اشتراک گذاری

تعمیر لپ تاپ vaio

لپ تاپ های سونی از لپ تاپ های باکیفیت بازار هستند اما زمانی که رفتار دوستانه ای با آن ها نمی شود، کاربران را با یکسری مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مواجه می کنند؛ که از مهم ترین آن ها می توان به وصل نشدن لپ تاپ به وای فای، ریستارت شدن خودکار، هنگ کردن، بوت نشدن، روشن نشدن و … اشاره کرد. درصورتی که شما هم با مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری در لپ تاپ سونی مواجه شده اید و نمی دانید که چگونه باید آن ها را رفع کنید، می توانید عیب یابی و تعمیر لپ تاپ Vaio را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی بسپارید. در ادامه شما را با خدماتی که این مرکز در زمینه تعمیر لپ تاپ سونی به کاربران این سیستم ارائه می دهد، آشنا خواهیم کرد.

رفع مشکلات نرم افزاری لپ تاپ Vaio

 • وصل نشدن لپ تاپ وایو به وای فای

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ وایو، وصل نشدن این لپ تاپ به وای فای است. اگر شما هم با چنین مشکلی در این دستگاه مواجه شده اید، اول از همه باید به این مسئله توجه کنید که لپ تاپ شما تنها لپ تاپی است که به اینترنت وصل نمی شود یا اینکه هیچ یک از دیوایس های شما به اینترنت وصل نمی شوند. حالت اول نشان می دهد که مشکل از لپ تاپ شماست اما حالت دوم نشان می دهد که مشکل از وای فای شماست.

اگر لپ تاپ شما، تنها دیوایسی است که نمی تواند به وای فای وصل شود، اول از همه باید از طریق دیوایس منیجر، از نصب بودن درایور وای فای آن مطمئن شوید و اگر نصب نبود آن را نصب کنید. اگر باز هم مشکل وصل نشدن لپ تاپ Vaio به وای فای برطرف نشد، بهتر است این دستگاه را جهت اعمال یکسری تنظیمات بر روی آن به نمایندگی تعمیر لپ تاپ Vaio بسپارید.

تعمیر لپ تاپ Vaio
 • ریستارت شدن خودکار لپ تاپ Vaio

ویروسی شدن لپ تاپ وایو، نصب بدافزارها بر روی آن، نصب ناقص ویندوز و … از عواملی هستند که منجر به ریستارت شدن خودکار لپ تاپ Vaio می شوند. با این وجود اگر با مشکل ریستارت شدن خودکار این دستگاه مواجه شده اید، اول از همه باید با نصب یک آنتی ویروس اورجینال بر روی لپ تاپ خود یک بار این دستگاه را اسکن کنید و مطمئن شوید هیچ ویروسی بر روی آن وجود ندارد.

سپس هر نرم افزاری که از وب سایتی نامعتبر دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب کرده اید را از روی آن حذف کنید. اگر حین نصب ویندوز با بروز مشکلی مانند تمام شدن شارژ باتری لپ تاپ، مواجه شدید و پروسه نصب ویندوز بر روی آن نیمه کاره ماند، یک بار دیگر ویندوز را به شیوه درست بر روی سیستم خود نصب کنید.


 • بوت نشدن لپ تاپ سونی

عوامل متعددی در بوت نشدن لپ تاپ سونی دست دارند، منتهی از مهم ترین آن ها می توان به استفاده طولانی مدت از یک ویندوز قدیمی که آن را آپدیت نکرده اید و بهم ریختن تنظیمات بایوس اشاره کرد. اگر چنین مشکلی گریبانگیر لپ تاپ شما هم شده، بهتر است که از طریق Safe Mode سیستم خود را بوت کرده و ویندوز خود را آپدیت کنید. اگر با این روش باز هم با مشکل بوت نشدن سیستم خود مواجه شدید، بهتر است که لپ تاپ خود را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ Vaio بسپارید تا تکنسین های این مرکز با بررسی تنظیمات بایوس مشکل بوت نشدن این دستگاه را برطرف کنند.


 • نصب نشدن نرم افزارها و سیستم عامل جدید بر روی لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری که اکثر کاربران لپ تاپ وایو با آن مواجه می شوند، نصب نشدن نرم افزارها و سیستم عامل جدید بر روی این سیستم است؛ که اکثر اوقات به دلیل آپدیت نبودن سیستم عامل و بایوس لپ تاپ است. به همین دلیل توصیه می شود که درصورت بروز چنین مشکلی، سیستم عامل و بایوس لپ تاپ Vaio را بروزرسانی کنید. اگر با نحوه آپدیت سیستم عامل یا بایوس این لپ تاپ آشنایی ندارید، می توانید لپ تاپ خود را به نمایندگی لپ تاپ سونی بسپارید.

رفع مشکلات سخت افزاری لپ تاپ Vaio

 • تغییر رنگ در یک قسمت از صفحه نمایش لپ تاپ وایو

مشکل تغییر رنگ در یک قسمت از صفحه نمایش لپ تاپ وایو، نشان می دهد که پنل نمایشگر این دستگاه آسیب دیده است؛ که اکثر اوقات قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد. پنل نمایشگر لپ تاپ اکثر اوقات به دلیل وارد شدن ضربه شدید به صفحه نمایش این دستگاه دچار آسیب دیدگی می شود. اگر شما هم با چنین مشکلی در لپ تاپ خود مواجه شده اید، بهتر است این دستگاه را به تکنسین های نمایندگی تعمیر لپ تاپ Vaio بسپارید تا نمایشگر آن را مورد عیب یابی قرار دهند و اگر قابل تعمیر نبود آن را مورد تعویض قرار دهند.

 • از کار افتادن کل کیبورد لپ تاپ Viao

یکی از مشکلات سخت افزاری لپ تاپ وایو که برای برخی از کاربران این دستگاه به وجود می آید، از کار افتادن کل کیبورد این دستگاه است. با وجود اینکه گاهی اوقات بروز چنین مشکلی به دلیل نصب نبودن درایور کیبورد بر روی سیستم است اما اکثر اوقات به دلیل وارد شدن رطوبت به کیبورد لپ تاپ و آسیب دیدن مدار چاپی کیبورد است. در این حالت نیز راهی جز تعویض کیبورد لپ تاپ به صورت کامل وجود دارد.

 • هنگ کردن مداوم لپ تاپ سونی

گاهی اوقات هنگ کردن لپ تاپ سونی به دلیل بروز اختلالات نرم افزاری روی این سیستم است از ویروسی شدن لپ تاپ گرفته تا نصب بدافزار بر روی آن، نصب نرم افزارها و بازی های سنگین روی لپ تاپ و … ؛ اما اگر هنگ کردن لپ تاپ به یک مشکل مداوم تبدیل شده باشد تا حدی که به شما اجازه انجام هیچ کاری با لپ تاپ را ندهد، باید به بروز یک مشکل سخت افزاری جدی در این دستگاه که اکثر اوقات ریشه در خرابی هارد لپ تاپ دارد، شک کنید. وارد شدن ضربه به لپ تاپ، مهم ترین عاملی است که موجب خرابی هارد لپ تاپ می شود.

بنابراین اگر بعد از وارد شدن ضربه به لپ تاپ، شاهد هنگ کردن دائمی آن بودید یعنی اینکه به هارد آن آسیب جدی وارد شده است. در این حالت بهتر است بدون اینکه لپ تاپ خود را دستکاری کنید، این دستگاه را جهت عیب یابی هارد به نمایندگی تعمیر لپ تاپ Vaio بسپارید.

 • روشن نشدن لپ تاپ وایو

میرسیم به حادترین مشکل سخت افزاری لپ تاپ، یعنی روشن نشدن این دستگاه که می تواند یقه هر کاربری را بگیرد. روشن نشدن لپ تاپ سونی یا به دلیل خراب شدن مین برد یعنی برد اصلی لپ تاپ وایو است یا به دلیل خراب شدن برد پاور یعنی همان منبع تغذیه لپ تاپ. نقش مین برد، تعیین مسئولیت هر یک از قطعات لپ تاپ و برقراری ارتباط بین آن هاست، نقش برد پاور لپ تاپ نیز تامین برق مورد نیاز این دستگاه است. زمانی که منبع تغذیه جریان برق شهری را دریافت می کند، آن را به جریان برق مورد نیاز سیستم تبدیل می کند و از طریق مین برد به تمامی بخش های لپ تاپ انتقال می دهد؛

به همین دلیل اگر جریان برق نوسان داشته باشد هم منبع تغذیه آسیب می بیند و هم مین برد لپ تاپ و همین مسئله موجب می شود که لپ تاپ روشن نشود یا اینکه ناگهان خاموش شود. البته عوامل دیگری مانند نفوذ رطوبت به لپ تاپ و وارد شدن ضربه به آن می توانند موجب آسیب دیدگی مین برد این سیستم و روشن نشدن آن شوند. در کل برای جلوگیری از خراب شدن برد پاور و مین برد لپ تاپ، این دستگاه را حین شارژ کردن به محافظ برق متصل کنید و از ورود ضربه و رطوبت به آن جلوگیری کنید.

 خدمات تعمیر لپ تاپ vaio

تعویض انواع چیپ ( Northbridge , Southbridge , VGA ) لپ تاپ vaio
رفع مشکلات مدار SOUND لپ تاپ vaio و رفع مشکلات مدار LAN لپ تاپvaio
رفع مشکلات مدار RTC لپ تاپ vaioو رفع مشکلات مدار CLOCK لپ تاپ vaio
رفع مشکلات مدار POWERING لپ تاپ vaio

تعمیر لپ تاپ سونی تعمیر لپ تاپ sonyتعمیر لپ تاپ وایو رفع مشکلات مدار PWM لپ تاپ vaio
رفع مشکلات مدار تامین کننده ولتاژ CPU لپ تاپ vaio
رفع مشکلات مدار باک شارژر لپ تاپ vaio
تعمیر گرافیگ ، چیپ شمالی و جنوبی لپ تاپ vaio و همچنین جریان کشی لپ تاپ vaio
تعمیرات هارد دیسک لپ تاپ vaio ( مکانیکی و الکترونیکی ) سیلندر ، برد و . . .
رفع بدسکتور لپ تاپ vaio
بازیابی اطلاعات لپ تاپ vaio
تست سلامت انواع هارد دیسک لپ تاپ vaio
تعمیرات فوق تخصصی انواع درایو های نوری لپ تاپ vaio ( رفع مشکلات مکانیکی و الکترونیکی )
تعمیرات باتری انواع لپ تاپ vaio ( تعویض سلول جهت رفع مشکل تخلیه سریع باتری و تعمیر برد جهت رفع مشکلاتی از قبیل عدم برقراری ارتباط با دستگاه و … )

باز کردن قفل ( Bios ) انواع لپ تاپ وایو یا به اصطلاح برداشتن پسورد بایوس و همچنین بروز رسانی تعمیر لپ تاپ سونیانواع بایوس لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع مودم لپ تاپ vaio (Modem )
تعمیرات گرافیگ لپ تاپ vaio و در صورت لزوم تعویض چیپ گرافیگ لپ تاپ vaio (VGA)
ارائه خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض LCD و LED انواع لپ تاپ vaio
تعمیرات تخصصی انواع شارژر لپ تاپ vaio ( آداپتور لپ تاپ )
تعمیر و تعویض وایرلس لپ تاپ vaio ( wifi)
تعمیر و تعویض بلوتوث انواع لپ تاپ vaio ( bt )
تست کامل قطعات الکترونیکی لپ تاپ vaio و در صورت لزوم تعویض آنها ( مقاومت ها / خازن ها / دیود ها / ترانزیستور ها / فت ها و … )

نمایندگی سونی سرویستست کامل هارد لپ تاپ vaio از لحاظ سلامت سیلندر و مکانیک هارد در تمامی لپ تاپ های vaio
تست کامل LCD و LED لپ تاپ vaio جهت جلوگیری از سوختگی پیکسل ،ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات مختلف های ولتاژ و …
تست کامل فرکانس های مختلف و ولتاژگیری از کلیه قطعات الکتریکی لپ تاپ vaio جهت اطمینان از تقسیم جریان صحیح و رفع اشکالات .
بررسی و کنترل کلیه اجزای رایانه شامل : اتصالات ، فن ها ، درایوهای نوری ، منبع تغذیه و کابلهای اتصال لپ تاپ vaio
کنترل ولتاژ کلیه مدارهای الکترونیکی مادربرد ، کارت گرافیک ، مودم ، پاور و غیره لپ تاپ vaio
روغن کاری کلیه فن ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک لپ تاپ vaio
تخلیه گرد و غبار از کلیه منافذ ورودی هوا به داخل لپ تاپ vaio

 •     تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ vaio
 •     تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ vaio
 •     تعمیر کی برد لپ تاپ vaio
 •     تعمیر صفحه لمسی لپ تاپ vaio
 •     ارتقاء لپ تاپ vaio
 •     تعمیر درایو لپ تاپ vaio
 •     تعمیر هارد لپ تاپ vaio
 •     تعمیر قاب شکسته لپ تاپ وvaio
 •     تعمیر بلندگو لپ تاپ vaio
 •     تعمیر لولای شکسته لپ تاپ vaio

تعمیر لپ تاپ vaio در مواقع روشن نشدن دستگاه که به اصطلاح به آن No power می گویند.
تعمیر لپ تاپ vaio در مواقعی که روشن می شود ولی بوت نمی شود . ( Power but no boot)
تعمیر لپ تاپ vaio بخاطر ندادن تصویر از پورتهای مختلف و LCD لپ تاپ که معمولا مربوط به گرافیک لپ تاپ می باشد .
تعمیر لپ تاپ vaio در خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ در حین انجام کار ( Random power off )
تعمیر لپ تاپ vaio بابت دمای بالای لپ تاپ تا حدی که باعث هنگ کردن لپ تاپ می شود (Over Heat )
تعمیر لپ تاپ vaio بابت رفع مشکلات باتری (Battery charging problem )

تعمیر لپ تاپ vaio جهت مشکلی همچون نداشتن خروجی صدا (No Sound )
تعمیر لپ تاپ vaio بدلیل مشکلاتی از قبیل تغذیه نادرست و خرابی مدار باکها
تعمیر لپ تاپ vaio به دلیل ریختن مایعات بر روی آن
تعمیر لپ تاپ vaioبه دلیل سقوط لپ تاپ به درون مایعات
تعمیر لپ تاپ vaio به دلیل مشکلاتی همچون خرابی چیپ رگیولاتور پاور( Bad power regulator chips)
تعمیر لپ تاپ vaio به علت بروز مشکلاتی همچون عدم برقراری مادربرد با کلیه قطعات اینترنال و تعمیر لپ تاپ sonyاکسترنال
تعمیر لپ تاپ vaio به دلیل عدم برقراری ارتباط یک usb و یا چندین usb لپ تاپ ( خرابی usbها )
تعمیر لپ تاپ vaio بابت مشکلاتی همچون کم نوری صفحه (LCD dimming)
تعمیر لپ تاپ vaio بابت مشکلاتی همچون پرش ال سی دی لپ تاپ vaio (LCD flickering ) ، تعمیر لپ تاپ vaio بابت مشکلاتی همچون شکستگی ال سی دی لپ تاپ vaio (Broken Screen ) ، خطوطی عمود و افقی بر روی صفحه نمایشگر (Vertical/Horizontal stripes )و …
تعمیر لپ تاپ vaio به دلیل خرابی wifi / modem / BT و …
تعمیر لپ تاپ vaio بدلیل خرابی اینورترها و بروز مشکلات در تصویر (Bad Inverter ) و …
تعمیر لپ تاپ vaio بابت بروز مشکلاتی در چیپ ها از قبیل قلع مردگی که اقدام به ریبال چیپ مورد نظر می نماییم و یا بروز مشکلاتی در تغذیه چیپ مورد نظر که اقدام به شناسایی مدار باک مورد نظر و تعویض قطعه معیوب می نماییم.
تعمیر لپ تاپ vaio به دلیل بالا رفتن دمای چیپ در مادربرد لپ تاپ (Bad thermal chips) و …
تعمیر لپ تاپ vaio بابت مشکلاتی همچون خرابی سیلندر ، برد .

مشکلات مربوط به پاور و عیب یابی و تعمیر آنها
تعمیر جک پاور لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض مادربرد vaio
مشکلات مربوط به کار نکردن کیبرد و عیب یابی و تعمیر آن
تعویض کیبرد و تاچ لپ تاپ vaio
تعویض LCD شکسته لپ تاپ vaio
رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ vaio
تعمیر کاور LCD لپ تاپ vaio
رفع مشکل کار نکردن Tuchpad لپ تاپ vaio
رفع مشکل آب خوردگی لپ تاپ vaio
رفع مشکلاتی که کیبورد در اثر ورود چای یا مایعات دیگر پیدا می کند.
تعویض انواع قطعات الکترونیکی ( خازن – مقاومت – دیود – ترانزیستور – فت – ماسفت – کریستال و… ) لپ تاپ vaio
ولتاژهای مهم و نحوه عیب یابی آنها
عیب یابی انواع IO – SOUTH BRIDGE -NORTH BRIDGE – CPU SOCKET
تعمیر و تعویض انواع درایو نوری DVD-RW لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع سی پی یو CPU لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع مادربرد MAINBOARD لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع رم RAM لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع موس لمسی TOUCH PAD لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع فن سی پی یو CPU FAN لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع کارت شبکه LAN لپ تاپ vaio

تعمیر برد الکترونیکی هارددیسک
تعمیر و تعویض انواع کارت شبکه بی سیم WIFI لپ تاپ vaio
تعمیر و تعویض انواع وب کم WEBCAM لپ تاپ vaio
تعمیر انواع آداپتور CHARGER لپ تاپ vaio
پروگرام کردن انواع بایوس BIOS PROGRAM لپ تاپ vaio
ارتقا انواع سی پی یو CPU UPGRADE لپ تاپ vaio
ارتقا انوع رم RAM UPGRADE لپ تاپ vaio
نصب و راه اندازی انواع ویندوز XP – VISTA – 7-8 لپ تاپ vaio
نصب و راه اندازی انواع درایور لپ تاپ vaio
عیب یابی عدم نصب ویندوز – هنگ کردن – تصویر ندادن NOT BOOT- روشن نشدن NO POWER
رفع نواقص ناشی از شکستگی انواع لپ تاپ vaio
رفع مشکلاتی نظیر : به هم خوردگی رنگ تاریک شدن تصویر خطوط رنگی روی تصویر
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که روشن نمیشوند
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که روشن میشوند ولی تصویر ندارند.
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که روشن میشوند اما بعد از جند ثانیه خاموش میشوند.
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که شارژ نمی کنند.
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که HANG میکنند.
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که RESET میشوند.
عیب یابی انواع لپ تاپ های vaio که روشن میشوند ولی تصویر ندارند و بوق میزنند .