اشتراک گذاری

تعمیر نوت بوک سونی

 • دلیل نمایش خطوط افقی و عمودی بر روی نمایشگر نوت بوک سونی چیست؟
 • علت از کار افتادن کل کیبورد نوت بوک سونی چیست؟
 • چرا نوت بوک سونی بوت نمی شود؟
 • چرا تصاویر به صورت کند و بی کیفیت در لپ تاپ نمایش داده می شوند؟
 • چرا هیچ برنامه ای روی سیستم نصب نمی شود؟
 • چرا لپ تاپ مدام ریستارت می شود؟

تمامی این موارد از رایج ترین مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری نوت بوک سونی هستند که اکثر کاربران با آن ها مواجه شده اند. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در این سیستم مواجه شده اید اما نمی دانید چطور و چگونه باید آن ها را رفع کنید، تنها کافیست که سیستم خود را به نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید؛ تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق، به تعمیر یا تعویض قطعه معیوب شده بپردازند یا اگر مشکل لپ تاپ نرم افزاری است آن را در سریع ترین زمان ممکن برطرف کنند. در ادامه شما را با خدمات نرم افزاری و سخت افزاری که این مرکز به کاربران نوت بوک های سونی ارائه می دهد، آشنا خواهیم کرد.

خدمات سخت افزاری تعمیر نوت بوک سونی

 • تعویض صفحه نمایش
 • شکستگی و ترک خوردگی ال سی دی لپ تاپ
 • تغییر رنگ در یک قسمت از ال سی دی
 • ایجاد یک نقطه بزرگ، سیاه رنگ در یک قسمت از ال سی دی
 • به وجود آمدن خطوط افقی و عمودی در قسمت های مختلف تصویر
 • پیکسل سوختگی
 • شکستگی کامل نمایشگر لپ تاپ و نداشتن نور

بروز هر یک این مشکلات نشان دهنده خرابی ال سی دی نوت بوک سونی است؛ که یا به دلیل وارد شدن ضربه به صفحه نمایش لپ تاپ چنین مشکلاتی به وجود می آید یا به دلیل نفوذ رطوبت به آن. درصورتی که با هر یک از این مشکلات در نوت بوک سونی مواجه شدید، بهتر است این دستگاه را جهت عیب یابی و تعمیر به نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق، اگر امکان تعمیر ال سی دی نوت بوک وجود داشت آن را تعمیر می کنند؛ در غیر این صورت آن را مورد تعویض قرار میدهند اما اکثر اوقات امکان تعمیر صفحه نمایش نوت بوک وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد.

تعمیر نوت بوک سونی

تعمیر و تعویض کیبورد نوت بوک

 • خرابی کیبورد به دو شکل خودش را نشان می دهد:
 • گاهی اوقات یک یا چند کلید کیبورد از کار می افتند.
 • گاهی اوقات هم کل کیبورد لپ تاپ به صورت کامل از کار می افتد.

در حالت اول، به احتمال زیاد رطوبت به داخل کیبورد لپ تاپ نفوذ کرده و موجب شده است که برخی از کلیدهای آن از کار بیفتند؛ که متاسفانه در این حالت کم کم همه کلیدهای کیبورد لپ تاپ به دلیل آسیب دیدگی مدار چاپی کیبورد از کار میفتند و راهی جز تعویض کل کیبورد لپ تاپ نخواهد بود. در حالت دوم که کل کیبورد لپ تاپ از کار می افتد نیز به احتمال زیاد آبخوردگی کیبورد، عامل اصلی آسیب دیدگی است و شدت آبخوردگی کیبورد سیستم به حدی بوده است که مدار چاپی آن همان ابتدا کاملا از کار افتاده است؛ البته گاهی اوقات نصب نبودن درایور کیبورد لپ تاپ موجب می شود که به طور کامل از کار بیفتد. پس بهتر است سری به دیوایس منیجر بزنید و مطمئن شوید که درایور کیبورد لپ تاپ نصب است یا خیر.

تعمیر کارت گرافیک نوت بوک

 • تاریک شدن صفحه نمایش لپ تاپ بعد از نمایش لوگوی سونی
 • عدم نمایش تصویر بعد از روشن شدن نوت بوک
 • کند شدن نمایش تصاویر
 • نمایش تصاویر به صورت بی کیفیت
 • نمایش خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش لپ تاپ

بروز هر یک از این مشکلات در نوت بوک سونی نشان دهنده بروز مشکل در کارت گرافیک این سیستم است؛ که به احتمال زیاد به دلیل اجرای بازی های سنگین بر روی سیستم است. منظور از اجرای بازی های سنگین، بازی هایی است که پیش نیاز آن ها خیلی بالاتر از قدرت سخت افزاری لپ تاپ و به ویژه قدرت کارت گرافیک لپ تاپ است؛ که به مرور زمان موجب ضعیف شدن کارت گرافیک این سیستم می شود.

تعمیر و ارتقا هارد نوت بوک

 • ناپدید شدن اطلاعات لپ تاپ
 • بوت نشدن نوت بوک
 • کند شدن شدید سرعت لپ تاپ
 • نمایش صفحه آبی مرگ ویندوز
 • شنیده شدن صداهایی مثل کلیک و غژ غژ از لپ تاپ

متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات در نوت بوک سونی، نشان می دهد که این سیستم با مشکلی در هارد خود مواجه شده است؛ به گونه ای که هارد آن نیاز به تعمیر دارد و درصورتی که قابل تعمیر نباشد، باید مورد تعویض قرار بگیرد. عوامل متعددی در خراب شدن هارد لپ تاپ دست دارند که شامل: ویروسی شدن لپ تاپ، وارد شدن ضربه شدید به لپ تاپ، بروز نوسان برق و آبخوردگی لپ تاپ می باشند. اگر شما هم با هر یک از علائم خرابی هارد لپ تاپ مواجه شده اید، بهتر است بدون کوچکترین دستکاری، لپ تاپ خود را خاموش کرده و آن را جهت عیب یابی و تعمیر هارد به نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی علاوه بر ارائه خدمات تعمیر هارد لپ تاپ، خدمات ارتقا هارد لپ تاپ را نیز به کاربران ارائه می دهد. با این وجود اگر تصمیم دارید فضای ذخیره سازی لپ تاپ خود را افزایش دهید، می توانید پروسه ارتقا هارد نوت بوک سونی را به تکنسین های این مرکز واگذار کنید.

 • تعمیر و ارتقا رم نوت بوک

 • کند شدن شدید سرعت لپ تاپ
 • کرش کردن های تصادفی و گاه و بی گاه
 • شناخته نشدن کارت گرافیک توسط سیستم
 • باز نشدن هیچ یک از فایل ها
 • عدم نمایش درست مقدار رم در سیستم

هر کدام از این مشکلات در نوت بوک سونی، نشان دهنده بروز مشکل در رم این سیستم می باشند. مهم ترین عاملی که موجب خراب شدن و آسیب دیدگی رم لپ تاپ می شود، گرما است. درصورتی که فن لپ تاپ به هر دلیلی از کار بیفتد و نتواند گرمای ناشی از فعالیت هر یک از قطعات این دستگاه به ویژه CPU آن را مهار کند، گرمای بیش از اندازه ای که در لپ تاپ موجود است، مستقیما به رم آن آسیب وارد می کند. اگر شما هم با هر یک از مشکلاتی که با خراب شدن رم لپ تاپ به وجود می آیند، دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است لپ تاپ خود را جهت عیب یابی و تعمیر رم به نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید.

علاوه بر این اگر چند سالی است که از نوت بوک سونی استفاده می کنید و با کندی سرعت در این دستگاه به دلیل حجم بالای نرم افزارها و اطلاعات مواجه شده اید؛ به همین دلیل تصمیم دارید با ارتقا رم لپ تاپ، سرعت اجرای برنامه ها در این سیستم را افزایش دهید نیز می توانید از خدمات ارتقا رم لپ تاپ توسط تکنسین های نمایندگی لپ تاپ سونی استفاده کنید.

خدمات نرم افزاری تعمیر نوت بوک سونی

 • رفع مشکل بوت نشدن نوت بوک

بوت نشدن نوت بوک اکثر اوقات به دلایل نرم افزاری مانند: ویروسی شدن لپ تاپ به دلیل نصب بدافزارها بر روی آن، عدم بروزرسانی سیستم عامل، بهم ریختن تنظیمات بایوس و … است؛ منتهی همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات هم به دلیل خراب شدن هارد لپ تاپ است؛ البته این حالت زمانی رخ می دهد که ضربه سنگینی به لپ تاپ وارد شده باشد. در کل بهتر است درصورت بوت نشدن نوت بوک از طریق Safe Mode سیستم خود را بوت کنید و ویندوز آن را بروزرسانی کنید. اگر مشکل حل نشد، سیستم عامل آن را با یک آنتی ویروس اورجینال ویروس کشی کنید و تمامی بدافزارهایی که بر روی لپ تاپ خود دارید را حذف کنید.


 • برطرف کردن مشکل نصب نشدن برنامه روی نوت بوک

یکی از آزاردهنده ترین مشکلات نرم افزاری نوت بوک سونی، نصب نشدن برنامه روی آن است؛ که یا مشکل از آپدیت نبودن سیستم عامل آن است یا بایوس آن. با این وجود اگر با چنین مشکلی بر روی نوت بوک سونی مواجه شدید، ابتدا سیستم عامل این لپ تاپ را آپدیت کنید و اگر این مشکل برطرف نشد، بایوس لپ تاپ را نیز آپدیت کنید. اگر با بروزرسانی تنظیمات بایوس لپ تاپ و تنظیمات آن آشنایی ندارید، می توانید رفع مشکل نصب نشدن برنامه روی سیستم خود را به تکنسین های نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید.


 • رفع مشکل ریستارت شدن سیستم

گاهی اوقات با وجود اینکه لپ تاپ روشن شده و بوت می شود، بلافاصله ریستارت می شود؛ اینگونه ریستارت های ناگهانی نشان می دهد که لپ تاپ با یک اختلال نرم افزاری مواجه شده است؛ که به احتمال زیاد به دلیل ویروسی شدن لپ تاپ به دلیل نصب بدافزارها، نصب ناقص ویندوز به دلیل بروز مشکل هنگام نصب آن مانند: تمام شدن شارژ باتری لپ تاپ و … می باشد.

اگر بعد از اینکه نرم افزاری از سایتی نامعتبر دانلود و بر روی سیستم خود نصب کردید با مشکل ریستارت شدن آن مواجه شدید، بهتر است آن نرم افزار را از روی سیستم خود حذف کرده و یک بار آن را با ویروس کشی کنید. اگر حین نصب ویندوز مشکلی به وجود آمد و نصب آن نصف نیمه ماند نیز بهتر یک بار دیگر از اول ویندوز سیستم خود را به شیوه درست نصب کنید.


 • برطرف کردن مشکل وصل نشدن دستگاه به وای فای

یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثر کاربران لپ تاپ با آن مواجه می شوند، وصل نشدن لپ تاپ به وای فای است. در این حالت ابتدا باید مطمئن شوید که تنها لپ تاپ شما نمی تواند به وای فای وصل شود یا اینکه هیچ یک از دیوایس هایی که از آن ها استفاده می کنید، نمی توانند به وای فای وصل شوند. اگر هیچ یک از دیوایس های شما به وای فای وصل نشوند، یعنی مشکل از اینترنت شماست؛ اما اگر تنها لپ تاپ شما به وای فای وصل نمی شود یعنی اینکه مشکل از این سیستم است؛ به گونه ای که یا درایور وای فای آن نصب نیست یا تنظیمات لازم برای اتصال به اینترنت بر روی آن انجام نشده است.

ابتدا از طریق دیوایس منیجر مطمئن شوید که درایور وای فای لپ تاپ بر روی لپ تاپ شما نصب است یا خیر. اگر درایور وای فای بر روی سیستم شما نصب نبود آن را نصب کنید اگر هم نصب بود، لپ تاپ خود را به نمایندگی تعمیر نوت بوک سونی بسپارید تا تکنسین های این مرکز تنظیمات لازم برای اتصال لپ تاپ به وای فای را بر روی آن اعمال کنند.

 مواردی که در بخش تعمیر نوت بوک سونی قابل بررسی است:

تعویض انواع چیپ ( Northbridge , Southbridge , VGA ) نوت بوک سونی
رفع مشکلات مدار SOUND نوت بوک سونی و رفع مشکلات مدار LAN نوت بوک سونی
رفع مشکلات مدار RTC نوت بوک سونی و رفع مشکلات مدار CLOCK نوت بوک سونی
رفع مشکلات مدار POWERING نوت بوک سونی

تعمیر لپ تاپ سونی تعمیر لپ تاپ sonyتعمیر نوت بوک سونی رفع مشکلات مدار PWM نوت بوک سونی
رفع مشکلات مدار تامین کننده ولتاژ CPU نوت بوک سونی
رفع مشکلات مدار باک شارژر نوت بوک سونی
تعمیر گرافیگ ، چیپ شمالی و جنوبی نوت بوک سونی و همچنین جریان کشی نوت بوک سونی
تعمیرات هارد دیسک نوت بوک سونی ( مکانیکی و الکترونیکی ) سیلندر ، برد و . . .
رفع بدسکتور نوت بوک سونی
بازیابی اطلاعات نوت بوک سونی
تست سلامت انواع هارد دیسک نوت بوک سونی
تعمیرات فوق تخصصی انواع درایو های نوری نوت بوک سونی ( رفع مشکلات مکانیکی و الکترونیکی )
تعمیرات باتری انواع نوت بوک سونی ( تعویض سلول جهت رفع مشکل تخلیه سریع باتری و تعمیر برد جهت رفع مشکلاتی از قبیل عدم برقراری ارتباط با دستگاه و … )

باز کردن قفل ( Bios ) انواع نوت بوک سونی یا به اصطلاح برداشتن پسورد بایوس و همچنین بروز رسانی تعمیر لپ تاپ سونیانواع بایوس نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع مودم نوت بوک سونی (Modem )
تعمیرات گرافیگ نوت بوک سونی و در صورت لزوم تعویض چیپ گرافیگ نوت بوک سونی (VGA)
ارائه خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض LCD و LED انواع نوت بوک سونی ( نوت بوک )
تعمیرات تخصصی انواع شارژر نوت بوک سونی ( آداپتور لپ تاپ )
تعمیر و تعویض وایرلس نوت بوک سونی ( wifi)
تعمیر و تعویض بلوتوث انواع نوت بوک سونی ( bt )
تست کامل قطعات الکترونیکی لپ تاپ سونی و در صورت لزوم تعویض آنها ( مقاومت ها / خازن ها / دیود ها / ترانزیستور ها / فت ها و … )

نمایندگی سونی سرویستست کامل هارد نوت بوک سونی از لحاظ سلامت سیلندر و مکانیک هارد در تمامی نوت بوک های سونی
تست کامل LCD و LED نوت بوک سونی جهت جلوگیری از سوختگی پیکسل ،ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات مختلف های ولتاژ و …
تست کامل فرکانس های مختلف و ولتاژگیری از کلیه قطعات الکتریکی نوت بوک سونی جهت اطمینان از تقسیم جریان صحیح و رفع اشکالات .
بررسی و کنترل کلیه اجزای رایانه شامل : اتصالات ، فن ها ، درایوهای نوری ، منبع تغذیه و کابلهای اتصال نوت بوک سونی
کنترل ولتاژ کلیه مدارهای الکترونیکی مادربرد ، کارت گرافیک ، مودم ، پاور و غیره نوت بوک سونی
روغن کاری کلیه فن ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک نوت بوک سونی
تخلیه گرد و غبار از کلیه منافذ ورودی هوا به داخل نوت بوک سونی

تعمیر نوت بوک سونی

تعمیر نوت بوک سونی در مواقع روشن نشدن دستگاه که به اصطلاح به آن No power می گویند.
تعمیر نوت بوک سونی در مواقعی که روشن می شود ولی بوت نمی شود . ( Power but no boot)
تعمیر نوت بوک سونی بخاطر ندادن تصویر از پورتهای مختلف و LCD لپ تاپ که معمولا مربوط به گرافیک لپ تاپ می باشد .
تعمیرات نوت بوک سونی  در خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ در حین انجام کار ( Random power off )
تعمیرات نوت بوک سونی بابت دمای بالای لپ تاپ تا حدی که باعث هنگ کردن نوت بوک می شود (Over Heat )
تعمیر نوت بوک سونی  بابت رفع مشکلات باتری (Battery charging problem )

تعمیر  نوت بوک سونی جهت مشکلی همچون نداشتن خروجی صدا (No Sound )
تعمیر  نوت بوک سونی بدلیل مشکلاتی از قبیل تغذیه نادرست و خرابی مدار باکها
تعمیر  نوت بوک سونی به دلیل ریختن مایعات بر روی آن
تعمیر  نوت بوک سونی به دلیل سقوط لپ تاپ به درون مایعات
تعمیر  نوت بوک سونی به دلیل مشکلاتی همچون خرابی چیپ رگیولاتور پاور( Bad power regulator chips)
تعمیر  نوت بوک سونی به علت بروز مشکلاتی همچون عدم برقراری مادربرد با کلیه قطعات اینترنال و تعمیر لپ تاپ sonyاکسترنال
تعمیر نوت بوک سونی به دلیل عدم برقراری ارتباط یک usb و یا چندین usb نوت بوک ( خرابی usbها )
تعمیر نوت بوک سونی بابت مشکلاتی همچون کم نوری صفحه (LCD dimming)
تعمیر نوت بوک سونی بابت مشکلاتی همچون پرش ال سی دی نوت بوک سونی (LCD flickering ) ، تعمیر نوت بوک سونی بابت مشکلاتی همچون شکستگی ال سی دی نوت بوک سونی(Broken Screen ) ، خطوطی عمود و افقی بر روی صفحه نمایشگر (Vertical/Horizontal stripes )و …
تعمیر نوت بوک سونی به دلیل خرابی wifi / modem / BT و …
تعمیر نوت بوک سونی بدلیل خرابی اینورترها و بروز مشکلات در تصویر (Bad Inverter ) و …
تعمیر نوت بوک سونی بابت بروز مشکلاتی در چیپ ها از قبیل قلع مردگی که اقدام به ریبال چیپ مورد نظر می نماییم و یا بروز مشکلاتی در تغذیه چیپ مورد نظر که اقدام به شناسایی مدار باک مورد نظر و تعویض قطعه معیوب می نماییم.
تعمیر نوت بوک سونی به دلیل بالا رفتن دمای چیپ در مادربرد لپ تاپ (Bad thermal chips) و …
تعمیر نوت بوک سونی بابت مشکلاتی همچون خرابی سیلندر ، برد .

مشکلات مربوط به پاور و عیب یابی و تعمیر آنها
تعمیر جک پاور نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض مادربورد سونی
مشکلات مربوط به کار نکردن کیبورد و عیب یابی و تعمیر آن
تعویض کیبورد و تاچ نوت بوک سونی
تعویض LCD شکسته نوت بوک سونی
رفع مشکل بوت نشدن نوت بوک سونی
تعمیر کاور LCD نوت بوک سونی
رفع مشکل کار نکردن Tuchpad نوت بوک سونی
رفع مشکل آب خوردگی نوت بوک سونی
رفع مشکلاتی که کیبورد در اثر ورود چای یا مایعات دیگر پیدا می کند.
تعویض انواع قطعات الکترونیکی ( خازن – مقاومت – دیود – ترانزیستور – فت – ماسفت – کریستال و… ) نوت بوک سونی
ولتاژهای مهم ونحوه عیب یابی آنها
عیب یابی انواع IO – SOUTH BRIDGE -NORTH BRIDGE – CPU SOCKET
تعمیر و تعویض انواع درایو نوری DVD-RW  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع سی پی یو CPU  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع مادربرد MAINBOARD  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع رم RAM  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع موس لمسی TOUCH PAD  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع فن سی پی یو CPU FAN نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع کارت شبکه LAN  نوت بوک سونی

تعمیر برد الکترونیکی هارددیسک
تعمیر و تعویض انواع کارت شبکه بی سیم WIFI  نوت بوک سونی
تعمیر و تعویض انواع وب کم WEBCAM  نوت بوک سونی
تعمیر انواع آداپتور CHARGER  نوت بوک سونی
پروگرام کردن انواع بایوس BIOS PROGRAM  نوت بوک سونی
ارتقا انواع سی پی یو CPU UPGRADE نوت بوک سونی
ارتقا انوع رم RAM UPGRADE  نوت بوک سونی
نصب و راه اندازی انواع ویندوز XP – VISTA – 7-8  نوت بوک سونی
نصب و راه اندازی انواع درایور  نوت بوک سونی
عیب یابی عدم نصب ویندوز – هنگ کردن – تصویر ندادن NOT BOOT- روشن نشدن NO POWER
رفع نواقص ناشی از شکستگی انواع نوت بوک سونی
رفع مشکلاتی نظیر : به هم خوردگی رنگ تاریک شدن تصویر خطوط رنگی روی تصویر
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که روشن نمیشوند
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی روشن میشوند ولی تصویر ندارند.
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که روشن میشوند اما بعد از جند ثانیه خاموش میشوند.
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که شارژ نمی کنند.
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که HANG میکنند.
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که RESET میشوند.
عیب یابی انواع نوت بوک های سونی که روشن میشوند ولی تصویر ندارند و بوق میزنند .