اشتراک گذاری

نحوه اتصال پلی استیشن 4 به تلویزیون

اگر ps4 دارید و می خواهید آن را به تلویزیون وصل کنید، ادامه مطلب به شما کمک می کند که این کار را به شکل درست و بی نقص انجام دهید. بسته به مدل تلویزیون و نوع و تعداد پورت ها و خروجی ها، باید مراحل و روش های متفاوتی را برای اتصال پلی استیشن 4 به تلویزیون اجرا کنید. اگر تلویزیون شما قدیمی است، این فرایند به شکل متفاوت انجام شده و نیاز به تبدیل دارد. پس از اتصال ps4 سونی به تلویزیون ، باید یک سری تنظیمات خاص را انجام دهید تا کنسول راه اندازی شده و بتوانید از آن استفاده کنید.

البته اتصال ps4 به تلویزیون، به ویژه مدل های جدید که از HDMI پشتیبانی می کنند، کار سختی نیست. این راهنما بیشتر برای آن است که اشتباهی در روند کار مرتکب نشوید و تمامی مراحل را به درستی اجرا کنید. با این حال اگر با مشکل یا ایراد خاصی مواجه شدید، تیم تعمیر پلی استیشن در نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران خدمات و سرویس های مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

نحوه اتصال پلی استیشن 4 به تلویزیون

اتصال ps4 سونی به تلویزیون قدیمی

بسیاری از افراد تصور می کنند که وصل کردن پلی استیشن 4 به تلویزیون های قدیمی امکان پذیر نیست. Ps4 دارای خروجی hdmi است و به همین دلیل ممکن است تصور کنید که تلویزیون های قدیمی گزینه مناسبی برای این کنسول نیستند. اما برای اتصال ps4 سونی به تلویزیون قدیمی ، می توانید از تبدیل های مخصوصی استفاده کنید. تبدیل های HDMI  به AV و نیز HDMI  به  VGA به شما این امکان را می دهند که به راحتی کنسول را به تلویزیون وصل کرده و از بازی کردن با آن لذت ببرید. معمولا بعد از تهیه و وصل کردن تبدیل ها نیاز نیست کار خاصی انجام بدهید و کنسول به تلویزیون وصل می شود.

نحوه اتصال پلی استیشن 4 به تلویزیون

اتصال پلی استیشن به تلویزیون در مدل های ال ای دی و ال سی دی، به مراتب راحت تر از مدل های قدیمی است. کافی است تلویزیون شما پورت HDMI داشته باشد، که تمامی تلویزیون های جدید دارای آن هستند. به این ترتیب می توانید خیلی راحت و تنها با استفاده از یک کابل، کنسول خود را به تلویزیون وصل کنید. مراحل زیر را اجرا کنید تا اتصال پی اس 4 سونی به تلویزیون انجام شود:

  • یک سمت کابل اچ دی ام آی را به پورت HDMI OUT در کنسول متصل کرده و سمت دیگر را به HDMI input تلویزیون خود وصل کنید.
  • کابل برق کنسول را هم وصل کنید.
  • کانکتور سیم برق را به درگاه AC IN پلی استیشن وصل کرده و سمت دو شاخه را هم به یک پریز برق استاندار وصل کنید.
  • در صورت نیاز به اتصال کنسول به اینترنت، کابل اینترنت را به پورت LAN پشت کنسول و سمت دیگر را به مودم یا روتر وصل کنید. (از اتصال بی سیم هم می توانید کمک بگیرید)
  • پس از این که فرایند اتصال ps4 سونی به تلویزیون انجام شد، دسته ها را هم وصل کنید و دستگاه را با زدن دکمه پاور، روشن کنید.
  • زبان را در اولین صفحه انتخاب کنید.
  • پس از اتصال اینترنت، تاریخ و ساعت و سایر بخش ها را نیز تنظیم نمایید.
  • در این مرحله اتصال ps4 سونی به تلویزیون باید ضمن مطالعه شرایط و قوانین استفاده از کنسول، آنها را تایید یا Accept کنید.
  • در نهایت فرایند اتصال ps4 سونی به تلویزیون انجام شده و می توانید بازی های مورد نظرتان را اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − 11 =