اشتراک گذاری

علت هنگ کردن لپ تاپ سونی چیست؟

بدترین و آزاردهنده‌ترین مشکلی که حداقل یک بار برای هر یک از کاربران لپ تاپ به وجود آمده است هنگ کردن لپ تاپ است. هنگ کردن و کند شدن سرعت لپ تاپ از آن دسته از مشکلاتی هستند که دلایل زیادی دارند از این‌رو تشخیص اینکه دقیقاً چه چیزی موجب کند شدن سرعت لپ تاپ شده است کمی سخت به نظر می‌رسد. ما در ادامه این مطلب تصمیم داریم علت هنگ کردن لپ تاپ سونی را با اشاره به تمامی مواردی که موجب بروز این مشکل می‌شوند، بررسی کنیم. بنابراین اگر از کاربران لپ تاپ سونی هستید و چند وقتی است که با مشکل هنگ کردن این دستگاه دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید. 

علت هنگ کردن لپ تاپ سونی چیست؟

بررسی علت هنگ کردن لپ تاپ سونی

ویروسی شدن لپ تاپ

شایع‌ترین علت هنگ کردن لپ تاپ سونی، ویروسی شدن این دستگاه است. البته بروز این مشکل تنها برای ویروس‌ها دست گرمی است! چراکه ویروس‌ها گاهی اوقات حتی موجب خاموش شدن لپ تاپ هم می‌شوند. پس نباید آن‌ها را دست کم گرفت. بهتر است برای جلوگیری از ویروسی شدن لپ تاپ تنها از سایت‌های معتبر، نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را دانلود کنید. از طرفی هم حتماً یک آنتی ویروس اورجینال بر روی سیستم خود داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید سیستم خود را اسکن و ویروس‌کشی کنید. اینگونه می‌توانید از شر ویروس‌های مزاحم بر روی سیستم خود خلاص شوید.

اجرای برنامه‌ها یا بازی‌های سنگین بر روی لپ تاپ

بهتر است قبل از نصب هر برنامه و بازی بر روی سیستم خود ابتدا به پیش‌ نیازهای آن برنامه نگاهی بیاندازید و بررسی کنید که سخت‌افزار سیستم شما با برنامه مورد نظر سازگاری دارد یا خیر؟ سپس آن نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید. چراکه گاهی اوقات نصب نرم‌افزارهایی سنگین که با سخت‌افزار لپ تاپ شما سازگاری ندارند موجب هنگ کردن شدید آن می‌شوند. بنابراین اگر به تازگی نرم‌افزاری را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید و با مشکل کند شدن لپ تاپ و هنگ کردن آن خود مواجه شده‌اید بهتر است آن نرم‌افزار یا بازی را از روی سیستم خود حذف کنید.

عدم بروزرسانی درایورهای لپ تاپ

گاهی اوقات هم عدم بروزرسانی درایورهای لپ تاپ به ویژه درایورهایی که نقش راه‌انداز ویندوز را برعهده دارند موجب هنگ کردن لپ تاپ می‌شود. بنابراین بهتر است تمامی درایورهای لپ تاپ خود را بروزرسانی کنید تا از شر مشکل هنگ کردن لپ تاپ خلاص شوید.

خرابی فایل‌های رجیستری ویندوز

بروز مشکل در فایل‌های رجیستری ویندوز دیگر علت هنگ کردن لپ تاپ سونی است که راه حل آن عوض کردن ویندوز است. با این وجود اگر با یک آنتی ویروس اورجینال ویروسی شدن یا نشدن سیستم خود را چک کردید و متوجه شدید که سیستم شما ویروسی نشده است و علاوه‌بر این هیچ نرم‌افزار و بازی سنگینی بر روی لپ تاپ خود نصب نکرده‌اید، احتمال اینکه مشکلی برای فایل‌های رجیستری ویندوز سیستم شما به وجود آمده باشد وجود دارد.

خرابی مادربرد لپ تاپ

همیشه علت هنگ کردن لپ تاپ سونی نرم‌افزاری نیست و گاهی اوقات هم به دلیل بروز مشکلات سخت‌افزاری است که لپ تاپ هنگ می‌کند و کند می‌شود. یکی از این مشکلات سخت‌افزاری خرابی مادربرد یا همان برد اصلی لپ تاپ است که وظیفه برقراری ارتباط بین تمامی بخش‌ها و قطعات لپ تاپ را برعهده دارد. البته این مشکل به عیب‌یابی دقیق لپ تاپ نیاز دارد.

بنابراین توصیه می‌شود که اگر لپ تاپ خود را از نظر ویروسی شدن، نصب نرم‌افزارهای سنگین، خرابی فایل‌های رجیستری و عدم بروزرسانی درایورها چک کردید و مشکل هنگ کردن این دستگاه را در هیچ یک از این موارد پیدا نکردید آن را به دست تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی بسپارید. تعمیرکاران این مرکز لپ تاپ شما را هم از نظر نرم‌افزاری و هم از نظر سخت‌افزاری بررسی کرده و آن را به صورت تخصصی تعمیر می‌کنند.

خرابی هارد لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل سخت‌افزاری هنگ کردن لپ تاپ سونی خرابی هارد این دستگاه است. همانطور که می‌دانید تمامی داده‌ها و اطلاعاتی که بر روی لپ تاپ ذخیره می‌کنید در هارد آن نگهداری می‌شود. با این وجود زمانی که مشکلی برای هارد لپ تاپ به وجود می‌آید سیستم عامل نمی‌تواند به داده‌های موجود بر روی هارد دسترسی پیدا کند از این‌رو لپ تاپ هنگ می‌کند. رایج‌ترین دلایلی که موجب خرابی هارد لپ تاپ می‌شوند شامل: وارد شدن ضربه و فشار به لپ تاپ و نصب بازی‌های خیلی سنگین بر روی این دستگاه می‌باشند.

عیب‌یابی و تعمیر لپ تاپ سونی با تعمیرکاران خبره نمایندگی سونی

درصورت بروز هر گونه مشکلی برای لپ تاپ سونی از مشکلات نرم‌افزاری گرفته تا مشکلات سخت‌افزاری برای این دستگاه می‌توانید عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی رسمی لپ تاپ سونی بسپارید. برای استفاده از خدمات تعمیر لپ تاپ سونی توسط این مرکز هم می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات سونی مراجعه کنید و هم اینکه لپ تاپ خود را به شعبه مرکزی این نمایندگی در تهران ارسال کنید.

درضمن می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی رسمی لپ تاپ سونی درخواست اعزام کارشناس به محل را بدهید تا کارشناس این مرکز لپ تاپ معیوب شده را از درب منزل شما تحویل گرفته آن را به مرکز تعمیرات انتقال دهد و پس از تعمیرات تخصصی این دستگاه، آن را در درب منزل به شما تحویل دهد.

نمایندگی مجاز سونی؛ فروش و تعمیرات انواع مدل‌های لپ تاپ سونی

خدمات نمایندگی مجاز سونی تنها به تعمیرات لپ تاپ سونی محدود نمی‌شود بلکه این مرکز خدمات فروش انواع مدل‌های لپ تاپ سونی را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. با این وجود هم می‌توانید برای خرید هر یک از مدل‌های لپ تاپ سونی به نمایندگی سونی مراجعه کنید و هم برای عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه. نمایندگی لپ تاپ سونی هم در کلان‌شهر تهران و هم در کرج شعبه‌های متعددی دارد که مراجعه حضوری کاربران لپ تاپ سونی به این مرکز را خیلی آسان‌تر کرده است.