اشتراک گذاری

کارت شبکه لپ تاپ سونی

کارت شبکه لپ تاپ همانگونه که از نام آن پیداست برای اتصال لپ تاپ به دنیای اینترنت و یا شبکه محلی کاربرد دارد. البته استفاده از لفظ کارت برای این بخش از لپ تاپ به این معنا نیست که این قطعه لزوماً می‌بایست یک کیت یا بورد فیزیکی باشد. به عبارتی دیگر کارت شبکه لپ تاپ می‌تواند به صورت On board یعنی قسمتی از مادربورد که شامل یک یا دو چیپ و مقاومت و خازن است نیز باشد.

اگر از کاربران لپ تاپ های سونی هستید و در طول روزهای اخیر متوجه بروز اشکال در اتصال دستگاه خود به اینترنت شده‌اید می‌توانید سرویس‌های تخصصی مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ خود را با حضور در مرکز تعمیر لپ تاپ سونی دریافت نمایید. در بخش‌های آتی ضمن اشاره به برخی اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ سونی و بررسی آنها، راهکارهایی جهت رفع و تعمیر آنها ارائه خواهد شد.

کارت شبکه لپ تاپ سونی

کارت شبکه چیست؟

کارت شبکه Network Interface Card که به اختصار از آن به صورت NIC نیز یاد می‌شود، در صورتی که شبکه سیمی باشد، رابط بین کابل شبکه -که سیگنال الکتریکی است- و خود کامپیوتر خواهد بود و در صورتی که شبکه مورد استفاده، وایرلس باشد، آن کارت رابط بین امواج الکترومغناطیسی و لپ تاپ خواهد بود. نکته آخر در این بخش آن است که لپ تاپ شما بدون کارت شبکه امکان اتصال به اینترنت یا شبکه را نخواهد داشت.

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ سونی

اشکالات پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ معمولاً یا به دلیل بروز خطا در اتصالات و یا به دلیل وجود ایراد در سیستم عامل دستگاه است. از این رو کار نکردن کارت شبکه نه به دلیل خرابی خود این قطعه، بلکه به دلیل اشکال در ارتباطات مرتبط با آن است. در بخش تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ضمن اشاره به برخی اشکالات مرتبط با کارت شبکه لپ تاپ و بررسی آنها، راهکارهایی جهت رفع و تعمیر آنها ارائه خواهد شد.

ظاهر نشدن کارت شبکه بی سیم در لپ تاپ سونی:

در صورتی که با مراجعه به بخش مدیریت قطعات سخت افزاری (device Manager) کارت شبکه لپ تاپ سونی نمایش داده نمی‌شود، این موضوع احتمالاً به دلیل آن است که لپ تاپ فاقد کارت شبکه است. این مسئله (اظهار بخش مدیریت لپ تاپ مبنی بر نبود کارت شبکه در لپ تاپ) به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آنها عبارتند از:

قطع کارت شبکه بی سیم از مادربرد:

عدم شناسایی کارت شبکه لپ تاپ ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط اتصال کارت شبکه بی‌سیم با مادر برد و در نهایت قطع ارتباط میان آن‌ها اتفاق افتاده باشد. در چنین شرایطی می‌بایست کارت بی‌سیم را از محل خود خارج کرده و برای تمیز کردن نقاط تماس کارت شبکه با مادربرد اقدام کرد.

خرابی نرم افزار شبکه:

برای رفع این اشکال در وهله نخست نرم‌افزار راه‌انداز کارت شبکه بی‌سیم را حذف نمایید و مجدداً آن را نصب کنید. در صورتی که مشکل کارت شبکه لپ تاپ سونی رفع نشد، سیستم عامل لپ‌تاپ را فرمت کرده و مجدداً درایور کارت شبکه را نصب نمایید.

خرابی کارت شبکه:

در صورتی که راهکارهای ارائه شده در سطور فوق پاسخگو نبود، می‌بایست جهت تعویض کارت شبکه لپ تاپ اقدام کرد.

خرابی مادربرد:

گاه اشکال پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ سونی ، به دلیل خرابی مادربرد است. در این وضعیت توصیه می‌شود مادربرد تعمیر و یا تعویض گردد. البته کارشناسان تعمیر لپ تاپ سونی توصیه می‌شود به جای تعویض مادربرد، از یک کارت wi-fi روی شکاف PCMCIA استفاده نمایید.

نصب درایور کارت شبکه لپ تاپ سونی

نصب درایور کارت شبکه لپ تاپ سونی

اگر کارت شبکه لپ تاپ شما کار نمی‌کند این احتمال وجود دارد که درایور آن حذف یا دچار مشکل شده باشد. چرا که لپ تاپ ها نیز همچون سایر دستگاه‌های سخت افزاری دیگر، جهت برقراری ارتباط با نرم افزار، نیاز به درایور دارند. در صورت اطمینان از عدم نصب بودن درایور کارت شبکه می‌توانید اشکال پیش امده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید. (نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد.

در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید). یکی از بهترین روش‌های موجود برای این کار استفاده از ابزار Driver Updater است که می‌تواند نسخه‌های به روز را حتی در زمان خاموشی دستگاه، دریافت کند. برای استفاده از این برنامه می‌بایست آن را بر روی دستگاهی که درایور را برای آن احتیاج دارید، نصب کنید و سپس اطلاعات را در یک فایل ذخیره کنید.

در ادامه فایل به دست آمده را در همان برنامه Driver Updater در یک لپ تاپ سالم اجرا کنید. سپس درایور مورد نظر را دانلود کنید و به لپ تاپی که دچار مشکل شده است، انتقال دهید. در صورت تداوم اشکال پیش آمده در کارت شبکه لپ تاپ سونی ، می‌توانید به مرکز تعمیر لپ تاپ سونی مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید.

نمایندگی تعمیرات سونی

نمایندگی تعمیرات سونی به دلیل برخورداری از حضور خبره ترین کارشناسان دو حوزه تعمیر و بهسازی، توانایی آن را داراست تا بروزترین متدهای تعمیر را بر روی دستگاه های معیوب پیاده سازد و کیفیت نخستین را به دستگاه ها بازگرداند. دیگر ویژگی برجسته این مرکز استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات سونی است که توانایی اِعمال بروزترین سرویس ها را به کارشناسان و مهندسان نمایندگی تعمیرات تخصصی سونی بخشیده است. تلفیق این دو مجموعه یعنی –مهندسان خبره و تجهیزات پیشرفته- در نمایندگی سونی سبب گشته تا مراجعان گرامی با یک بار حضور در این مرکز، شاهد تعمیر و ارتقاء ساختار دستگاه خویش بوده و از مراجعه به سایر مراکز بی نیاز گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × 4 =