اشتراک گذاری

چرا دوربین سونی تصویر ندارد؟

پنل ال سی دی یا نمایشگر دوربین به عنوان مهم‌ترین جزء این دستگاه نه تنها امکان عکاسی کردن را به ما می‌دهد بلکه امکان تماشای تمامی عکس‌هایی که با دوربین گرفته‌ایم را برای ما فراهم می‌کند. با این وجود اگر مشکلی برای ال سی دی دوربین به وجود بیاید، دوربین به دستگاهی بلااستفاده تبدیل خواهد شد. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای ال سی دی دوربین‌ها به وجود می‌آید و همیشه دست عکاسان را توی پوست گردو می‌گذارد، تصویر نداشتن ال سی دی دوربین است. به گونه‌ای که شما دوربین را روشن می‌کنید اما وقتی به ال سی دی آن نگاه می‌کنید جزء تصویری تیره و تاریک هیچ چیز دیگری نمی‌بینید.

بروز چنین مشکلی در دوربین می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که تصمیم داریم در ادامه این مطلب از نمایندگی سونی آن‌ها را بررسی کنیم. پس اگر شما هم با مشکل تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی مواجه شده‌اید و به دنبال دلیل آن می‌گردید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تصویر نداشتن دوربین سونی

علت تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی چیست؟

تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی هم می‌تواند به دلیل وارد شدن ضربه و رطوبت به این دستگاه باشد و هم به دلیل باز و بسته کردن زیاد پنل ال سی دی. البته اگر دوربین شما از نوع دوربین‌های پیشرفته سونی باشد که پنل ال سی دی آن‌ها باز و بسته می‌شود. در ادامه تک تک این دلایل را که موجب عدم نمایش تصویر در ال سی دی دوربین سونی می‌شوند، بررسی خواهیم کرد.

خراب شدن لولا یا کابل پنل ال سی دی دوربین

همانطور که اشاره کردیم یکی از دلایل تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی ، باز و بسته کردن زیاد پنل ال سی دی این دوربین است اما چرا؟ درواقع باز و بسته کردن زیاد پنل ال سی دی آن دسته از دوربین‌های حرفه‌ای سونی که این قابلیت را دارند موجب می‌شود که کابل پنل ال سی دی از داخل دچار قطعی شود یا اینکه لولا پنل ال سی دی خراب شود. بروز هر یک از این مشکلات در دوربین سونی موجب عدم نمایش تصویر در ال سی دی این دوربین می‌شود. بنابراین اگر دوربین شما از قابلیت باز و بسته کردن پنل ال سی دی برخوردار است، سعی کنید خیلی زیاد آن را باز و بسته نکنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: ارورهای دوربین سونی + نحوه برطرف کردن آن ها

وارد شدن ضربه یا فشار سنگین به دوربین

وارد شدن ضربه یا فشار سنگین به دوربین یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی است که موجب تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی می‌شود. البته وارد شدن ضربه به دوربین دیجیتال سونی دو حالت دارد به گونه‌ای که یا ضربه وارد شده به این دستگاه به حدی است که نمایشگر آن دچار شکستگی می‌شود یا ضربه وارد شده به این دستگاه به حدی است که هیچ شکستگی در نمایشگر دوربین ایجاد نمی‌شود اما باز هم دوربین نمی‌تواند هیچ تصویری را نشان دهد. در حالت اول هیچ راهی به جزء تعویض ال سی دی دوربین وجود ندارد اما در حالت دوم که ال سی دی دوربین دچار شکستگی نشده است، احتمال دارد که کابل پنل آن قطع شده باشد. در این صورت می‌توان با رفع قطعی کابل پنل دوربین، مشکل عدم نمایش تصویر در دوربین را برطرف کرد.

نفوذ آب و رطوبت شدید به دوربین

و اما آخرین عاملی که در تصویر نداشتن دوربین دیجیتال سونی دست دارد، نفوذ رطوبت به داخل این دوربین است. متاسفانه اگر دلیل اصلی بروز چنین مشکلی در دوربین شما آبخوردگی آن باشد راهی جزء تعویض ال سی دی دوربین وجود ندارد. در این صورت بهتر است به نمایندگی تعمیرات دوربین سونی مراجعه کنید تا تکنسین‌های این مرکز با دقت بالایی به تعویض پنل نمایشگر دوربین شما بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده − 3 =