اشتراک گذاری

اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی توسط DXOMARK

همیشه به امتیازهایی که توسط وب سایت DXOMARK اعلام می شود به عنوان یکی از معتبرترین معیارها برای مقایسه کیفیت دوربین های عکاسی، لنزها و دوربین تلفن های هوشمند استناد می شود؛ چراکه DXOMARK نام وب سایتی است که به عنوان یک بنچمارک مستقل به صورت علمی دوربین های عکاسی، دوربین های انواع تلفن های هوشمند و همچنین لنزهای آن ها را مورد بررسی قرار می دهد و درنهایت امتیازی را به آن ها می دهد؛ که کاربران با توجه به آن امتیاز تصمیم به خرید محصول مورد نظر می گیرند. اگر به دنبال یک دوربین فوق العاده هستید که امتیاز بالایی از DXOMARK گرفته باشد، لازم است دوربین A7c سونی را به شما معرفی کنیم که به تازگی از DXOMARK امتیاز 95 را گرفته است. در ادامه به شما خواهیم گفت که اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی توسط این وب سایت به چه دلیل بوده است.

اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی به لطف عمق رنگ 25 بیتی آن

وب سایت DXOMARK بعد از اینکه مدت تقریبا طولانی عاشقان دل خسته دوربین های سونی را برای کنکاش دوربین A7c سونی منتظر گذاشت، سرانجام نتایج بررسی عمیقی که روی این دوربین انجام داده بود را منتشر کرد؛ که از نتایج این تحقیق متوجه شدیم اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی به ‌لطف مشخصه ‌هایی همچون عمق رنگ 25 بیت، گسترده‌ داینامیک 14.7ev  و ایزوی 3407 در محیط ‌های کم ‌نور بوده است. دوربین A7c سونی از یک حسگر فول فریم 24 مگاپیکسلی BSI-CMOS برخوردار است؛ به همین دلیل در دسته دوربین های بدون آینه قرار می گیرد که با قیمت 1798 دلار به فروش می رسد.

دوربین A7c سونی، بهترین دوربین حال حاضر بازار

با اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی توسط DXOMARK، این دوربین به یکی از محبوب ترین دوربین های بازار تبدیل شده است که پیش بینی می شود به دلیل امتیاز بالایی که از وب سایت DXOMARK دریافت کرده است، فروش بالایی در آینده داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم دوربین جدید سونی به یک حسگر فول فریم 24 مگاپیکسلی مجهز است. این حسگر دارای عمق رنگ زیاد، گستره‌ داینامیک وسیع و نویز کم است که باعث شده است دوربین A7c سونی به یکی از بهترین دوربین های حال حاضر تبدیل شود و هر کاربری آرزوی داشتن آن را داشته باشد.

اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی

دوربین جدید سونی جایگزینی فوق العاده برای دوربین های A7 III  و A9

جالب است بدانید بدنه ‌ای که در دوربین جدید سونی به کار رفته است مانند بدنه به کار رفته در دوربین‌ های فاصله ‌یاب (Rangefinder) است؛ به همین دلیل دوربین A7c سونی به محصولی جذاب در بین دوربین‌ های سری Sony A6 و مدل ‌های سری A7 که DSLR هستند، تبدیل شده است. می توان گفت که سونی با طراحی و تولید چنین دوربینی هم کاربرانی را هدف قرار داده است که عاشق عکاسی هستند و هم کاربرانی را هدف قرار داده است که به فیلم ‌برداری اهمیت می ‌دهند؛ چراکه نحوه‌ طراحی آن به ‌گونه‌ ای است که می ‌تواند نظر ولاگرها و افرادی که به‌ دنبال دوربین کامپکت در دسته‌ محصولات فول فریم می ‌گردند، جلب کند. از نظر  DXOMARKدوربین جدید سونی جایگزینی ایده آل برای دوربین ‌های بزرگ ‌تر A7 III و A9 است.

به نظر می رسد یکی از مهم ترین دلایل اعطای امتیاز 95 به دوربین A7c سونی توسط DXOMARK  و این مسئله که وب سایت DXOMARK  دوربین جدید سونی را جایگزین دوربین های مذکور می داند، حسگر فوق العاده ای باشد که در آن به کار رفته است؛ چراکه نتایج تحقیقات DXOMARK نشان می دهد که حسگر BSI-CMOS  در Sony A7C عملکرد مناسبی دارد و عملکرد آن تا حدی شبیه به حسگر دوربین ‌های Sony A7 III و A9 II  است. مهم ترین ویژگی حسگر دوربین Sony A7c که اینچنین آن را محبوب کرده، این است که در ایزوی کم، تعادل مناسبی در گستره‌ داینامیک ایجاد می‌ کند و در ایزوی زیاد،‌ گستره‌ داینامیک وسیعی ارائه می‌دهد؛ که می توان همین ویژگی را از نظر DXOMARK به عمق رنگ فوق العاده دوربین سونی نسبت داد.