اشتراک گذاری

از کجا بفهمیم گوشی سونی هک شده است؟ علائم هک شدن موبایل سونی

چرا اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی سونی کار نمی کنند؟ دلیل تغییر ناگهانی زبان گوشی هنگام وبگردی چیست؟ دلیل افزایش چشم گیر اینترنت گوشی در حالیکه استفاده زیادی از آن نمی شود، چیست؟ چرا شارژ سیم کارت بدون اینکه استفاده ای از آن شده باشد، به صورت خودکار کم می شود؟ دلیل نمایش پاپ آپ های عجیب که پیغام هایی مشکوک را نمایش می دهند چیست؟ متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات نشان دهنده هک شدن گوشی سونی است. اگر دوست دارید بیشتر با نشانه ها و عواملی که خبر از هک شدن موبایل شما می دهند آشنا شوید، ادامه این مطلب از نمایندگی سونی دست ندهید.

چه کاری موجب هک شدن گوشی Sony می شود؟

خیلی وقتها کاربران هیچ نقشی در هک شدن گوشی خود ندارند؛ اما گاهی اوقات بدون اینکه از چیزی خبر داشته باشند، به صورت کاملا ناخواسته به هکرها کمک می کنند که خیلی راحت گوشی آن ها را هک کنند؛ اما چگونه؟ درواقع زمانی که کاربران موبایل، گوشی خود را روت می کنند، مستقیما به کمک هکرها می روند و اجازه هک کردن گوشی خود را به آن ها می دهند؛ چراکه روت کردن گوشی امنیت سیستم عامل آن را به طرز چشم گیری کاهش می دهد.

اما روت کردن گوشی یعنی چی؟ روت کردن موبایل یعنی شما می توانید به تنظیمات سیستمی تلفن همراهتان دسترسی پیدا کرده و آن ها را هر طور که دوست دارید تغییر دهید و در کل موبایلتان را آنطور که خودتان دوست دارید شخصی سازی کنید. روت کردن موبایل در کنار مزایایی که دارد، معایبی هم دارد که یکی از مهم ترین آن ها کاهش امنیت گوشی است.

نشانه های هک شدن گوشی سونی

  • از کار افتادن خود به خود اپلیکیشن های گوشی و تغییر خودکار زبان در وبگردی

استفاده از پروکسی های خاص، یکی از روش هایی است که هکرها برای هک کردن گوشی سونی به آن بسنده می کنند. استفاده از پروکسی های خاص توسط هکرها موجب می شود که در حین وبگردی زبان گوشی شما به صورت خودکار تغییر کند یا اینکه اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی شما نصب هستند خود به خود از کار بیفتند. بنابراین درصورت بروز هر یک از این اتفاقات مشکوک در گوشی خود مطمئن باشید که گوشی شما هک شده است.

  • افزایش بیش از حد مصرف اینترنت

اکثر ابزارهایی که هکرها برای هک شدن گوشی سونی از آن استفاده می کنند برای رد و بدل کردن اطلاعات یا بهتر است بگوییم سرقت اطلاعات از گوشی سونی به اینترنت نیاز دارند و از اینترنت گوشی شما بدون اینکه حتی خودتان هم متوجه شوید، استفاده می کنند؛ با این وجود زمانی که گوشی شما هک می شود، میزان مصرف اینترنت شما به صورت چشم گیری افزایش پیدا می کند؛ بنابراین اگر به تازگی متوجه شده اید بدون اینکه از اینترنت گوشی خود برای دانلود یا وبگردی استفاده کرده باشید، مصرف اینترنت آن زیاد شده است، به این معناست که گوشی شما هک شده است.

  • کم شدن خودکار شارژ سیم کارت

زمانی که گوشی شما هک می شود، پیامک های عجیبی از شماره های مشکوک به گوشی شما ارسال شده یا حتی از گوشی شما به صورت خودکار به شماره های مشکوک ارسال می شوند. ارسال خودکار پیامک های عجیب از گوشی شما موجب می شود که شارژ سیم کارتتان کاهش پیدا کند؛ بنابراین اگر متوجه دریافت و ارسال پیامک های عجیب شده اید که همزمان موجب کاهش اعتبار سیم کارت شما بدون اینکه از آن استفاده کرده باشید، شده اند لازم است بدانید گوشی که از آن استفاده می کنید توسط هکرها هک شده است.

  • نمایش پاپ آپ هایی با پیغام های عجیب و غریب

پاپ آپ ها همان پنجره های تبلیغاتی هستند که هنگام وبگردی، ناگهان وسط صفحه باز می شوند و کاربر را آزار می دهند. اگر گوشی شما هک شده باشد، پاپ آپ هایی بر روی گوشی شما باز می شوند که حاوی پیغام های عجیب و غریبی هستند. این مشکل که نشانه هک شدن گوشی سونی است معمولا بعد از نصب کردن اپلیکیشن های مخرب بر روی این دستگاه به وجود می آید؛ بنابراین اگر به تازگی اپلیکیشنی را از منابع نامعتبر بر روی گوشی خود نصب کرده اید، بهتر است آن را سریعا حذف کنید. همچنین توصیه می کنیم با آپدیت گوشی سونی خود، احتمال ویروسی شدن را به حداقل برسانید.

  • باز شدن خودکار وب سایت های عجیب بر روی گوشی

یکی دیگر از نشانه های هک شدن گوشی سونی، باز شدن خودکار وب سایت های عجیب بر روی آن است؛ به گونه ای که شما مشغول کار کردن با گوشی خود هستید که ناگهان مرورگری بر روی گوشی شما باز می شود و شما را به سایت های عجیبی هدایت می کند. متاسفانه بروز چنین اتفاق عجیبی برای گوشی سونی، نشان می دهد که نه تنها این دستگاه اندرویدی هک شده است بلکه هک شدن آن در سطح بسیار بالایی قرار دارد.