اشتراک گذاری

تعمیر دکمه پاور گوشی سونی

تعمیر دکمه پاور گوشی سونی زمانی انجام می شود که این کلید از کار بیفتد یا بشکند و نتوان از آن برای روشن و خاموش و یا قفل کردن موبایل استفاده کرد. البته همیشه امکان تعمیر کلید پاور گوشی سونی وجود ندارد و گاهی باید این بخش را تعویض کرد. در ادامه مطلب، روش ها و مراحل عیب یابی و تعمیر دکمه پاور موبایل سونی را بررسی می کنیم تا بدانید که در صورت خرابی این بخش، چه باید کرد. خوشبختانه این قطعه به سادگی ترمیم می شود و در بیشتر موارد، مشکل یا محدودیتی بابت تعمیر آن وجود ندارد. با این حال اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی در این زمینه داشتید، تیم تعمیر موبایل نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران، در خدمت شما هستند.

تعمیر دکمه پاور گوشی سونی

نحوه تعمیر دکمه پاور گوشی سونی

روش تعمیر کلید پاور موبایل sony و سایر برندها، به نوع و شدت خرابی این بخش بستگی دارد. همانطور که می دانید کلید پاور، به ویژه در گوشی های اندرویدی، کاربرد زیادی دارد. برای روشن و خاموش کردن، روت کردن، ریست فکتوری گوشی سونی در شرایطی که دستگاه هنگ کرده و بسیاری عملکردهای دیگر، نیاز به کلید پاور است. بنابراین بسیار مهم است که این کلید درست کار کرده و در صورت خرابی، هرچه زودتر ترمیم شود.

در بسیاری از موارد، کار نکردن دکمه پاور یا عملکرد نادرست آن، مربوط به مشکلات نرم افزاری است. در این صورت، می توان مشکل را با یک سری اقدامات نرم افزاری و اصلاح تنظیمات برطرف کرد. گاهی یکی از اتصالات داخلی آن قطع شده و تعمیر دکمه پاور گوشی سونی در این موارد، زیاد سخت نیست. اما در بیشتر موارد و به خصوص در صورت شکستن این کلید، امکان تعمیر آن وجود نداشته و راهی جز تعویض کلید پاور موبایل سونی نیست.

روش های روشن کردن گوشی سونی در صورت خرابی دکمه پاور

خارج کردن گوشی از حالت استندبای

گاهی پیش از تعمیر دکمه پاور گوشی سونی، باید دستگاه را روشن کنید. در این صورت باید اول آن را از حالت استندبای خارج کنید که روش های مختلفی برای این منظور وجود دارد. یکی از روش ها این است که با یک گوشی دیگر، به شماره خود زنگ بزنید. به این ترتیب، می توانید دیوایس را کنترل کنید.

وصل کردن موبایل به شارژ هم به شما کمک می کند. همچنین اگر گوشی شما دکمه فیزیکی دوربین دارد، با نگه داشتن آن می ‌توانید گوشی را روشن کرده و با آن کار کنید! با همه این ها، بهتر است هنگام از کار افتادن کلید پاور، تا حد امکان مانع از خاموش شدن گوشی خود شوید.

نصب نرم ‌افزار روی گوشی

پیش از تعمیر کلید پاور گوشی سونی، می توانید با استفاده از نرم افزارهای خاصی، موبایل را کنترل کنید. این برنامه ها، دکمه کاهش و افزایش صدا را به کلید پاور تبدیل می کنند. انواع این اپلیکیشن ها در وب سایت ها وجود دارند و می توانید یکی از آنها را البته از یک منبع معتبر (ترجیحا گوگل پلی) دانلود و نصب کنید.

حل دائمی مشکل موبایل سونی

تنها کاری که مشکل شما را برای همیشه حل می کند، تعویض دکمه پاور گوشی سونی یا تعویض این قطعه است. روشهای جایگزین که در بخش های قبل معرفی کردیم، دائمی نیستند و پس از مدتی باز شما را دچار مشکل می کنند. از طرفی نرم افزارهای مرتبط هم ممکن است به دیوایس آسیب رسانده و یا آن را دچار ایرادات نرم افزاری کنند. بنابراین بهتر است ضمن مراجعه به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر و کمک گرفتن از تکنسین های تعمیرات گوشی سونی،  این کلید را ترمیم کرده و یا تعویض نمایید.

تعویض دکمه پاور گوشی  sony

با این که تیم تعمیرات سونی نهایت تلاش خود را برای تعمیر دکمه پاور گوشی سونی به کار می بندند، گاهی این قطعه قابل ترمیم نبوده و حتما باید تعویض شود. برای این منظور، باید دریچه زیر بدنه باز شده و درب پشتی گوشی جدا می شود. سپس کانکتورهای روی برد آزاد شده و براکت سوکت شارژ هم جدا می شود. فلت دوربین، باتری، موتور ویبره و دوربین سلفی هم باید با دقت باز شوند. در نهایت، کلید پاور جدید جایگزین شده و تمامی بخش های باز شده، مثل قبل بسته می شوند.