اشتراک گذاری

آپدیت گوشی سونی (تمام مدل ها)

آپدیت گوشی سونی به برطرف شدن بسیاری از باگ ها و ایرادات نرم افزاری این دستگاه کمک می کند. به چند روش مختلف می توان گوشی های سونی را بروز رسانی کرد که در ادامه تمامی آنها را به شما آموزش می دهیم. اگر در زمینه آپدیت گوشی سونی با مشکل مواجه شدید، می توانید خدمات و راهنمایی های تخصصی را از همکاران ما در نمایندگی تعمیر موبایل سونی مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید. برای آشنایی با روش ها و نکات مهم بروز رسانی گوشی سونی، از شما دعوت می کنیم ادامه این مقاله از نمایندگی سونی را دنبال کنید.

آپدیت گوشی سونی

آپدیت گوشی سونی با کامپیوتر

یکی از روش های بروز رسانی موبایل sony و دیگر گوشی های اندرویدی، استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ است. برای این منظور باید نرم افزار Sony PC Companion را در ویندوز و Sony Bridge for Mac  را در مک، دانلود و نصب کنید. پس از آن گوشی را با کابل USB به رایانه وصل کرده و مطابق مراحل پیش بروید. نرم افزار را اجرا کرده و منتظر بمانید تا موبایل شما را شناسایی کند. در مرحله بعدی آپدیت گوشی سونی، یک صفحه جدید باز می شود که باید دستورالعمل های آن را به ترتیب اجرا کنید.

آپدیت خودکار موبایل سونی

روش دیگری هم برای آپدیت گوشی sony وجود دارد؛ می توانید ترتیبی  دهید که این کار به صورت خودکار و اتوماتیک انجام شود. معمولا در این حالت، اعلان یا نوتیفیکیشن بروز رسانی در گوشی نمایش داده می شود. حتی اگر این اعلان نمایش داده نشد، اتصال قوی اینترنت، باتری پر و فضای کافی در حافظه گوشی، تمام آن چیزی است که برای بروز رسانی موبایل خود لازم دارید. پس از مطمئن شدن از این سه مورد، به ترتیب زیر عمل کنید:

به روز رسانی موبایل سونی
  1. وارد بخش تنظیمات یا settings گوشی خود شوید.
  2. بخش about phone  یا درباره گوشی را باز کنید.
  3. حالا باید گزینه ای با عنوان system update یا به روز رسانی نرم افزار را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید.
  4. در این بخش از آپدیت گوشی سونی اگر به روز رسانی برای گوشی شما ارائه شده باشد، به راحتی می توانید آن را انتخاب کرده و صبر کنید تا مراحل دانلود به اتمام برسند.
  5. ادامه عملیات آپدیت گوشی سونی ساده است و کافی است طبق دستورالعمل های ارائه شده پیش بروید تا گوشی شما به نسخه جدید اندروید آپدیت شود.

نکات مهم قبل از بروز رسانی موبایل سونی

قبل از این که مراحل بروز رسانی موبایل sony را شروع کنید، باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. مطمئن شوید که فضای خالی کافی در گوشی وجود دارد؛ فایل آپدیت معمولا پرحجم است و باید حداقل یک گیگابایت فضای حافظه را به آن اختصاص دهید. نکته بعدی که باید پیش از آپدیت گوشی سونی چک کرده و از آن مطمئن شوید، شارژ باتری است. 

ممکن است عملیات بروز رسانی طولانی شود. در این صورت به هیچ عنوان نباید گوشی شما خاموش شود. خاموش شدن موبایل در حین بروز رسانی، برابر است با آسیب دیدگی جدی آن. حتی ممکن است دیگر نتوانید با گوشی خود کار کنید! در نهایت باید برای بروز رسانی موبایل از اینترنت قوی و پر سرعت استفاده کنید. شبکه اینترنت نباید در حین بروز رسانی دچار قطعی و وصلی شود.