اشتراک گذاری

تعویض باتری تبلت سونی

 • چرا تبلت سونی ناگهان خاموش می شود؟
 • دلیل زود خالی شدن باتری تبلت چیست؟
 • چرا تبلت سونی تنها زمانی که در حال شارژ شدن است روشن می شود؟
 • دلیل داغ کردن بیش از حد بدنه و پشت تبلت چیست؟

متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات در تبلت سونی، نشان می دهد که باتری این دستگاه به آخر راه رسیده است و زمان تعویض آن است. با وجود اینکه باتری تبلت دیر یا زود خراب می شود و باید آن را تعویض کرد اما رعایت نکردن یکسری نکات مانند: کار کردن با تبلت زمانی که به شارژر متصل است، متصل نکردن تبلت به شارژر تا زمانی که شارژ آن به صفر برسد و استفاده از شارژرهای متفرقه برای شارژ کردن آن در خراب شدن باتری تبلت دست دارند. اگر دوست دارید بیشتر با علائم خرابی باتری تبلت و عواملی که موجب تعویض باتری تبلت می شوند آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعویض باتری تبلت سونی

تعویض باتری تبلت سونی با این علائم

 • خاموش شدن ناگهانی تبلت

یکی از رایج ترین علائمی که نشان می دهد باتری تبلت به پایان راه رسیده است، خاموش شدن ناگهانی این دستگاه است؛ که نشان می دهد باتری تبلت به قدری آسیب دیده است که نمی توانید جریانی را برای روشن نگه داشتن تبلت در خود نگه دارد و درنتیجه موجب خاموش شدن ناگهانی تبلت می شود. در این حالت حتی اگر تبلت سونی را به شارژ بزنید تا همزمان با اینکه شارژ می شود، روشن شود و بتوانید از آن استفاده کنید، باز هم این دستگاه روشن نمی شود؛ امکان دارد در حالیکه که تبلت در حال شارژ شدن است، روشن شود اما به محض اینکه آن را از شارژر جدا کنید، سریع خاموش می شود. هر دوی این حالت ها نشان می دهند که زمان تعویض باتری تبلت رسیده است باید فکری به حال آن کنید. البته خاموش شدن ناگهانی تبلت تنها بخاطر خرابی باتری آن نیست بلکه می تواند به دلیل خرابی منبع تغذیه و مین برد تبلت نیز باشد.


 • زود خالی شدن شارژ باتری تبلت

با وجود اینکه عوامل متعددی از جمله باز بودن اپلیکیشن های متعدد روی تبلت، فعال بودن قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش و فعال بودن وای فای، بلوتوث، GPS و … زمانی که به آن ها نیازی ندارید، می تواند در زود خالی شدن شارژ باتری تبلت تاثیر داشته باشد؛ اما مهم ترین عاملی که در زود خالی شدن شارژ باتری این دستگاه دست دارد، خراب شدن باتری تبلت است. اگر باتری تبلت شما هم زود خالی می شود، بهتر است جهت عیب یابی و تعویض باتری تبلت به نمایندگی تعمیرات تبلت سونی مراجعه کنید.


 • داغ کردن بدنه یا پشت تبلت

یکی دیگر از علائمی که نشان دهنده خرابی باتری تبلت است، داغ کردن بدنه یا پشت تبلت است؛ به ویژه زمانی که در حال اجرای بازی یا برنامه سنگینی بر روی این دستگاه هستید که فشار زیادی به باتری آن وارد می کند. در این حالت بهتر است به فکر تعویض باتری تبلت سونی باشید تا گرمای بیش از اندازه ای که از خود ساطع می کند موجب آسیب دیدگی سایر قطعات این دستگاه به ویژه هارد آن نشود.


 • باد کردن باتری تبلت

واضح ترین مشکلی که نشان می دهد باتری تبلت خراب شده است و نیاز به تعویض دارد، باد کردن آن است. این مشکل گاهی اوقات به قدری وسیع است که حتی درب پشت تبلت را بلند می کند یا موجب شکستگی آن می شود. با بروز چنین مشکلی بهتر است، ابتدا تبلت را خاموش کرده و باتری متورم شده را از آن خارج کنید. سپس تبلت خود را جهت جایگزین کردن یک باتری نو و اورجینال به نمایندگی تعمیرات تبلت سونی بسپارید.

چطور می توانیم طول عمر باتری تبلت را افزایش دهیم؟

باتری تبلت یکی از قطعات مصرفی این دستگاه به حساب می آید که به دلیل عمر محدودی که دارد، دیر یا زود خراب شده و نیاز به تعویض خواهد داشت؛ البته با رعایت یکسری تکنیک ها می توانید طول عمر باتری تبلت خود را افزایش دهید تا دیگر مجبور به تعویض باتری تبلت نشوید، این تکنیک ها به شرح زیر می باشند:

 • اولین تکنیکی که می توانید با استفاده از آن طول عمر باتری تبلت خود را افزایش دهید این است که تنها از شارژر اورجینال آن برای شارژ کردن باتری تبلت استفاده کنید؛ چراکه استفاده از شارژرهای مختلف برای شارژ کردن باتری تبلت، عمر آن را به شدت کاهش می دهد.
 • دومین تکنیکی که می تواند به افزایش عمر باتری تبلت شما کمک کند، این است که نباید اجازه دهید میزان شارژ باتری تبلت شما به حداقل خود برسد یا اینکه خاموش شود و بعدا تصمیم بگیرید که آن را شارژ کنید.
 • و اما آخرین نکته ای هم که باید برای افزایش عمر باتری تبلت رعایت کنید، این است که هنگام شارژ شدن باتری این دستگاه با آن کار نکنید و اجازه دهید بعد از اینکه باتری آن شارژ شد و تبلت را از شارژرش جدا کردید با آن کار کنید.