربرانی گردد که به هر دلیل دستگاه آنان دچار اشکال گشته و نیازمند تعمیرات است.

شما کاربران گرامی می توانید جهت بهره مندی از خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی سونی از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت اقدام نمایید.