اشتراک گذاری

تعمیر دوربین موبایل سونی

در رقابت بین گوشی های هوشمند در سال های اخیر، شاید یکی از دلایل انتخاب گوشی هوشمند شرکت سونی از سوی طرفدارانش، دوربین های فوق العاده این شرکت باشد. استفاده از لنز شرکتی همچون Zeiss و استفاده از قابلیت ضبط فیلم با کیفیت 4K این گوشی را به برندی محبوب برای بلاگرها تبدیل کرد. حال تصویر کنید، باز نشدن دوربین گوشی سونی و مشکلات دوربین موبایل سونی چه حال و روزی برای صاحبین آنها خواهد ساخت؟ برای همین در صورت بروز هر مشکلی، تعمیر دوربین موبایل سونی اولین چیزی است که این افراد به آن فکر خواهند کرد. مشکلات دوربین موبایل سونی می توانند ریشه در نرم افزار یا سخت افزار این گوشی داشته باشند. در چنین شرایطی از طریق ارتباط با نمایندگی مجاز سونی، قادر خواهید بود تا نسبت به تعمیر دوربین موبایل سونی خود اقدام کنید.

تعمیر دوربین موبایل سونی

هزینه تعمیر دوربین موبایل سونی

در صورتی که مشکل دوربین موبایل سونی شما سخت افزاری باشد و شما نیاز به خدمات تعمیر موبایل سونی داشته باشید، همکاران ما در نمایندگی تعمیرات سونی سعی خواهند کرد تا با تعمیر دوربین موبایل سونی، هزینه های شما را کاهش دهند. اما در غیر این صورت نیاز به تعویض دوربین موبایل سونی خود دارید که هزینه بیشتری را به شما تحمیل خواهد کرد. اما اگر مشکل در نرم افزار گوشی شما باشد، با استفاده از راهکارهایی که در ادامه ارائه می دهیم، قادر خواهید بود تا مشکل گوشی دوربین موبایل سونی خود را حل کنید. برای تشخیص این مطلب سعی کنید تا با نصب نرم افزار دوربین دیگر، با گوشی موبایل خود عکس بگیرید. اگر موفق به انجام این کار نشدید، به احتمال زیاد مشکل در سخت افزار دوربین شماست.

چه موقع باید اقدام به تعمیر دوربین گوشی سونی کنیم؟

اگر مشکل از نرم افزار گوشی شما باشد با یکی از روش های زیر مشکل برطرف خواهد شد. اما در صورتی که مشکل در سخت افزار دوربین گوشی موبایل شما باشد، چاره ای جز تعمیر دوربین موبایل سونی خود نخواهید داشت. شما ممکن است با این مشکلات در دوربین گوشی سونی خود مواجه شوید.

آسیب به دوربین موبایل سونی در اثر ضربه و یا فشار

فیلمبرداری و عکاسی در طبیعت، مهمانی ها و در هنگام تفریح با گوشی موبایل یکی از دلایل اصلی خرید گوشی هایی با دوربین بهتر است. اما در همین موقعیت ها احتمال آسیب و خرابی دوربین گوشی در اثر ضربه و  یا فشار بسیار بالاتر است. سقوط گوشی، فشار به بدنه و لنز در هنگام حمل و نقل گوشی، برخورد گوشی با اجسام سخت و بسیاری دیگر از این اتفاقات برای هر یک از ما رخ داده است. در این گونه موارد، احتمال آسیب فیزیکی به لنز، پوشش محافظ لنز، عدسی و یا حتی مدار های متصل به دوربین وجود دارد. در تمامی این موارد نیاز به عیب یابی و  تعمیر دوربین گوشی سونی شما وجود دارد. در مواردی امکان تعمیر دوربین موبایل سونی با هزینه های کمتر ممکن است.

خط و خش در لنز دلیلی برای تعمیر دوربین موبایل سونی

بی احتیاطی در استفاده از گوشی، بخصوص در هنگام حمل و نقل در کیف به همراه سایر لوازم، می تواند باعث ایجاد خش در لنز دوربین موبایل سونی شما شود. این خط و خش شاید در ابتدا تاثیری بر روی کیفیت عکس شما نداشته باشند، اما با افزایش تعداد آنها و عمیق تر شدن خطوط، کیفیت عکس کاهش می یابد. معمولا این خطوط باعث اختلال در فوکوس اتوماتیک دوربین و یا ماتی تصویر می شوند. شما می توانید لنز دوربین خود را تعمیر و یا تعویض کنید.

آبخوردگی دوربین در گوشی Sony

یکی از ترسناکترین اتفاقات برای صاحبین گوشی، آبخوردگی گوشی است. هر چند که گوشی های جدید ضد آب هستند، اما هنوز  احتمال این اتفاق برای گوشی های ما وجود دارد است. آبخوردگی دوربین مشکلات زیادی را در گوشی ایجاد می کند. یکی از احتمالات، نفوذ آب به داخل دوربین است. در این صورت باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر دوربین موبایل سونی خود اقدام کنید.

رفع خطای دوربین موبایل سونی

خطای (Error, Camera Not Available) در دوربین موبایل Sony

برخی کاربران درهنگام اجرای برنامه پیشفرض دوربین موبایل سونی با مشکل باز نشدن دوربین گوشی سونی و پیغام خطای (Error, Camera Not Available) مواجه شده اند. دو علت مشخص برای این مشکل وجود دارد. گاهی این مشکل بواسطه تداخل برنامه پیش فرض دوربین سونی با دیگر برنامه ها و یا حجم زیاد اطلاعات ذخیره شده در این نرم افزار بوجود می آید. در این مواقع حذف برنامه هایی سنگین مانند بازی ها و یا پاک کردن حافظه برنامه دوربین مشکل را حل می کند. اما گاهی بر اثر ضربه، اتصال کانکتور دوربین به مین برد گوشی دچار قطعی شده است. در این گونه موارد،  برای تعمیر دوربین موبایل سونی ، می بایست گوشی را باز کرد تا این اتصال مجددا برقرار شود.

مشکل شکل و زوایای نامتقارن در عکس در موبایل سونی

در برخی از مدل های موبایل سونی مانند گوشی سونی XZ Premium ، عکس های گرفته شده همراه با مشکلاتی در زوایا و شکل عکس بوده اند. اساسا این مشکل نرم افزاری است و شرکت سونی سعی کرده تا در آپدیت های سیستم عامل و مدل های بعدی با اضافه کردن گزینه (Correction for image distortion) در تنظیمات برنامه دوربین این مشکل را حل کند. اگر گوشی شما دارای اندروید 8 است، برای تعمیر دوربین موبایل سونی، سعی کنید تا اندروید خود و اپیکیشن دوربین را آپدیت کنید.

راهکار های رفع ایراد دوربین سونی

در صورتی که مشکلات دوربین موبایل سونی شما نرم افزاری باشد، در بسیاری از مواقع می توانید با بروزرسانی سیستم عامل، ریست فکتوری و یا پاک کردن حافظه پنهان نرم افزار دوربین،  این مشکلات را حل کنید. در صورت مواجه با مشکلات نرم افزاری، ابتدا درقسمت برنامه ها (Apps & notifications) در صفحه تنظیمات به صفحه برنامه پیشفرض سونی با نام دوربین (Camera) بروید و سعی کنید با استفاده از (FORCE STOP) برنامه را کاملا ببندید. سپس سعی کنید تا حافظه پنهان را پاک کنید. برای این کار به تنظیمات بروید و در صفحه برنامه ها (Apps & notifications)، اپلیکیشن دوربین (Camera) را انتخاب کنید.

راهکار های رفع ایراد دوربین سونی

در قسمت حافظه و محل ذخیره (Storage & cache)، گزینه پاک کردن حافظه پنهان (CLEAR CACHE) را لمس کنید. و برای پاک کردن اطلاعات برنامه، (CLEAR STORAGE) را اجرا کنید. در این صورت شما تمامی عکس های گرفته شده خود را از دست خواهید داد. پس بهتر است نسخه پشتیبان از این عکس ها تهیه کنید. اگر هیچ یک از این دو، مشکل را حل نکرد و موفق به تعمیر دوربین موبایل سونی نشد، اقدام به ریست فکتوری کنید تا گوشی به حالت کارخانه بازگردد.

رفع مشکلات دوربین سونی

تعویض دوربین موبایل سونی

در صورتی مشکل دوربین موبایل شما سخت افزاری باشد، با مراجعه به نمایندگی، همکاران ما سعی خواهد داشت تا دوربین گوشی سونی شما را تعمیر کنند و از این طریق هزینه های شما را کاهش دهند. اما همیشه امکان تعمیر وجود ندارد و گاهی به مجبور به تعویض دوربین گوشی خود می شوید که در این صورت هزینه های شما بیشر خواهد بود. به یاد داشته باشید که اگر مهارت و دانش لازم برای تعمیر دوربین موبایل سونی خود را ندارید، از تعمیر خودسرانه جدا خودداری کنید تا آسیب بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.