اشتراک گذاری

دلیل چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ چیست؟

برای آشنایی با دلایل چشمک زدن باتری لپ تاپ و روش های حل این مشکل، ادامه مقاله امروز سونی سرویس را از دست ندهید. به طور کلی چراغ های لپ تاپ و وضعیت خاموش و روشن بودن و رنگ آنها نشان دهنده وضعیت سیستم هستند. چراغ باتری هم عملکرد باتری لپ تاپ را نشان می دهد و نباید از کنار روشن یا خاموش بودن و یا چشمک زدن آن به سادگی عبور کنید.

در ادامه دلایل چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ را بررسی کرده و راه حل های کاربردی را برای عیب یابی و برطرف کردن این مشکل به شما ارائه می دهیم. با این حال می توانید برای دریافت راهنمایی ها و خدمات تخصصی تر جهت حل مشکل روشن و خاموش شدن چراغ باتری، با تیم تعمیر لپ تاپ در نمایندگی سونی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

چشمک زدن باتری لپ تاپ

دلایل چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ

سیستم طراحی تمام لپ تاپ ها به گونه ای است که بسیاری از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را به شکلی، به کاربران اطلاع می دهند. مثلا ممکن است سیستم با نمایش یک ارور، بروز مشکلی را به شما هشدار دهد، یا با روشن شدن، خاموش شدن و یا چشمک زدن چراغ ها، بیان کند که ایرادی در سیستم ایجاد شده است. دلیل اصلی چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ در برندهای مختلف، متفاوت است.

اما معمولا این وضعیت مربوط به شارژر و نحوه برق رسانی است. با این حال چراغ باتری برخی از لپ تاپ ها زمانی شروع به چشمک زدن می کند که دستگاه در حال شارژ شدن است. حتی گاهی روشن و خاموش شدن چراغ باتری، نشان دهنده این است که دستگاه کاملا شارژ شده است. بهترین راه برای عیب یابی چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ سونی و سایر برندها، مراجعه به  دفترچه راهنمای دستگاه است.

روش های رفع مشکل خاموش و روشن شدن چراغ باتری لپ تاپ

جدا کردن کابل و باتری

اگر چراغ باتری لپ تاپ شما شروع به چشمک زدن کرده و دستگاه در حال شارژ شدن است، بد نیست که آداپتور را از آن جدا کنید. شارژر را جدا کرده و از برق بکشید تا بتوانید بخش های مختلف آن را کاملا بررسی کنید. اگر مطمئن هستید که آداپتور و  کابل ها سالم هستند، سراغ روش های بعدی بروید.

بیرون آوردن باتری لپ تاپ

راه دیگر برای حل مشکل خاموش و روشن شدن چراغ باتری لپ تاپ، بیرون آوردن این قطعه است. البته این روش زمانی کاربردی است که باتری لپ تاپ شما از نوع جداشونده باشد. در غیر این صورت، بهتر است روش های دیگر را امتحان کنید.

بروزرسانی درایورهای باتری

یکی از روش های برطرف کردن مشکل چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ این است که درایورهای باتری را بروزرسانی کنید. برای این کار کافی است درایورها را یک بار به طور کامل حذف کرده و دستگاه را ریستارت کنید تا سیستم مجددا به صورت خودکار جدیدترین نسخه را نصب کند.

device manager را در منوی استارت جستجو کرده و آن را باز کنید. سپس روی فلش کوچک کنار Batteries کلیک کنید. در ادامه روی درایور های ACPI راست کلیک کرده و uninstall را بزنید. در نهایت device manager را ببندید و سیستم را ریستارت نمایید.

ریست کردن باتری لپ تاپ

راهکار دیگر برای حل مشکل چشمک زدن چراغ باتری لپ تاپ، ریست کردن این قطعه است. لپ تاپ خود را به شارژ نزنید و بگذارید آنقدر روشن باشد تا شارژ آن تمام شده و خاموش شود. پس از خاموش شدن سیستم، باتری را از آن جدا کرده و نقاط اتصال آن را با دقت تمیز کنید. سپس باتری را کنار بگذارید و لپ تاپ خود را از طریق کابل به برق متصل کرده و بدون باتری آن را روشن کنید. اگر باتری دستگاه شما قابل جداسازی نیست، باید برای این کار از تکنسین های تعمیرات لپ تاپ سونی کمک بگیرید.

تعویض شارژر یا باتری

اگر با هیچ یک از روش های ذکر شده مشکل چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ برطرف نشد، احتمالا شارژر یا باتری به شدت آسیب دیده اند. پیشنهاد می کنیم در چنین شرایطی لپ تاپ خود را به یک متخصص نشان داده و در صورت لزوم برای تعویض باتری یا شارژر اقدام کنید.