اشتراک گذاری

تعمیر فلاش دوربین سونی

با این کاربرد ایده آلی که فلش دوربین دارد، فرض کنید که با مشکلی مواجه شده و از کار بیفتد؛ در این صورت شما امکان عکاسی در شب و محیط های کم نور را نخواهید داشت و مجبورید تنها هنگامی که نور مناسبی وجود دارد به عکاسی کردن از منظره، مکان ها و محیط های مختلف بپردازید.

اگر فلاش دوربین شما هم از کار افتاده و با مشکل مواجه شده است، می توانید عیب یابی و تعمیرات آن را به نمایندگی تعمیرات دوربین سونی بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی، پروسه تعمیر فلاش دوربین سونی را انجام می دهند و این دوربین را مانند روز اول در اختیار شما قرار می دهند.

عکاسان خیلی خوب می دانند که نور، حرف اول را در گرفتن عکس هایی ایده آل می زند؛ اما مشکل این است که همیشه نور برای گرفتن عکس هایی زیبا و شگفت انگیز وجود ندارد، مانند زمانی که هوا تاریک می شود.

خوشبختانه تولیدکنندگان دوربین های عکاسی و فیلمبرداری، به مسئله عکاسی در شب اهمیت ویژه ای داده اند و قابلیت فلاش را در دوربین های خود گنجانده اند؛ با این وجود امکان عکاسی در شب و مکان های کم نور را نیز برای عکاسان فراهم کرده اند؛ چراکه فلاش دوربین نور مناسب برای عکاسی در شب و محیط های کم نور را برای عکاس فراهم می کند.

نقش فلاش در دوربین چیست؟

همانطور که اشاره کردیم فلاش دوربین، نور لازم برای عکاسی در محیط های تاریک و شب را فراهم می کند. از آن جایی که نور در عکاسی و گرفتن عکس هایی زیبا نقش مستقیمی دارد، عکاسان حرفه ای سعی می کنند در شرایطی که نور کافی برای عکاسی وجود دارد به عکسبرداری بپردازند؛ منتهی گاهی اوقات سوژه های زیبایی برای عکاسی هنگام شب که نور کافی وجود ندارد، خودنمایی می کنند که در این صورت عکاسان برای اینکه آن سوژه های زیبا را از دست ندهند، از فلاش دوربین خود استفاده می کنند. درصورت بروز مشکل برای فلاش دوربین، دیگر امکان عکاسی در شب برای عکاسان وجود ندارد؛ از این رو چاره ای جز تعمیر فلاش دوربین سونی نخواهند داشت.

تعمیر فلاش دوربین سونی

با انواع فلاش دوربین آشنا شوید

فلاش دوربین در انواع متعددی تولید شده است که هر یک از آن ها برای نورپردازی در شرایط مختلف کاربرد دارند و از قدرت نوردهی متفاوتی برخوردار می باشند؛ البته به جز فلاشی که توسط شرکت تولیدکننده بر روی دوربین نصب شده است. معمولا دوربین های عکسبردای کامپکت دارای فلاش های داخلی هستند که به صورت یک چراغ با نور سفید هنگام عکاسی در شب فعال می شود.

دوربین های عکاسی DSLR نیز دارای فلاش های پاپ آپ هستند که هنگام عکاسی در شب به سمت بالا از دوربین خارج می شوند یا از کنار دوربین بیرون می آیند. البته فلاش هایی از نوع اکسترنال و TTL نیز وجود دارند که فلاش های اکسترنال در کفشک دوربین نصب می شوند و به صورت دستی قابل تنظیم هستند و فلاش های TTL نیز با استفاده از اطلاعاتی که توسط نورسنج دوربین ثبت شده اند نور مورد نیاز برای عکاسی از محیط را فراهم می کنند.

در چه صورت نیاز به تعمیر فلاش دوربین سونی است؟

مطمئنا تا به اینجای مطلب متوجه اهمیتی که فلاش در دوربین دارد، شده اید. اکثر دوربین های عکاسی به ویژه دوربین های حرفه ای دارای فلاشی هستند که به صورت خودکار هنگام عکاسی در شب و محیط های کم نور فعال و روشن می شود.

برخی از دوربین ها نیز به این اندازه حرفه ای نیستند به گونه ای که خود کاربر باید فلاش آن ها را روشن کند. در هر دو صورت اگر مشکلی برای فلاش دوربین به وجود بیاید، فلاش دوربین از کار می افتد و به هیچ وجه روشن نمی شود.

اگر چنین مشکلی برای دوربین شما هم به وجود آمده است، باید بدانید که وقت تعمیر آن رسیده است. در این صورت می توانید عیب یابی و تعمیر فلاش دوربین سونی را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات دوربین سونی بسپارید.