اشتراک گذاری

آیا امکان تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر وجود دارد؟

امروزه با توجه به پیشرفت های قابل توجهی که در حوزه فناوری به وجود آمده است، قابلیت های بسیار گسترده تری در استفاده از لوازم الکترونیکی مانند کامپیوتر و تلویزیون برای کاربران ایجاد شده است. یکی از این قابلیت ها امکان تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر است. همانطور که می دانید در حال حاضر بسیاری از مدل های تلویزیون از نوع دستگاه های هوشمند هستند که ویژگی های برجسته تری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

در نتیجه اتصال دستگاه ها به یکدیگر یا تعامل دستگاه های الکترونیکی مختلف با هم بسیار راحت تر و امکان پذیرتر شده است. با تبدیل کردن تلویزیون به مانیتور کامپیوتر می توان از لذت بازی در یک نمایشگر بزرگ تر یا تماشای فیلم و سایر موارد بهره مند شد و با یک صفحه نمایش بزرگ تر و گرافیکی قوی تر، از کار با نمایشگر و کامپیوتر به صورت همزمان لذت بیشتری برد. اگر می خواهید از این ویژگی بهره مند شوید در ادامه با آموزش روش های تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر با ما همراه باشید.

تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر

روش های تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر

برای اتصال دو دستگاه و تبدیل شدن تلویزیون به یک مانیتور می توان از چندین روش استفاده کرد که در کل این روش ها به انواع روش های اتصال فیزیکی و با استفاده از کابل دسته بندی می شوند. بهترین گزینه ها برای تبدیل کردن تلویزیون به مانیتور کامپیوتر شامل موارد زیر می شوند:

  • تبدیل تلویزیون به مانیتور با استفاده از کابل HDMI
  • تبدیل با استفاده از کابل S-Video
  • استفاده از کابل VGA برای تبدیل تلویزیون به مانیتور
  • تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر با استفاده از کابل DVI

نحوه تبدیل تلویزیون به مانیتور با استفاده از کابل HDMI

در ساده ترین و بهترین روش برای تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر می توان از یک کابل HDMI برای این منظور استفاده کرد. این کابل می تواند تصویر و صدای اصلی را با همان کیفیت از کامپیوتر به تلویزیون انتقال داده و از این رو پخش ویدئو یا بازی ها با کیفیتی بالا ارائه می شود.

البته برای استفاده از این نوع کابل باید هم کامپیوتر و هم تلویزیون مورد نظر از این گزینه پشتیبانی کرده و هر دو به پورت HDMI مجهز باشند. در صورت وجود این درگاه می توان با یک کابل HDMI، تلویزیون را به کامپیوتر وصل کرد و بعد از اتصال با انجام تنظیمات مورد نیاز تلویزیون را به مانیتور تبدیل کرد.

نحوه تبدیل تلویزیون به مانیتور با استفاده از کابل HDMI

تبدیل تلویزیون به نمایشگر کامپیوتر با استفاده از کابل S-Video

روش بعدی برای تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر استفاده از یک کابل S-VIDEO است. این کابل که به نسبت سایر مدل ها قیمت ارزان تری دارد و معمولا نیز به همراه دستگاه به کاربران ارائه می شود، گزینه راحت و بی دردسر دیگری است که می توان با آن دو دستگاه تلویزیون و کامپیوتر را به هم وصل کرد.

اکثر مدل های تلویزیون از این کابل پشتیبانی می کنند. در خصوص کامپیوترها نیز باید دید که کامپیوتر مورد نظر با کدام نوع از کابل های S-VIDEO سازگاری دارند. این کابل ها در دو نوع چهار پین و هفت پین در دسترس اند و برای استفاده از آنها جهت تبدیل کردن تلویزیون به مانیتور کامپیوتر بهتر است به تطابق نوع آن با سیستم مورد نظر توجه کرد.

تبدیل تلویزیون به نمایشگر کامپیوتر با استفاده از کابل S-Video

استفاده از کابل VGA برای تبدیل تلویزیون به مانیتور

کابل VGA یکی دیگر از انواع کابل هایی است که می توان از آن برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون و تبدیل کردن آن به مانیتور استفاده کرد. این نوع کابل را می توان در لپ تاپ های قدیمی تر و تلویزیون های HDTV که به پورت VGA مجهزند مورد استفاده قرار داد.

در صورتی که هر دو سیستم از ورودی VGA بهره مند باشند و از این قابلیت پشتیبانی کنند می توان با خرید یک کابل VGA ارزان قیمت و با کیفیت، تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر را انجام داد. استفاده از این روش هم مقرون به صرفه است و هم این که کیفیت تصاویر و ویدئوهای پخش شده نیز بسیار بالاست.

تبدیل تلویزیون به مانیتور رایانه با استفاده از کابل DVI

روش آخری که برای تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر می توان از آن استفاده کرد، اتصال دو دستگاه از طریق یک کابل DVI است. این روش در مقایسه با تمامی روش های ذکر شده کیفیت و کارایی بسیار بالاتری دارد و می توان گفت که جزو بهترین روش هاست. کیفیت صدا و تصویر در این روش اتصال بسیار بالاست. با این حال نمی توان از این روش اتصال در تمامی دستگاه ها استفاده کرد.

بسیاری از کامپیوترها و تلویزیون ها، خصوصا مدل های قدیمی تر از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند و نمی توان از این کابل برای اتصال آنها استفاده کرد. از طرفی نیز برای این که بتوان از این کابل برای اتصال تلویزیون به مانیتور استفاده کرد باید حتما تلویزیون از نوع HDTV باشد. این در حالی است که بسیاری از مدل ها فاقد این ویژگی هستند. مورد مهم بعدی در خصوص استفاده از این روش برای تبدیل کردن تلویزیون به مانیتور کامپیوتر قیمت این کابل است. کابل های DVI به نسبت گران قیمت اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − هشت =