اشتراک گذاری

تعمیر ویبره موبایل سونی

تعمیر ویبره موبایل سونی یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات موبایل سونی است که توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه انجام می‌پذیرد. تعمیر ویبره موبایل در این مرکز، همچون سایر سرویس‌های تعمیراتی مرتبط با گوشی‌های تلفن همراه، در وهله نخست، با طی مرحله عیب‌یابی و تشخیص صحیح علت اشکال پیش آمده آغاز می‌گردد.

در مرحله عیب‌یابی، تنظیمات نرم افزاری مرتبط با ویبره موبایل و نیز بخش سخت افزاری مرتبط با این قابلیت یعنی موتور ویبره مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه، بسته به تشخیص کارشناس تعمیر، اقدامات لازم جهت تعمیر، تعویض و رفع مشکل کار نکردن ویبره موبایل آغاز می‌گردد.

تعویض ویبره موبایل کار چندان دشوار و یا زمانبری نیست و با اندک دستکاری سخت افزار توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل سونی قابل انجام است. البته این سخن به معنای امکان انجام تعمیر ویبره موبایل سونی به دست افراد مبتدی و نابلد نیست و اکیداً توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با این بخش توسط کارشناسان انجام شود.

تعمیر ویبره موبایل سونی

تعمیرات نرم افزاری ویبره موبایل سونی

ریستارت کردن گوشی:

در صورت فعال بودن بخش مرتبط با ویبره و درستی تنظیمان این بخش، گوشی خود را ری‌استارت کنید. گاه فعال شدن این بخش از دستگاه نیاز به یک ری‌استارت ساده دارد.

ریست کردن تنطیمات ویبره:

گاه پس از بروزرسانی های انجام شده برای سیستم عامل، اشکالاتی در بخش‌هایی از گوشی مشاهده می‌شود. در صورتی که خرابی ویبره موبایل شما نیز پس از بروز رسانی سیستم عامل اتفاق افتاده است، جهت رفع اشکال پیش آمده و تعمیر ویبره موبایل سونی، تنظیمات مرتبط با این قابلیت را Reset نمایید. برای این کار دستورالعمل Settings » About device » Software update را دنبال نمایید و مراحل لازم را طی کنید. معمولا پس از پایان مراحل آپدیت گوشی، مشکل ویبره حل می‌شود.

در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره با راهکارهای ارائه شده در بخش فوق برطرف نشد، اشکال پیش آمده در این بخش از دستگاه به احتمال زیاد سخت افزاری است و نیاز به تعویض ویبره دستگاه است. جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر ویبره موبایل سونی توصیه می‌شود به مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر موبایل مراجعه نمایید.

تعمیرات سخت افزاری ویبره موبایل سونی

آنچه که سبب لرزش گوشی موبایل شما می‌شود در واقع موتور بسیار کوچکی است که در کنار سایر قطعات این دستگاه قرار داده شده است. در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره موبایل نرم افزاری نباشد، احتمالاً نیاز به تعویض موتور ویبره موبایل باشد. جهت آگاهی شما کاربران گرامی در بخش زیر برخی از نشانه‌های خرابی مرتبط با ویبره موبایل و روش تعمیر آنها ذکر گردیده است.

  • در صورت ضعیف بودن ویبره احتمالا نیاز به تعویض موتور ویبره است. جهت اطمینان از این وضعیت قطعات مسیر ویبره و آی سی درایور بررسی خواهد شد.
  • در صورتی که ویبره به طور متوالی و خود به خود می‌زند، احتمالاً دستگاه شما به دلیل آبخوردگی، دچار این اشکال شده است. برای رفع این اشکال برد چک شده و قطعات آبخورده در روند تعمیر ویبره موبایل سونی، سرویس و یا تعویض می‌گردند.
  • در صورت بد کار کردن ویبره، احتمالا نیاز تعویض کامل موتور ویبره باشد. چرا که این ایراد به دلیل خرابی خود ویبره پدید می‌آید.

نمایندگی موبایل سونی

نمایندگی موبایل سونی ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری مرتبط با این محصول به متقاضیان است. مراجعه کنندگان به این مرکز بسته به نوع سرویس مورد نیاز به یکی از پارت های سخت افزاری یا نرم افزاری راهنمایی می شوند و سرویس های تخصصی مورد نیاز را دریافت می نمایند. در صورتی که مرحله عیب یابی حاکی از سخت افزاری بودن اشکال پیش آمده داشته باشد، موبایل معیوب به پارت تعمیر سخت افزاری، و به عکس، در صورتی که اشکال پیش آمده، نرم افزاری تشخیص داده شود، موبایل به پارت تعمیرات نرم افزاری تحویل داده می شود.

(گاه اشکال پیش آمده هم سخت افزاری و هم نرم افزاری است که در اینصورت به هر دو پارت ارجاع داده می شود).  نقطه اشتراک هر دو پارت فعال در نمایندگی موبایل سونی، حضور مهندسانی زبده و مجرب است که توانایی رفع پیچیده ترین اشکالات پیش آمده در این دستگاه را دارا هستند.