اشتراک گذاری

آموزش نصب درایور لپ تاپ

درایورهای لپ تاپ نحوه ی برقراری ارتباطات مختلف سیستم عامل را با قطعات سخت افزاری کنترل می نمایند. به عبارتی درایورها برنامه‌های رایانه ای خاصی می باشند که به سیستم عامل ویندوز و سایر برنامه‌های راه‌اندازی شده بر روی سیستم اجازه ی تعامل و ارتباط با قطعات سخت افزاری را می دهند. برای مثال سیستم لپ تاپ بدون یاری درایور نمی‌داند که چگونه باید از امکانات و قابلیت‌های کارت گرافیک تعبیه شده در مادربرد استفاده کند.

در این شرایط درایور کارت گرافیک اطلاعات مربوط به کارت گرافیک دستگاه را ارائه نموده و نهایتا منجر به برقراری ارتباط صحیح میان سیستم عامل ویندوز و قطعه‌ی سخت افزاری کارت گرافیک می شود. نصب درایور در صورت داشتن دقت و مهارت کافی، توسط هر کاربر عادی نیز می تواند به درستی شکل گیرد. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه ی نصب درایور لپ تاپ بپردازیم با ما همراه باشید.

آموزش نصب درایور لپ تاپ

مراحل نصب درایور لپ تاپ سونی

همان طور که عنوان شد سیستم رایانه ای لپ تاپ برای فعال شدن قابلیت های مختلفی چون تصویر، وایرلس، آنتن دهی، بلوتوث و غیره نیازمند نصب درایور لپ تاپ است. برای این منظور دو مرحله ی کلی زیر را طی نمایید.

یافتن مدل دقیق لپ تاپ

عموما فایل درایورهای مختلف لپ تاپ از سوی کمپانی سازنده در یک دی وی دی همراه با فروش لپ تاپ در اختیار کاربر قرار می گیرد. اگر پس از نصب ویندوز این دی وی دی قابل دسترسی نبود، می توانید تمامی درایورهای مورد نیاز  لپ تاپ را از سایت شرکت سازنده به صورت رایگان دانلود کنید.

دقت داشته باشید که درایورهای عرضه شده متناسب با نوع و مدل لپ تاپ ساخته می شوند و ممکن است با نصب درایور مدل های دیگر، سیستم به درستی کار نکند. در چنین حالتی به مرور زمان لپ تاپ دچار اختلالات نرم افزاری گوناگونی می شود. هنگ کردن لپ تاپ نیز معضلی است که در صورت ناهماهنگی نسخه ی درایور نصبی با لپ تاپ پدیدار می شود. بنابراین گام نخست برای نصب درایور لپ تاپ، پیدا کردن مدل دقیق دستگاه است. عموما مدل هر لپ تاپ به همراه شماره سریال و دیگر مشخصات آن در قسمت پشتی سیستم حک می شود.

نصب درایورها

اگر دی وی دی مخصوص نصب درایورها را در اختیار دارید، می توانید با ران کردن دی وی دی تمامی درایورها را به صورت خودکار نصب کنید. اما اگر درایورها را دانلود کرده اید، لازم است کاملا تک به تک اقدام به نصب و راه اندازی هر درایور کنید. در تمامی مراحل نصب درایور لپ تاپ در صورت دریافت پیغام ری استارت به دستور عمل کنید تا نصب درایورها به درستی انجام شود. در پایان هر مرحله ی نصبی نیز با تست بخش راه اندازی شده از کارایی صحیح درایور جدید اطمینان یابید.

فیلم آموزش نصب درایور لپ تاپ

رفع مشکلات موجود در راه اندازی درایور لپ تاپ

همان طور که اشاره شد اگر دی وی دی مخصوص نصب درایور لپ تاپ خود را به همراه داشته باشید به راحتی می توانید آن را بدون هیچ گونه مشکلی اجرا نمایید. اما در صورتی که این دی وی دی در دسترس نباشد، چاره ای جز دانلود فایل های مرتبط با راه اندازی درایور نخواهید داشت. در این راستا ممکن است با نصب فایل نادرست و گاها ویروسی باعث بروز اختلالاتی در روند کاری سیستم رایانه ای لپ تاپ شده و البته شاهد پیدایش مشکل نصب نشدن درایور لپ تاپ باشید.

از طرفی سیستم های رایانه ای به هنگام نصب نرم افزارها مصون از بروز خطا نبوده و حتی ممکن است با وجود صحت مراحل نصبی نیز دچار اختلال گردند. رفع ایرادات مرتبط به نصب درایورهای لپ تاپ سونی یکی از خدمات تخصصی قابل ارائه در نمایندگی رسمی لپ تاپ سونی است. کارشناسان مجرب این مرکز با استفاده از دانش به روز خود و به کارگیری تجهیزات کاری پیشرفته چنین مشکلاتی را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع می سازند. در صورت مشاهده ی هرگونه ناکارآمدی در فرآیند نصب درایورهای انواع لپ تاپ های کمپانی محبوب سونی با ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیر لپ تاپ سونی

سونی برند مطرحی در تولید دستگاه های دیجیتال مدرن از جمله لپ تاپ است. لپ تاپ های سونی دستگاه های پیشرفته و باکیفیتی می باشند که قابلیت های فراوانی را عرضه می دارند. این قابلیت های فراوان ممکن است پس از استفاده ی چند ساله دچار اختلالات ساختاری متعددی در دو بخش سخت افزار و نرم افزار سیستم گردند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی به یاری کاربران انواع لپ تاپ های این برند شتافته و تمامی مشکلات این سیستم های رایانه ای را مطابق با پارامترهای استاندارد مرتفع می سازد. خاطر نشان می نماییم که اقدامات تعمیراتی این مجموعه براساس دانش به روز تکنسین های ماهر شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شود.