اشتراک گذاری

تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5

گل سر سبد گوشی‌هایی که تعمیر آن‌ها اشک تعمیرکار را درنمی‌آورد و کمی ساده است، گوشی ال جی می‌باشد. بعد از گوشی ال جی نیز گوشی‌های شیائومی، پیکسل، اپل، موتورولا، هواوی و سامسونگ به ترتیب از تعمیر ساده تا تعمیر پیچیده و مشکل رتبه‌بندی شده‌اند. اما متاسفانه گوشی‌های سونی در این لیست جایی ندارند و این به معنی این است که موبایل‌های سونی همان گوشی‌هایی هستند که اشک تعمیرکار را درمی‌آورند.

بنابراین عیب‌یابی و تعمیرات گوشی‌های سونی کار هر کسی نیست و اگر از گوشی سونی استفاده می‌کنید باید عیب‌یابی و تعمیرات آن را به یک مرکز تخصصی بسپارید. یکی از تخصصی‌ترین مراکز در این زمینه نمایندگی تعمیرات موبایل سونی است که تصمیم داریم خدمات این مرکز را در زمینه تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5 بررسی کنیم.

تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5

خدمات تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5

تعویض سوکت شارژ گوشی سونی Z5

چرا گوشی سونی شارژ نمی‌شود؟ چرا زمانی که گوشی سونی را با کابل به کامپیوتر متصل می‌کنیم شناسایی نمی‌شود؟ این سوالات از رایج‌ترین پرسش‌هایی هستند که توسط کاربران گوشی سونی از تعمیرکاران پرسیده می‌شوند. بیشترین احتمالی که می‌توان در صورت بروز این مشکلات برای گوشی سونی در نظر گرفت، خرابی سوکت شارژ این دستگاه است.

همانطور که می‌دانید سوکت شارژ عضو ظریف و حساسی است که جریان برق را از کابل شارژر دریافت می‌کند از این‌رو اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید عمل دریافت جریان برق مختل می‌شود و دیگر گوشی شارژ نمی‌شود. از طرفی زمانی که موبایل خود را با استفاده از کابل به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می‌کنید به دلیل خراب بودن سوکت شارژ آن توسط کامپیوتر یا لپ تاپ شناخته نمی‌شود. درصورتی که هر یک از این مشکلات برای موبایل سونی شما به وجود آمده است می‌توانید با مراجعه به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات موبایل سونی، تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5 را به تعمیرکاران این مرکز بسپارید.

تعمیر برد گوشی سونی Z5

مهم‌ترین قطعه هر موبایلی، برد آن است که در اثر وارد شدن ضربه به این دستگاه، نوسان برق یا آبخوردگی آن غزل خداحافظی را می‌خواند. البته گاهی اوقات امکان تعمیر برد موبایل وجود دارد. زمانی که برد موبایل سونی دچار مشکل می‌شود ارتباط بین تمامی بخش‌ها و اجزای این دستگاه با یکدیگر قطع می‌شود چراکه برد موبایل وظیفه برقراری ارتباط بین تمامی اجزاء این دستگاه را برعهده دارد. به همین دلیل موبایل سونی به صورت ناگهانی خاموش شده و روشن نمی‌شود.

تعمیرکاران نمایندگی رسمی موبایل سونی که از تجربه و مهارت بالایی در تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5 برخوردار هستند با سرعت و دقت بالایی به عیب‌یابی این دستگاه می‌پردازند تا اگر مشکل از برد آن بود، آن را تعمیر کنند. البته اگر برد موبایل سونی سوخته باشد دیگر قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد. اما اکثر تعمیرکاران پیشنهاد می‌کنند که درصورت سوختن برد موبایل به فکر خریداری یک موبایل جدید باشید و با گوشی خود خداحافظی کنید چراکه تعویض برد گوشی هزینه زیادی دارد.

تعویض تاچ و ال سی دی گوشی سونی Z5

چیدمان تاچ و ال سی دی در هر گوشی به این شکل است که ابتدا ال سی دی سپس تاچ و گلس به ترتیب بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. توجه داشته باشید که منظور از گلس، آن گلسی نیست که شما به عنوان لوازم جانبی آن را خریداری کرده و بر روی نمایشگر گوشی خود نصب می‌کنید بلکه منظور یک لایه شیشه‌ای محافظ بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی است که توسط خود شرکت سازنده بر روی تاچ و ال سی دی موبایل قرار داده شده است تا از این مجموعه محافظت کند.

گاهی اوقات ضربه‌ای که به صفحه موبایل وارد می‌شود در حدی است که یک ترک بر روی آن ظاهر می‌شود اما همچنان تاچ و ال سی دی آن کار می‌کنند. این حالت به این معنی است که تنها گلس موبایل شکسته است و آسیبی به تاچ و ال سی دی وارد نشده است و تنها باید گلس آن را تعویض کرد. اما اگر خوش شانس نباشید در اثر وارد شدن ضربه سنگین به صفحه گوشی هم تاچ و هم ال سی دی به یکباره از کار می‌افتند که این مسئله نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی تاچ و ال سی دی است که در این صورت باید آن‌ها را تعمیر یا تعویض کرد.

تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات گوشی سونی با عیب‌یابی دقیق این دستگاه تشخیص خواهند داد که مشکل از گلس آن است یا تاچ و ال سی دی آن. درصورتی که تنها مشکل از گلس موبایل سونی باشد آن را تعویض می‌کنند اما اگر مشکل از تاچ و ال سی دی باشد و امکان تعمیر آن‌ها وجود داشته باشد به صورت حرفه‌ای به تعمیرات آن می‌پردازند. در غیر این صورت مجبور به تعویض تاچ و ال سی دی موبایل سونی می‌شوند. اگر شما هم از کاربران موبایل سونی Z5 هستید بهتر است با بروز مشکلی برای صفحه نمایش این دستگاه تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5 را به نمایندگی تعمیرات موبایل سونی بسپارید.

تعمیر یا تعویض دوربین اصلی گوشی سونی Z5

ویروسی شدن گوشی سونی، ایجاد خط و خش روی لنز دوربین موبایل سونی و همچنین وارد شدن ضربه به دوربین این دستگاه از عواملی هستند که موبایل سونی را روانه مرکز تعمیرات موبایل می‌کنند تا دوربین این دستگاه مورد تعمیر یا حتی تعویض قرار بگیرد. البته درصورتی که مشکلات نرم‌افزاری مانند ویروسی شدن و نصب یکسری بدافزارها بر روی موبایل سونی موجب از کار افتادن دوربین آن شده باشند به راحتی می‌توان با تعمیرات نرم‌افزاری گوشی سونی مشکل دوربین آن را برطرف کرد.

اما اگر خط و خشی بر روی لنز دوربین این دستگاه به وجود آمده باشد یا در اثر ضربه دچار شکستگی شده باشد باید آن را تعویض کرد. اگر دوربین موبایل شما هم با چنین مشکلاتی مواجه شده است می‌توانید با مراجعه به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات موبایل سونی مشکل آن را برطرف کنید.

هزینه تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5

هزینه تعمیر گوشی سونی اکسپریا Z5 به نوع مشکلی که برای این دستگاه به وجود آمده است و همچنین تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر بستگی دارد. برای اینکه بدانید هزینه دقیق تعمیر گوشی سونی Z5 چقدر است؟ باید آن را جهت عیب‌یابی به تعمیرکاران نمایندگی رسمی موبایل سونی بسپارید.

تعمیرکاران این مرکز این دستگاه از هر نظر مورد عیب‌یابی قرار می‌دهند تا تشخیص دهند که مشکل آن نرم‌افزاری است یا سخت‌افزاری و اگر سخت‌افزاری است منشأ آن کجاست؟ سپس هزینه دقیق تعمیرات گوشی سونی را برآورد کرده و به اطلاع شما می‌رسانند تا اگر تمایل داشتید کار تعمیر آن را آغاز کنند.

نمایندگی موبایل سونی؛ همراه همیشگی شما در فروش و تعمیرات موبایل سونی

فرقی نمی‌کند که قصد خرید موبایل سونی را داشته باشید یا تعمیر آن. حتی فرقی نمی‌کند که به دنبال کدام یک از مدل‌های گوشی سونی می‌گردید یا اینکه مدل گوشی معیوب شده شما که قصد تعمیر آن را دارید چیست؟ هم می‌توانید برای خرید و هم برای تعمیر هر یک از مدل‌های گوشی سونی به نمایندگی رسمی موبایل سونی مراجعه کنید. اگر هم به دلیل تنگی وقت نمی‌توانید به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید می‌توانید موبایل خود را به شعبه مرکزی نمایندگی موبایل سونی در تهران ارسال کنید تا توسط تکنسین‌های این مرکز تعمیر شده و مانند روز اول بدون هیچ مشکلی به آدرس مورد نظر شما ارسال شود.