اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • داغ شدن دوربین a7S III سونی زودتر از دوربین EOS R5

داغ شدن دوربین a7S III سونی زودتر از دوربین EOS R5

هنوز گزارش‌های مربوط به داغ شدن بیش از اندازه دوربین EOS R5 تمام نشده است که سر و کله گزارش‌های جدیدی مبنی بر داغ شدن دوربین a7S III سونی نیز پیدا شده است. البته این تمام ماجرا نیست! بر اساس این گزارش‌ها دوربین آلفا 7S مارک 3 سونی زودتر از دوربین EOS R5 داغ می‌کند. این مسئله در حالی است که کمپانی سونی مدعی بود از سیستم تهویه ویژه‌ای در دوربین جدیدش استفاده کرده است و به همین دلیل هم داغ نمی‌کند. اما گزارشات کارشناسان تمامی ادعاهای سونی را رد کرده است.

داغ شدن دوربین a7S III سونی

سونی در مقابل کانن؛ گزارشات داغ شدن دوربین a7S III سونی تمامی ادعاهای این کمپانی را رد کرد!

زمانی که خبر پشتیبانی دوربین کانن EOS R5 از فیلم‌برداری 8K منتشر شد، کاربران و طرفداران دوربین‌های کانن هم خوشحال شدند و هم ناراحت. در واقع خوشحالی کاربران به دلیل پشتیبانی دوربین EOS R5 کانن از قابلیت فیلم‌برداری 8K بود و ناراحتی آن‌ها نیز به این دلیل بود که احتمال می‌دانند این دوربین داغ کند چرا که مطلع شده بودند این دوربین فن داخلی ندارد. بررسی کارشناسان نشان داد که نگرانی کاربران و آنچه که فکر می‌کرده‌اند، کاملاً درست بوده است. چرا که کارشناسان متوجه شدند EOS R5  پس از فیلم‌برداری به‌ شدت داغ می‌کند و نمی‌توان برای مدت ‌زمان طولانی از آن استفاده کرد. اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود چرا که گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که مشکل داغی ESO R5 فراتر از تصورات است و این دوربین در محیط خارجی و در هوای معمولی تابستانی نیز  به ‌هنگام عکسبرداری هم شدیدا داغ می‌کند.

در مقابل سونی تصمیم گرفت با استفاده از سیستم تهویه ویژه در دوربین خود یعنی آلفا 7S مارک 3 نسبت به کانن که هیچ فن داخلی در دوربین خود قرار نداده بود، پیشی بگیرد. به همین دلیل سونی در جریان برگزاری مراسم آنلاین مربو‌ط ‌به معرفی دوربین آلفا ۷ اس مارک ۳ به سیستم تهویه‌ی ویژه‌ این دوربین اشاره کرد که طبق ادعای این شرکت قرار بود مانع داغ شدن دوربین a7S III سونی شود. سونی در مراسم خود خیلی خودش را به آن طرف و این طرف کوبید تا به ‌صورت غیرمستقیم اعلام کند که دوربین جدیدش برخلاف  EOS R5، بیش از حد داغ نمی‌شود. اما گزارشات کارشناسان چیز دیگری را نشان می‌دهد و تمام گفته‌های سونی را در مورد دوربین جدیدش رد می‌کند.

همه چیز از ویدئویی که واتسون در یوتیوب منتشر کرد شروع شد!

تمامی بحث‌هایی که کاربران درباره‌ داغ شدن دوربین a7S III سونی داشتند از ویدئویی که واتسون در یوتیوب منتشر کرد آغاز شد. دن واتسون  سابقه‌ خوبی در زمینه‌ بررسی دقیق دوربین دارد و در یوتیوب فعالیت می‌کند به همین دلیل  بررسی همه‌ جانبه دوربین a7S III سونی را آغاز کرده و ویدئویی جدید در این زمینه منتشر کرده است. این ویدئو حاوی مقایسه دوربین EOS R5 کانن با دوربین آلفا a7S سونی مارک 3 و آزمایش داغی بیش از حد این دو دوربین بود. ویدئو واتسون نشان می‌داد که دوربین‌های سونی و کانن در محیط‌های داخلی عملکردی شبیه به ادعاهای مطرح‌شده توسط این شرکت‌ها دارند. به گونه‌ای که دوربین‌های مورد بحث می‌توانند در محیط‌های سربسته بیش از یک ساعت ویدئوی 4K  را با نرخ ۶۰ فریم‌ بر‌ثانیه به ‌صورت داخلی ضبط کنند و دچار هیچ‌گونه مشکل داغی بیش از حدی نشوند.

به همین دلیل تا اینجای کار هیچ‌چیز غیرعادی نبود اما هنگامی که دن واتسون دوربین‌ها را به محیط‌های روباز برد اتفاقات جالبی افتاد. به گونه‌ای که دوربین سونی هنگام فیلم‌برداری 4K در شرایط محیطی مشابه با  EOS R5، سریع‌تر از این پرچم‌دار دچار داغیِ بیش از اندازه شد. علاوه‌بر این دوربین سونی در این شرایط ۲۳ دقیقه‌ مداوم ویدئو ضبط کرد، درحالی‌ که EOS R5  توانست در همین شرایط ۲۵ دقیقه ویدئو ضبط کند. یکی دیگر از کارشناسان دوربین با نام هیو براونستون نیز این گفته‌ها را تأیید می‌کند و می‌گوید هنگام بررسی دوربین‌های سونی و کانن با شرایط مشابه مواجه شده است.

هیو براونستون گفته است: “ما متوجه شدیم اگر a7S III را به ‌مدت سه دقیقه درکنار دریچه‌ تهویه‌ هوا قرار دهیم، همه ‌چیز به‌حالت عادی برمی‌گردد. با همه‌ی این‌ها، هنگامی که می‌خواهیم سراغ فیلم‌برداری 4K در محیط روباز برویم با بلاتکلیفی‌ داغ شدن دوربین a7S III سونی مواجه می‌شویم”.

جدیدترین اخبار سونی را در وب سایت سونی سرویس دنبال کنید

نمایندگی رسمی سونی علاوه‌بر اینکه از کارشناسان و تکنسین‌های خبره‌ای برخوردار است که خدمات فروش و پس از فروش انواع محصولات سونی را به کاربران و مشتریان ارائه می‌دهند، دارای تیمی از نویسندگان مجرب است که جدیدترین و به‌روزترین اخبار کمپانی سونی را گردآوری کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این وجود اگر به اخبار برند سونی و محصولاتی که این کمپانی طراحی و تولید می‌کند، علاقه‌مند هستید بخش اخبار این وب سایت را از دست ندهید.