اشتراک گذاری

چطور قفل لپ تاپ سونی را باز کنیم؟

باز کردن قفل لپ تاپ سونی، اگرچه کمی دشوار به نظر می رسد، اما غیرممکن نیست و می توانید آن را انجام دهید. اگر به هر دلیلی پسورد سیستم خود را فراموش کرده اید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش ها و مراحل شکستن قفل لپ تاپ sony را به شما آموزش دهیم. این روش ها به شما کمک می کنند که رمز لپ تاپ ویندوزی خود را بازیابی کرده و اصطلاحا آن را بشکنید تا بتوانید مجددا با دستگاه کار کنید.

اگر با اجرای مراحل هریک از روش های باز کردن قفل لپ تاپ سونی مشکل داشته و یا موفق به انجام دادن این کار نشدید، با نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان ما ضمن ارائه مشاوره رایگان در این زمینه، خدمات تخصصی مورد نیاز را نیز به شما ارائه می دهند.

چطور قفل لپ تاپ سونی را باز کنیم؟

باز کردن قفل لپ تاپ سونی با استفاده از باتری cmos

یکی از روش های رایج برای بازگشایی رمز لپ تاپ سونی، استفاده از باتری cmos است. تنظیماتی همچون تاریخ، ساعت و پسوردی که برای سیستم خود تنظیم می کنید، در این بخش ذخیره می شوند. بد نیست بدانید که این بخش، روی مادربرد لپ تاپ تعبیه شده و اطلاعات را از طریق یک آی سی ذخیره می کند. اگر به هر دلیلی دسترسی لپ تاپ به باتری CMOS قطع شود، تنظیمات ذخیره شده در آن پاک و ریست می شوند.

بنابراین اگر خودتان دسترسی لپ تاپ را به این بخش قطع کنید، پسورد ریست می شود. برای باز کردن قفل لپ تاپ سونی به کمک باتری cmos باید بخش پشتی دستگاه را باز کرده و به باتری دسترسی پیدا کنید. سپس باتری را بیرون آورده و پس از چند ثانیه مجددا آن را نصب کنید. در این حالت تمامی تنظیمات ذخیره شده پاک شده و لپ تاپ شما بدون رمز بالا می آید. این بار رمز جدید را طوری انتخاب کنید که دیگر به این سادگی آن را فراموش نکنید!

شکستن رمز لپ تاپ سونی با ریستارت کردن سیستم

راهکار دیگر برای باز کردن قفل لپ تاپ سونی، ریستارت کردن دستگاه است. شاید بپرسید چطور می توان سیستم را در این شرایط ریستارت کرد؟ شما باید این کار را از طریق صفحه لاگین و به ترتیب زیر انجام دهید:

 • در صفحه login screen لپ تاپ را ریستارت کنید.
 • پس از راه اندازی سیستم، روی آیکون پاور کلیک کرده و دکمه shift را نیز نگهدارید.
 • هم زمان با مرحله بالا، باید روی گزینه ری استارت هم کلیک کنید.
 • در ادامه باید مجددا سیستم را ریستارت کرده و در قسمت choose an option گزینه troubleshoot را انتخاب نمایید.
 • حالا باید گزینه های advanced options و startup settings را به ترتیب انتخاب کنید.
 • در ادامه مراحل شکستن قفل لپ تاپ sony، باز گزینه ریستارت را انتخاب کنید و کلید f4 را فشار دهید تا صفحه امن بالا بیاید.
 • اکانت administrator را انتخاب کنید.
 • از طریق کنترل پنل، وارد بخش user accounts شوید.
 • اکانتی را که قصد عوض کرده رمز آن را دارید، انتخاب کنید.
 • با استفاده از قسمت change password می توانید یک پسورد جدید انتخاب کنید.
 • در نهایت یک بار دیگر سیستم را ریستارت کرده و کلیدهای alt+shift+ del را به صورت هم زمان فشار دهید.
شکستن رمز لپ تاپ سونی با ریستارت کردن سیستم
شکستن پسورد لپ تاپ سونی با ریستارت کردن سیستم
روش بازکردن قفل لپ تاپ

برداشتن پسورد لپ تاپ sony با ریست کردن جامپر مادربرد

یکی دیگر از روش های باز کردن قفل لپ تاپ سونی، ریست کردن جامپر مادربرد است. این قطعه، ارسال بیتی مخصوص را پشتیبانی می کند و با برداشتن آن می توان تنظیمات را فعال یا غیرفعال کرد. برای برداشتن جامپر مادربرد باید پشت لپ تاپ را باز کنید و جامپر مادربرد را بردارید.

دقت کنید که جامپر در بیشتر لپ تاپ ها، یک قطعه آبی رنگ از جنس پلاستیک است و معمولا کنار اسلات رم یا باتری cmos نصب شده است. جامپر را برداشته، بیست ثانیه صبر کنید و سپس آن را به جای خود بازگردانید. اگر تجربه باز و بسته کردن لپ تاپ را ندارید، بهتر است برای این کار از تکنسین های تعمیر لپ تاپ سونی کمک بگیرید.