اشتراک گذاری

تلویزیون سونی بهتره یا سامسونگ؟ مردم کدام یک را ترجیح می‌دهند؟

سونی و سامسونگ؛ دو غول بزرگ دنیای تلویزیون‌ها همیشه از اولویت‌های کاربرانی هستند که قصد خرید تلویزیون را دارند. اما به نظر شما تلویزیون سونی بهتره یا تلویزیون سامسونگ؟ مردم خرید کدام یک از این تلویزیون‌ها را ترجیح می‌دهند؟ مطمئناً نمی‌توان قبل از بررسی و مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ با یکدیگر خیلی راحت به این پرسش‌ها پاسخ داد. پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ با یکدیگر از جوانب مختلف به این سوال‌ها پاسخ دهیم.

مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ

نگاهی کلی به ویژگی های تلویزیون های سونی و سامسونگ

ویژگی هاتلویزیون سونیتلویزیون سامسونگ
طراحیطراحی زیبا و مستحکم پایه تلویزیونطراحی زیبا و مستحکم پایه تلویزیون + طراحی تلویزیون های باریک و ظریف
کیفیت تصویرنمایش زنده و طبیعی رنگ هاکنتراست بالا در نمایش تصاویر
کیفیت صداکیفیت صوتی بالاکیفیت صوتی بالا
قیمتقیمت بالاقیمت مناسب
ویژگی های هوشمندرابط هوشمند ضعیفرابط هوشمند قدرتمند
رابط کاربریرابط کاربری خوبرابط کاربری خوب
ریموت کنترلطراحی ضعیفطراحی ضعیف

تلویزیون سونی بهتره یا سامسونگ؟ 

طراحی تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ؟

  • برنده از نظر طراحی تلویزیون‌های باریک و ظریف: تلویزیون سامسونگ
  • برنده از نظر طراحی پایه تلویزیون: هر دو

سامسونگ سلطان طراحی و تولید باریک‌ترین تلویزیون‌ها است که قاب و فریم آن‌ها از ظرافت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در مقابل تلویزیون‌های سونی به اندازه تلویزیون‌های سامسونگ دارای قاب و فریم باریک و ظریف نیستند. البته نباید این مسئله را فراموش کرد که در تلویزیون‌های سامسونگ که قاب و فریم خیلی باریکی دارند لکه‌های نور بیشتری در اطراف نمایشگر دیده می‌شود اما این مشکل در تلویزیون‌های سونی خیلی کمتر است چرا که قاب و فریم آن‌ها مانند تلویزیون‌های سامسونگ خیلی باریک نیست. در مورد طراحی پایه تلویزیون نیز باید بگوییم که تلویزیون سونی و سامسونگ با یکدیگر برابر هستند چرا که هر دو از پایه‌هایی با طراحی بسیار زیبا و مقاوم در تلویزیون‌های خود استفاده می‌کنند.

کیفیت صوتی تلویزیون سامسونگ بهتر است یا سونی؟

  • برنده از نظر کیفیت صوتی: هر دو

همه ما هنگام خرید تلویزیون 90 درصد از توجه خود را به کیفیت تصویر تلویزیون معطوف می‌کنیم در صورتی که کیفیت صوتی نیز به همان اندازه که کیفیت تصویر مهم است، اهمیت دارد.

در واقع کیفیت صوتی مکمل کیفیت تصویر است چرا که هر چقدر یک تلویزیون تصاویر را به بهترین شکل ممکن و با بالاترین کیفیت نمایش دهد در حالیکه کیفیت صدای خوبی نداشته باشد نمی‌تواند تجربه لذت بخشی را از تماشای فیلم و سریال به ویژه فیلم‌های اکشن برای کاربران به وجود بیاورد. خوشبختانه هم تلویزیون‌های سونی و هم تلویزیون‌های سامسونگ از پرقدرت‌ترین فناوری‌های صوتی برخوردارند از این‌رو دارای کیفیت صوتی بسیار بالایی هستند.

کیفیت تصویر کدام تلویزیون بهتر است سونی یا سامسونگ؟

  • برنده از نظر نمایش زنده و طبیعی رنگ‌ها در تصویر: تلویزیون سونی
  • برنده از نظر کنتراست بالا در نمایش تصاویر: تلویزیون سامسونگ

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که کاربران در پاسخ به پرسش “تلویزیون سونی بهتره یا سامسونگ؟” در نظر می‌گیرند، کیفیت تصویر است. هر یک از تلویزیون‌های سونی و سامسونگ در این زمینه دارای ویژگی منحصربه‌فردی هستند. به گونه‌ای که تلویزیون‌های سونی از نظر کیفیت بسیار بالای نمایش رنگ‌ها حرف اول را می‌زنند و تلویزیون‌های سامسونگ نیز از نظر کنتراست بالا حرف اول را می‌زنند. منظور از کنتراست نسبت بیشترین میزان روشنایی رنگ سفید به کمترین میزان روشنایی رنگ سیاه است.

یا به زبان ساده تلویزیون‌های سامسونگ رنگ‌های سیاه در تصویر را با عمق بیشتری نشان می‌دهند که موجب افزایش کیفیت تصویر می‌شود. برای انتخاب و خرید تلویزیون از نظر پارامتر کیفیت تصویر باید به نیاز خود نگاه کنید اگر تمایل دارید تلویزیونی داشته باشید که رنگ‌ها را طبیعی‌تر و زنده‌تر نشان دهد، تلویزیون سونی مناسب شماست. اما اگر به دنبال تلویزیونی هستند که رنگ مشکی در تصویر را با عمق بیشتری نشان دهد یا به اصطلاح کنتراست بالایی داشته باشد، تلویزیون سامسونگ مناسب شماست.

تلویزیون‌های هوشمند سونی یا سامسونگ؟

  • برنده از نظر ویژگی‌های هوشمند: تلویزیون سامسونگ

اگر بخواهیم از میان تلویزیون‌های هوشمند سونی یا سامسونگ بهترین را انتخاب کنیم و از این نظر به این پرسش پاسخ دهیم که تلویزیون سونی بهتره یا سامسونگ؟ مطمئناً می‌گوییم تلویزیون سامسونگ چرا که رابط تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ برنامه‌ها و بازی‌های متنوعی را به کاربران ارائه می‌دهد و تمامی برنامه‌هایی که جستجو کرده‌اید را برای سهولت کار شما نمایش می‌دهد.

در مقابل رابط تلویزیون‌های هوشمند سونی از برنامه‌های پرطرفدار و سرگرم کننده جهانی پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین تلویزیون‌های سونی از این نظر نسبت به تلویزیون‌های سامسونگ عقب مانده‌اند.

خرید تلویزیون سونی مقرون به صرفه‌تر است یا سامسونگ؟

  • برنده از نظر قیمت مناسب: تلویزیون سامسونگ

اکثر مردم فکر می‌کنند که تلویزیون‌های سامسونگ از تلویزیون‌های سونی گران‌تر هستند اما این مسئله دقیقاً برعکس است. شاید شما هم تعجب کنید اما تلویزیون‌های سونی به دلیل کیفیت بالا و برخوردار بودن از قطعات با دوام‌تر از قیمت بالاتری برخوردارند.

با این وجود اگر به دنبال تلویزیونی باریک با طراحی مجذوب کننده هستید که قیمت مناسبی هم داشته باشد تلویزیون سامسونگ می‌تواند برای شما مناسب باشد. اما اگر بودجه کافی برای خرید تلویزیون دارید و به دنبال تلویزیونی هستید که رنگ‌ها را زنده‌تر و طبیعی‌تر نشان دهد، تلویزیون سونی گزینه مناسبی برای شماست.

مقایسه تلویزیون سونی و سامسونگ از نظر رابط کاربری

  • برنده از نظر رابط کاربری: هر دو

نمی‌توان به این سوال که رابط کاربری تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ پاسخ کلی داد چرا که رابط کاربری دنیای گسترده‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های یک تلویزیون است که کار با این دستگاه را برای کاربر ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

اما اگر بخواهیم دو تلویزیون سونی و سامسونگ را از نظر منوهای هدایت کننده کاربر به بخش‌های مختلف تلویزیون به ویژه بخش تنظیمات این دستگاه مقایسه کنیم باید بگوییم که هر دو تلویزیون از این نظر فوق‌العاده هستند و روز به روز هم بهتر می‌شوند. به گونه‌ای که هم تلویزیون سونی و هم تلویزیون سامسونگ دارای منوهای مختلفی هستند که دسترسی به هر یک از بخش‌های تلویزیون را برای کاربر را آسان‌تر می‌کنند.

این مقاله را از دست ندهید: فناوری Triluminos تلویزیون سونی

ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ بهتر است یا سونی؟

  • برنده از نظر ریموت کنترل: هیچکدام

اگر بخواهیم نگاهی به طراحی ریموت کنترل تلویزیون‌های جدید و پرچم‌دار سامسونگ و سونی بیاندازیم باید بگوییم که طراحی ریموت کنترل هیچ یک از تلویزیون‌های سامسونگ و سونی جالب نیست چرا که کار با آن‌ها ساده و کاربرپسند نمی‌باشد. مهم‌ترین دلیلی که کار با ریموت کنترل تلویزیون‌های سونی و سامسونگ را سخت کرده است کلیدهای سبک و کوچک بر روی ریموت کنترل این تلویزیون‌ها است.

فروش تلویزیون سونی با خدمات پس از فروش ویژه فقط در نمایندگی سونی

اگر شما هم به تلویزیون سونی علاقه‌مند هستید و به دنبال مرکز معتبری می‌گردید تا یکی از مدل‌های تلویزیون سونی را از آن خریداری کنید ما به شما نمایندگی فروش تلویزیون سونی را معرفی می‌کنیم. این مرکز از کارشناسانی برخوردار است که در کنار ارائه خدمات فروش تلویزیون سونی همراه با مشاوره و راهنمایی رایگان، خدمات پس از فروش ویژه این دستگاه شامل: ارائه گارانتی معتبر، عیب‌یابی و تعمیر در محل تلویزیون سونی را به کاربران ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت − شش =