اشتراک گذاری

روش های رفع مشکل بوق زدن ps4

یکی از مشکلاتی که احتمالا بسیاری از کاربران پلی استیشن 4 با آن مواجه شده اند، مشکل بوق زدن ps4 است. این بوق زدن در حالت ها و تعداد متفاوتی اتفاق می افتد و بسته به این که چه تعداد صدای بوقی از پلی استیشن شنیده می شود یا این که چه نوع صدای بوقی از دستگاه می آید، می توان صدای بوق ps4 را به یک ایراد به خصوص در دستگاه مربوط دانست. این مشکلات همیشه بسیار جدی نیستند و گاهی ایرادی جزئی است که به راحتی می توان آن را برطرف کرد.

با این حال در مواردی نیز صدای بوقی که از این دستگاه ها شنیده می شود نشان دهنده بروز مشکلی جدی در آنهاست که برای رفع آن به تعمیرات play station به صورت تخصصی در یک مرکز تعمیراتی معتبر نیاز است. در این مطلب می خواهیم دلایل بوق زدن ps4 را بررسی کرده و با روش هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد آشنا شویم.

رفع مشکل بوق زدن ps4

دلایل بوق زدن ps4

مشکل شنیده شدن صدای بوق ps4 را می توان به دلایل مختلفی مربوط دانست، اما به صورت کلی این بوق ها به دنبال یک ایراد سخت افزاری شنیده می شوند. در مواردی که پلی استیشن بیش از حد گرم می شود و دمای آن بالا می رود ممکن است صدای بوق از دستگاه شنیده شود. گاهی نیز اتصالات و پیچ های داخلی دستگاه شل شده یا به دنبال معیوب بودن این اتصالات، صدای بوق از دستگاه شنیده می شود.

خرابی و بروز مشکل در سنسور دستگاه، بروز مشکل در رم پلی استیشن و مشکلات و خرابی های مادربرد و ماژول های آن از مهم ترین دلایل بوق زدن ps4 است. علاوه بر این ها مشکلات برقی دستگاه، خصوصا خرابی کابل ها و اتصالات نیز می تواند دلیل بوق زدن پلی استیشن باشد. در مواردی که یک سری لوازم جانبی مانند usb به دستگاه متصل است نیز شنیده شدن صدای بوق امکان پذیر است.

حالت های مختلف بوق زدن ps4

همانطور که گفته شد، صدای بوقی که از پلی استیشن شنیده می شود، حالات و تعداد متفاوتی دارد که هر یک به دلیلی رخ می دهد. یکی از رایج ترین حالات بوق زدن پلی استیشن 4، یک بوق ممتد است که به صورت مداوم از دستگاه شنیده می شود و دلیل آن معمولا خرابی سنسور پلی استیشن است. در برخی مواقع نیز در حین استفاده از دستگاه یک بوق تصادفی از دستگاه شنیده می شود که این نوع صدای بوق طبیعی است و مشکل خاصی در آن وجود ندارد.

دلیل این بوق را می توان کار کردن بیش از حد فن برای خنک کردن دستگاه در نظر گرفت. حالت دیگر این است که صدای دو بوق از ps4 شنیده می شود. صدای سه بوق و چهار بوق نیز حالات دیگری است که در دستگاه های مختلف مشاهده می شود. در نهایت حالت دیگر بوق زدن ps4 زمانی است که دستگاه خاموش است اما از آن صدای بوق شنیده می شود. البته در این حالت دستگاه به صورت خود به خودی روشن می شود.

شنیده شدن صدای دو بوق از ps4

معمولا در زمانی که دستگاه را خاموش می کنید یا این که آن را روی حالت استندبای قرار می دهید، با مشکل بوق زدن ps4 مواجه شده که در آن صدای دو بوق بسیار سریع از دستگاه شنیده می شود. این حالت به این معنی است که پلی استیشن نمی تواند از برنامه هایی که در حال اجرا بوده اند خارج شود.

در این حالت باید برای رفع مشکل صدای بوق ps4 قبل از این که دستگاه را خاموش کنید تمامی برنامه ها و بازی های در حال اجرا را ببندید تا این مشکل بروز نکند. البته گاهی حتی در این حالت نیز نمی توان برنامه های باز را بست و این حالت ممکن است نشان دهنده وجود یک مشکل باشد که برای رفع آن نیاز به اقدامات تخصصی تری وجود دارد.

صدای سه بوق پلی استیشن 4

یکی دیگر از حالت های رایج شنیده شدن صدای بوق ps4، شنیده شدن سه بوق از این دستگاه هاست. این سه بوق ممکن است در زمان های مختلف و به دلایل متفاوتی شنیده شود. اگر صدای این بوق ها در زمان روشن کردن دستگاه شنیده شود به این معنی است که مشکلی در رم دستگاه وجود دارد. اما اگر در حین کار دستگاه صدای سه بوق سریع از آن شنیده شود به این این معنی است که یکی از عملکردهای در حال اجرا در پلی استیشن به صورت اشتباه انجام می شود.

برای مثال ممکن است یک بازی به اشتباه اجرا شود. برای رفع مشکل بوق زدن ps4 در این حالت باید یک بار دستگاه را خاموش و روشن کرد. البته گاهی نیز باید برای رفع این مشکل یک بار نرم افزار دستگاه را مجددا نصب کرد یا این که آن را به روز رسانی کرد. در مواردی نیز ممکن است دیسک بازی ها معیوب باشد که برای رفع مشکل باید آن را تمیز و خش گیری کرد. در نهایت با تغییر دیسک Blu ray یا زدن گزینه eject می توان صدای سه بوق شنیده شده از پلی استیشن را برطرف کرد.

نحوه برطرف کردن صدای 4 بوق از ps4

شاید بتوان یکی از جدی ترین و اصلی ترین حالات بوق زدن ps4 را حالتی دانست که در آن از دستگاه صدای چهار بوق شنیده می شود. این حالت مربوط به خرابی و بروز مشکل سخت افزاری در مادربرد و ماژول های متصل به آن است. مشکلات تایمر مادربرد، خرابی برد اصلی دستگاه، بروز مشکل در ماژول رم و … از مهم ترین دلایل شنیده شدن صدای چهار بوق از پلی استیشن است. البته اگر این صداها در زمان خاموشی دستگاه شنیده شود معمولا دلیل آن خارج نکردن دیسک بازی از ps4 است.

برای رفع مشکل صدای بوق ps4 در این حالت می توان از چند راه حل استفاده کرد. در ابتدا توصیه می شود یک بار دستگاه را مجددا راه اندازی کرده و از ریستارت کردن پلی استیشن برای رفع مشکل کمک بگیرید. در صورتی که این مشکل به ایرادات نرم افزاری و باگ های نرم افزاری مربوط شود نیز می توان با ریست کردن پلی استیشن مشکل را برطرف کرد.

تمیز کردن دستگاه و گردگیری آن، باز کردن انسداد دریچه های هوای ps4،  نصب مجدد نرم افزار و فرمت کردن هارد دیسک یا جدا کردن و اتصال مجدد آن ترفندهای دیگری است که می توان آنها را امتحان کرد. در نهایت نیز باید برای رفع مشکلات سخت افزاری، تعمیرات مادربرد پلی استیشن را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت + 11 =