اشتراک گذاری

قابلیت صفحه آینه در تلویزیون سونی چیست؟

یکی از قابلیت های موجود در تلویزیون سونی، صفحه آینه است. با کمک صفحه آینه تلویزیون سونی می‌توان صفحه نمایش یک دستگاه سازگار (مثلاً گوشی تلفن همراه) را بر روی یک صفحه بزرگ تلویزیون به نمایش درآورد. برای استفاده از فناوری Miracast نیازی به استفاده از مسیریاب بی سیم (یا نقطه دسترسی) نیست. در بخش‌های آتی شیوه فعالسازی قابلیت صفحه آینه در تلویزیون سونی آموزش داده خواهد شد. در صورت نیاز  به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون سونی تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

قابلیت صفحه آینه در تلویزیون سونی چیست؟

آموزش فعالسازی صفحه آینه در تلویزیون سونی

برای فعالسازی قابلیت صفحه آینه در تلویزیون سونی ابتدا دکمه‌ی مربوطه را فشار دهید. سپس [صفحه آینه] را با استفاده از دکمه های ⇓/⇑ انتخاب کنید. دستگاه سازگار با صفحه آینه را برای اتصال به تلویزیون راه‌اندازی کنید. بعد از اتصال دو دستگاه –یعنی اتصال گوشی تلفن و تلویزیون-، صفحه دستگاه تلفن همراه روی تلویزیون نشان داده خواهد شد.

پس از این کار می‌توانید برای نمایش دستگاه های متصل یا حذف ثبت دستگاه اقدام نمایید. برای این کار زمانی که صفحه انتظار برای صفحه آینه نشان داده شد، OPTIONS را فشار دهید، سپس [نمایش لیست دستگاه/حذف] را انتخاب کنید. برای لغو ثبت یک دستگاه، دستگاه را از فهرست برای حذف انتخاب نمایید و در ادامه ENTER button را فشار دهید. پس از این کار، گزینه «بله» را از صفحه تأیید انتخاب نمایید.

دلیل اخطار در زمان اتصال یک دستگاه به تلویزیون

فعال کردن این بخش از تنظیمات می‌تواند از اتصال دستگاه‌های ناخواسته جلوگیری کند. برای فعال کردن این بخش زمانی که صفحه آماده بکار برای صفحه آینه در تلویزیون نشان داده شد، OPTIONS را فشار دهید. پس از این کار، «اخطار ثبت» و سپس گزینه «روشن» را انتخاب نمایید. با خاطر داشته باشید در صورت رد کردن درخواست ثبت یک دستگاه، دیگر امکان وصل آن وجود ندارد. در صورتی که بخواهید چنین دستگاهی را وصل کنید می‌بایست به فهرست دستگاه‌های حذف شده مراجعه کرده و نام دستگاه را از آن فهرست خارج نمایید.

تغییر تنظیم باند

پس از آنکه صفحه آماده بکار برای صفحه آینه نشان داده شد، دکمه OPTIONS را فشار دهید. پس از فشار دادن این دکمه، از میان گزینه‌‌های موجود، گزینه‌ی تنظیم باند را انتخاب کنید. 

توجه: برای اتصال دستگاه ها باید موارد درج شده در این بخش رعایت گردد.

نخست آنکه تلویزیون مورد نظر حتما از فناوری صفحه آینه تلویزیون پشتیبانی کند. اتصال 2.4 گیگاهرتز (5 گیگاهرتز پشتیبانی نمی شود). در صورت عدم اطلاع از این موضوع می‌توانید به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید و پشتیبانی یا عدم پشتیبانی تلویزیون از فناوری صفحه آینه در تلویزیون را چک کنید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلویزیون سونی تماس بگیرید.

نمایندگی تلویزیون سونی

نمایندگی تلویزیون سونی متشکل از دو پارت تعمیر و فروش است که در پارت نخست، تخصصی ترین سرویس های بهسازی دستگاه و در دیگری، خدمات مرتبط با فروش محصولات  سونی به متقاضیان ارائه می گردد. مراجعان محترم، پس از حضور در این مرکز، بسته به نوع سرویس مورد نیاز، به یکی از دو پارت مذکور راهنمایی شده و تخصصی ترین سرویس های ممکن را دریافت خواهند کرد. حضور «کارشناسان متخصص» و «امکانات پیشرفته» در نمایندگی تلویزیون سونی سبب گشته تا سرویس های مرتبط با این دستگاه در بالاترین سطح کیفی به متقاضیان ارائه گردد و این مجموعه، در طول سالهای اخیر، بدل به انتخاب نخست تمامی کاربران گردد.